Mirka2500
25.11.09,18:04
Ahojte poraďáci, mám problém a potrebujem radu, dúfam že mi niekto poradí. Týka sa to jednej našej známej robila nám účtovníctvo,boli sme spokojní, ale teraz sa situácia zmenila.Povedali sme jej že začnem to naše účtovníctvo robiť ja, pretože som si na to urobila rekvalifikačný kurz, a že chceme späť aj všetky archívne papiere, pretože si to ona odkladala. Odvtedy sa nám vyhýba, nedvíha telefon, stále sa vyhovára, klame. Chcela by som vedieť či môžeme nejako právne od nej vymôcť tieto naše papiere alebo podať na ňu trestné oznámenie alebo niečo podobné. Neviem si rady......
Tweety
25.11.09,17:11
Ahojte poraďáci, mám problém a potrebujem radu, dúfam že mi niekto poradí. Týka sa to jednej našej známej robila nám účtovníctvo,boli sme spokojní, ale teraz sa situácia zmenila.Povedali sme jej že začnem to naše účtovníctvo robiť ja, pretože som si na to urobila rekvalifikačný kurz, a že chceme späť aj všetky archívne papiere, pretože si to ona odkladala. Odvtedy sa nám vyhýba, nedvíha telefon, stále sa vyhovára, klame. Chcela by som vedieť či môžeme nejako právne od nej vymôcť tieto naše papiere alebo podať na ňu trestné oznámenie alebo niečo podobné. Neviem si rady......
Určite, za účtovníctvo ste zodpovední vy ako účtovná jednotka, a nie ona, takže sú to vaše účtovné doklady.
Tara1
25.11.09,17:58
Záleží na tom akú máte medzi sebou zmluvu, výpovednú dobu atď.. najprv postupujte podľa toho, keby robila problémy, dá sa to riešiť aj s pomocou polície, poznám to z môjho okolia.Asi tam nebude mať všetko o.k...tak sa mi zdá.
Lianka
25.11.09,18:15
Z praktickych (aj taktickych) dovodv by som jej nechala dokoncit rok 2009 a ty by si uctovala od 1.1.2010. Nech urobi este uzavierku. Jej konecne stavy budu tvojimi pociatocnymi.
Mirka2500
25.11.09,18:27
Máte podobnú skúsenosť? Ako to riešiť pomocou polície? Trestným oznámením?
abel
25.11.09,18:37
Ja by som zrejme začala písomnou výzvou, podanou s doručenkou, kde by som jej určila termín, dokedy má papiere odovzdať, a nie telefonátmi a dohadovačkami.
marina8
25.11.09,18:43
Ja by som zrejme začala písomnou výzvou, podanou s doručenkou, kde by som jej určila termín, dokedy má papiere odovzdať, a nie telefonátmi a dohadovačkami.

jedni znami to riesili listom, ktory poslal priamo pravnik, on jej napisal a ona dala doklady;)
marina8
25.11.09,18:46
Z praktickych (aj taktickych) dovodv by som jej nechala dokoncit rok 2009 a ty by si uctovala od 1.1.2010. Nech urobi este uzavierku. Jej konecne stavy budu tvojimi pociatocnymi.

len je otazne ako ta zavierka a uctovnictvo za danych vyhrotenych okolnosti bude vyzerat
ak toho nie je vela, radsej by som si vzala doklady, ozelela peniaze co som jej dala a urobila by som to od zaciatku roka sama
Tara1
25.11.09,18:50
Keď sa už ináč nedalo, naši známi to nahlásili na políciu a za jej asistencie išli pre doklady..a potom to už išlo..ale musíte mať dôkazy, že sa nedá s ňou dohodnúť.
veronikasad
25.11.09,22:05
Ahojte poraďáci, mám problém a potrebujem radu, dúfam že mi niekto poradí. Týka sa to jednej našej známej robila nám účtovníctvo,boli sme spokojní, ale teraz sa situácia zmenila.Povedali sme jej že začnem to naše účtovníctvo robiť ja, pretože som si na to urobila rekvalifikačný kurz, a že chceme späť aj všetky archívne papiere, pretože si to ona odkladala. Odvtedy sa nám vyhýba, nedvíha telefon, stále sa vyhovára, klame. Chcela by som vedieť či môžeme nejako právne od nej vymôcť tieto naše papiere alebo podať na ňu trestné oznámenie alebo niečo podobné. Neviem si rady......
čo rozumieš pod všetkými archívnymi papiermi ?
Mirka2500
26.11.09,04:25
Tými archívnymi papiermi myslím komplet všetky papiere za niekoľko rokov. Ona sa ponúkla že má na to priestor, čo sme mi nemali (vtedy) a ona nás presvedčila že to tak bude lepšie pre prípad daňovej kontroly.