MARTINKO1111
25.11.09,13:50
zdravim vas dostal som napad ale skvor nez sa pustim donho rad si necham od vas poradit popripade pomoct chhcem zacat v bilboardovej reklame prenajom bolboardov taktiez tlac graficke spracovanie a vylep cize komplet servis chcem sa opytat ci je to dobre teraz zacinat v takomto obore ale ci vobec zozeniem niekoho co si umna objedna bilboard .dakujem za vase rady
Zoltán Kovács
25.11.09,12:59
A billboardy máš už vlastné?
zubro85
25.11.09,13:00
zacni pred volbami, vtedy sa bilboardy kopia ako huby po dazdi
MARTINKO1111
25.11.09,14:19
bilboardy sa chystam vistavat a ano pred volbami to mi je jasne ze su vsetky plne no ja potrebujem stalu klientelu a potrebujem poradit ako sa dopracovat k tomu.ked mate niejake napady alebo skusenosti piste
Zoltán Kovács
25.11.09,14:27
bilboardy sa chystam vistavat a ano pred volbami to mi je jasne ze su vsetky plne no ja potrebujem stalu klientelu a potrebujem poradit ako sa dopracovat k tomu.ked mate niejake napady alebo skusenosti piste

K stavbe bilbordov najprv potrebujes súhlas majiteľa pozemku, kde bude stáť. Potom vyjadrenie od správcu komunikácie, vedľa ktorého bude stáť, a nakoniec aj stavebné povolenie. Veľa trpezlivosti a šťastia pri vybavovaní.
dragan.michal
25.11.09,14:30
Sprav si najprv prieskum konkurencie. Ake maju ceny, rychlost a vsetko ostatne.

A potom si vyrataj, ci sa Ti to oplati.
MARTINKO1111
25.11.09,15:48
no tak hej to viem vybavit tie povolenia je dost tazke asi co myslite celkovo je to dobry biznis oplati sa stimto zacinat? keby tu bol niekto co stim ma priamu skusenost
dragan.michal
25.11.09,16:30
no tak hej to viem vybavit tie povolenia je dost tazke asi co myslite celkovo je to dobry biznis oplati sa stimto zacinat? keby tu bol niekto co stim ma priamu skusenost

Zhrniem to:
1: Rataj ze cena je ina pre koncoveho klienta a ked chces aby si ich mal obsadene musis dat urcitu proviziu medialnym agenturam. Rataj s 50% pre medialne agenturu. Dalsim bodom je aby si bol platca DPH.

2. Cena sa pohybuje pre medialne agentury od 100 eur. Niekedy pri viac objednanych bilboardoch je cena nizsia ako 100 eur.

3. Musis si zabezpecit tlaciaren. Ine spolocnosti ponukaju tlac papiera v cene cca 24 eur.

4. Vylep (ten budes asi robit sam)

5. Naklady na plochy. Natery, rekonstrukcie .....
MARTINKO1111
25.11.09,17:13
takze ked tomu rozumiem medialne agentury mi daju klientov stalich pre ktorich budem ponukat bilboardy? 100eur? pre agenturu? ved ked ja chcem brat 150 eur za mesiac a 100dam agenture tak su to smiesne peniaze no nie? a tlaciaren mam zabezpecenu a vylep ano samozrejme sam.
dragan.michal
25.11.09,18:25
Medialne agenturu funguju na dvoch principoch:
A. vyberu vhodne media pre klienta a reklamny priestor si klient kupi sam.
B. vyberu media pre klienta a aj ich objednaju.

Necakaj ze medialna Ti klientov necha. Objednavku budes vystavovat medialnej agenture, pricom podmienkou moze byt ze nebudes oslovovat klientov medialnej agentury aby isli napriamo a nie cez medialnu agenturu.

No rataj s tym ze pokial nemas tych ploch dost tak to nie je moc extra biznis. Jedna nemenovana spolocnost napriklad prenajimala pocas jednej akcie bilboardy za 70 eur / mesiac. podmienka bola sice objednavka 50 bilboardov.

Co sa tyka Tvojej ceny 150 eur pre klientov. JE to kvazi taka cena ako maju ostatne spolocnosti. 100 eur je max co dostanes od agentury, pricom agentura to bude predavat za svoju cenu.

Priklad: medialne agentura prenajme bilboard klientovi ABC za 150 eur, medialne agentura Tebe zaplati 100 eur a 50 ostane jej. Zaroven nebudes moct oslovit klienta ABC aby si dal plochu napriamo cez Teba.
MARTINKO1111
25.11.09,20:04
no jasne chapem tak vidim ze mas vtom dost skusenosti vies co ja chcem pre zaciatok vystavit 20 bilboardov a tak to vidim ze asi to nebudem riesit cez agenturu ale na priamo vies mi povedat ako riesit zakazky na priamo? oslovit niekoho napriklad co sa stara v niejakej spolosnosti o reklamu? ale takim to stylom? lebo to bi bolo vyhodnejsie premna ako to riesit cez agenturu vies ide len oto ze potrebuje ziskat klientov a o zbytok sa viem postarat o tlac o vylet a o navrh reklamy vies grafika vsetko a taktiez reklamne predmety potlac triciek no vsetko...ale hlavne sa chchem zamerat na tie bilboardy pre zaciatok ako som povedal 20ks
MARTINKO1111
25.11.09,20:07
tak vidim ze mas vtom skusenosti tak asi cez tu agenturu to nebude naj co myslis? potreboval bi som firmy na priamo aby si davali reklamu to asi musim ist oslovit niekoho kto sa stara o reklamu v takej spolocnosti ako je napr orange nie? vies pre zaciatok chchem postavit 20 bilboardov porad zacinat vtom robit? aby je tvoj nazor?
Dantess
25.11.09,20:08
no jasne chapem tak vidim ze mas vtom dost skusenosti vies co ja chcem pre zaciatok vystavit 20 bilboardov a tak to vidim ze asi to nebudem riesit cez agenturu ale na priamo vies mi povedat ako riesit zakazky na priamo? oslovit niekoho napriklad co sa stara v niejakej spolosnosti o reklamu? ale takim to stylom? lebo to bi bolo vyhodnejsie premna ako to riesit cez agenturu vies ide len oto ze potrebuje ziskat klientov a o zbytok sa viem postarat o tlac o vylet a o navrh reklamy vies grafika vsetko a taktiez reklamne predmety potlac triciek no vsetko...ale hlavne sa chchem zamerat na tie bilboardy pre zaciatok ako som povedal 20ks
všetko je vecou dohody medzi tebou a reklamnou agentúrou. To, akú províziu si zoberú sa dohodnete. Taktiež si myslím, že na začiatok stačí vystavať billboardy a nechať svoj kontakt na nich, alebo nad nimi. Agentúry si len zbytočne zoberú províziu za to, čo by si skor neskor dosiahol aj sám, len treba byť kreatívny a zaujať prípadných inzerentov
MARTINKO1111
25.11.09,20:11
no tak to si pekne povedal beru to co po case sak mozem dosiahnut ved prave ide oto ze ten zaciatok je tazky ale tak vytlacit si na nich mozem pre zaciatok ze si na prenajom to neje problem tlačiaren mam ide o tu klientelu myslis ze 20 pre zaciatok je dost?
Dantess
25.11.09,20:18
no tak to si pekne povedal beru to co po case sak mozem dosiahnut ved prave ide oto ze ten zaciatok je tazky ale tak vytlacit si na nich mozem pre zaciatok ze si na prenajom to neje problem tlačiaren mam ide o tu klientelu myslis ze 20 pre zaciatok je dost?
Či je 20 dosť ? Ide o to koľko chceš investovať, kde by boli situované aká je konkurencia v okolí a mnoho ďaľšieho. Myslím si, že Ti sem nikto nenapíše presne to čo očakávaš, pretože každý má svoje "know how" ktoré si stráží. Vystavať ich nestačí, treba ich aj predať. Určite si sprav putave reklamy na to že je volna plocha na prenajom a pod. Sprav si aj web stranku s cennikom a službami. Je toho určite vela, ale ak zapojiš rozum, tak to zvladnes
MARTINKO1111
25.11.09,20:27
no to mi je jasne ze nikto mi to nenapise doslova ako to funguje len vies co? toto je zaujimave na tom biznise ze ako tam funguje konkurencia? ked bezne vidim bilboard euroawk a hned vedla neho ispa chapes tam neje ocom a ja si ta isto mozem postavit vedla ispi bilboard rozumies co chcem povedat nie? taze tam konkurencia je hlupost a cenu ponuknem urcite lepsiu ako ispa si pyta 220 eur bez dph na mesiac.ved ide o to ze kolko ma bude stat stavba jedneho bilboardu ja počitam na 700eur a webova stranka to je samozrejmost ja mam na vsetko ludi aj co robia web stranky toto vsetko mam zabezpecene len ide uz len oto ziskat zakaznikov priamo
dragan.michal
25.11.09,21:20
Takze vies kde je konkurencia? V pokryti republiky. Pokial k Tebe pride klient ze chce bilboard u Teba, potom jeden v ZA, v BB atd ... A Ty ich nebudes mat tak pojde do Artonu, Gryfu, Ispa.....

A navyse ja vravim o medialne provizi aku mam ja. Ja som maly hrac. Ale ine agentury si vypytaju aj viac. A po dalsie. Agentury ktore su spokojne nemenia svojich dodavatelov.

A postavit bilboardy vedla ich bilboardvo? No to mozes, ale najprv si musis vybavit vsetky povolenia. navyse bilboardove plochy idu dole, uz nie su tak vyuzivane ako boli. Takze ja by som moc nestaval, ze na tom mozes nejake extra peniaze zarobit.

Navyse rataj, ze jeden Ta vyjde cca 1000 eur, teraz su uz skoro vsetky zaujimave plochy aj osvetlene, takze by si si mal zabezpecit aj osvetlenie.

Co sa tyka klientov napriamo. Tam je pomer 90% agentury a 10% priamych klientov. Takze tu uz by som vobec nemal nejake extra oci ze budes mat klientov napriamo.

A k cenam, , ISPA si pyta 220 eur ale ked zacnes vyjednavat tak idu dole, dole a este raz dole...
MARTINKO1111
26.11.09,09:12
ale tak vies dneska vsetko ide dole a ked tak pozeram kazdy bilboard je plny proste stale si niekto nieco dava lepit takze neviem no len ten biznis musi fungovat lebo kolko je spolosnosti co vtom podnikaju a kazda jedna funguje ved ja ako nepocitam ze natom budem miliony zarabat ale tak predsa da sa ztoho zit vsade a vsetko ma konkurenciu a tak isto aj bilboardy ty vtom podnikas?
dragan.michal
26.11.09,09:18
Svojim sposobom ano. Ja ale ako medialna agentura. Preto viem, ze ked ma klient na vyber medzi bilboardom a reklamou na internete tak bere internet a to z viacej dovodov:

A. cielenie. Pri internete vies cielit podla lokality, veku, pohlavia...
B. nizsia cena ako bilboard
C. pri bilboarde neexistuju statistiky. na internete ano

Terz robim kampan klientovi za cca 50 tisic eur a ani jeden cent nejde na bilboard.

Samozrejme ze sa najdu klienti co vyuziju bilboard ale tych je coraz menej,
MARTINKO1111
26.11.09,09:50
no ved jasne tak porad mi zacat v tomto najdem sa vtom vobec? pojde to alebo aku to ma buducnost?
dragan.michal
26.11.09,11:28
Dobiehat konkurenciu ktora je v tomto biznise uz urcitu dobu je narocne. Skor by som na Tvojom mieste hladal plochy ktore su netradicne a nove. Napriklad strasny boom zaznamenali LCD na krizovatkach, v nakupnych centrach....Skus najst nieco nove co tu este nie je. Zalezi aky mas kapital
MARTINKO1111
26.11.09,12:17
mozes mi dat na teba tvoj e-mail pre pripad ze sa budem chchiet stebou poradit o niecom .
samo22
31.03.13,07:44
sice uz reagujem sa staru temu, ale kokos, ked Tvoje billboardy budu vyzerat tak, ako Tvoj pravopis, tak to si u Teba nikto nikdy nic neobjedna. Netrafil si sa ani s jednym Y a I, tak to by mohol byt dost zaklad urobit spisovnu reklamu, zmluvy a vsetko okolo toho. sorry, ale nedalo mi, ked som to cital