Michaall
25.11.09,18:14
Dobry den,
potreboval by som radu ohladne exxekucie. Bola zacata exekucia na moju osobu po sudnom rozhodnuti o ktorom som ani nevedel. Mam osobu ktora je zodpovedna za vzniknuty dlh ktory ide teraz exekutor vymahat a neviem akym sposobom by sa dala tato exekucia na tu osobu prepisat. Pradne prosim je to vobec mozne??
gogina
26.11.09,06:56
Dobry den,
potreboval by som radu ohladne exxekucie. Bola zacata exekucia na moju osobu po sudnom rozhodnuti o ktorom som ani nevedel. Mam osobu ktora je zodpovedna za vzniknuty dlh ktory ide teraz exekutor vymahat a neviem akym sposobom by sa dala tato exekucia na tu osobu prepisat. Pradne prosim je to vobec mozne??
Prepísať sa to už nedá, na toho kto spôsobil dlh. Len sa v zákonnej lehote odvolať voči exekúcii na súd. Pri odovlaní zaplatíte súdne poplatky 6% z istiny. Konajte rýchlo lebo ak prešvihnete zákonnu lehotu tak Vám už ani Boh nepomôže
Michaall
26.11.09,12:44
A neda sa to prepisat ako majetok alebo tak? a ak by sa len napisalo cestne prehlasenie ze ta osoba to bude platit ak si dam vypracovat splatkovy kalendar?
globalpartner
26.11.09,18:02
A neda sa to prepisat ako majetok alebo tak? a ak by sa len napisalo cestne prehlasenie ze ta osoba to bude platit ak si dam vypracovat splatkovy kalendar?

Ak stým tá osoba súhlasi môže dobrovoľne pristúpiť k dlhu - prevziať dlh .
Všetko písomne notárskou zápisnicou a aj súhlas exekútora (má vôbc tá osoba prostriedky na splatenie?)
Upozorňujem však , že ak by to prestal platiť, exekútor bude aj naďalej nahánať aj Vás preto zvážiť aj námietky proti exekúcii.
Erricco
27.04.12,10:50
Zdravím,

Mám podobný problém .. rep moja mama.
Žije už 5 rokov v ESP a včera som jej bol prevziať list od exekutora ... nejaka zabudnutá hlúposť z 2003 roku :(

Ja tu na Slovensku žijem v nájomnom byte, ktorý má v nájme mama no ona tu už v podstate žiadne veci nemá. Mám do 14 dní požadovanú sumu uhradiť, alebo mám poslať exekutorovi späť čestné prehlásenie ( ktoré bolo súčasťou listu ), že mama nevlastní žiaden hnuteľný majetok , cenné papiere atd. ? Co sa stane potom ak poslem to prehlasenie ? Nevykopne mi exekutor dvere na byte ?

Ešte otázka ... ak by som do 14 uhradil sumu, ktorá je vedená ako vymáhaná pohľadávka a trovy exekúcie ... nemusím už hradiť úroky ? Podľa výzvy ktorá mi prišla to tak chápem, no pán ( celkom slizký po telefone ) mi tvrdil že tým sa len zastaví nabiehanie urokov, ale vyplatit ich bude potrebné tiež ( je to skoro jednonásobok vymáhanej sumy ).

Viete mi prosím i odporúčiť niekoho v PP , kto by mi vedel poradiť ohladne týchto vecí ?

Vďaka