Foginko
25.11.09,17:45
Moze sa na sadrokartonovy strop natiahnut jemnozrna omietka Kerzapet bez toho, aby sa mi odlupila????
220870
25.11.09,18:12
Kerzapet omietku som nikdy nevidel ani som s týmto materiálom nikdy nepracoval.Podľa môjho zistenia na nete sa jedná o klasickú štukovú omietku.Vápno+ voda+ piesok.Ak ju chcete použiť ako finálnu vrstvu na SDK ,musíte najskôr na sádrokartón natiahnúť tenkú vrstvu lepidla,1-2mm.Vhodné sú všetky lepidla ktoré výrobcovia odporúčajú na lepenie sklotextilnej sieťky na omietky a polystyrény.( napríklad DUO CONTACT).Do omietky odporúčam pridať lepidlo napr Duvilax.Spoje sdk je nutné ,,presieťkovať".
malyklaun
25.11.09,20:22
je možné použiť hocijakú omietku na taký trop. Treba však použiť správne penetračné nátery k príslušnej omietke. Takto upravený strop má výhodu, že netreba prebrusovať spoje, ale presieťkovať ich treba, stačí však tak, ako keby ste nechceli úpravu omietkou. jediné čo netreba je brúsiť.
lapejko
25.11.09,21:00
Kerzapet omietku som nikdy nevidel ani som s týmto materiálom nikdy nepracoval.Podľa môjho zistenia na nete sa jedná o klasickú štukovú omietku.Vápno+ voda+ piesok.Ak ju chcete použiť ako finálnu vrstvu na SDK ,musíte najskôr na sádrokartón natiahnúť tenkú vrstvu lepidla,1-2mm.Vhodné sú všetky lepidla ktoré výrobcovia odporúčajú na lepenie sklotextilnej sieťky na omietky a polystyrény.( napríklad DUO CONTACT).Do omietky odporúčam pridať lepidlo napr Duvilax.Spoje sdk je nutné ,,presieťkovať".
Zase nemôžem súhlasiť. Cementové lepidlo a sieťka v kombinácii so sadrokartónom?! Technici od Rigipsu si trhajú vlasy(asi). Na SDK podhľad po základnom pretmelení spojov a skrutiek (sadrovým tmelom na to určeným s použitím príslušných pások) a po natretí penetračným náterom!!!-môžete naniesť aj spomínaný kerzapet, ktorý je v podstate rozmiešaný kvalitnejší feinputz ako aj hocijakú ušľachtilú alebo fasádnu omietku.
220870
25.11.09,21:30
Technici z Rigipsu vedia len to čo chcú vedieť( ako by potompredávali tony sádry keď pretmelenie spojov pod sieť je možné aj omnoho lacnejším lepidlom na báze cementu).Prvý krát som sieť na SDK strop dával pred 15 rokmi v jednej obchodnej prevádzke v Prahe ak sa nemýlim bolo to na odpúorúčanie technikov od sadrokartónu.Odvtedy som to robil x krát zatiaľ sa nikto nesťažoval.S tým penetrákom súhlasím na ten som zabudol.