dobsony
25.11.09,18:09
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, že v roku 2004 som kúpila PC s OS Windows XP. Teraz plánujem kúpu nového počítača a neviem či znova musím kúpiť s OS alebo stačí bez OS .
Charon
25.11.09,17:28
AK si kúpila PC s OS, tak sa jednalo pravdepodobne o OEM verziu. Teda by si mala kúpiť nový PC aj s OS.
Andy Kralik
25.11.09,19:01
OEM verziu na novom pocitaci nezaktivujes.
LucasKE
25.11.09,19:23
S novym pocitacom si samozrejme kup aj OS. To je bezny standard a OEM verziu si zaktivujes bez problemov na jeden klik.
Najlepsie uz kupovat Windows 7.
Porad sa v predajni, tak Ti vsetko vysvetlia.
robovi
25.11.09,20:38
Nekupuj si OEM verziu ani nahodou. Kup si PC a ostru verziu operacneho systemu. cenovy rozdiel medzi OEM a nie OEM je minimalny a nie OEM mozes instalovat aj do ineho kompu, ked si zmyslis tohto sa zbavit. Nezabudni vsak potom povodny OS v zbavenom kompe zmazat.
Fero11
26.11.09,04:32
Neviem ako teraz, ale niekedy bol rozdiel medzi OEM a klasickou ver. podstatny
sthruska
26.11.09,06:11
//Neviem ako teraz, ale niekedy bol rozdiel medzi OEM a klasickou ver. podstatny
Teraz pri najnižšej verzii je to okolo 55 €
sthruska
26.11.09,06:13
Ešte ma napadlo, že pri kúpe PC + OS to v niektorých prípadoch môže šplhať až k 100 €.
dobsony
26.11.09,14:41
na štítku na PC je napísaná práve OEM product, takže keď kúpim nový PC tak s OS. Ďakujem.
dobsony
26.11.09,14:42
OEM verzia je viazaný na počítač s ktorou bolo kúpené?
jojom
26.11.09,15:21
OEM verzia je viazaný na počítač s ktorou bolo kúpené?

Ano, presne tak. Pri kupovaní licencie si treba pýtať nie OEM ale krabicovú verziu alebo Ultimate. Aj ked z mrkvosoftom je to ťažké.
Palusko.sk
26.11.09,20:33
a najlepsie nekupovat nic a dat si nieco co je zadarmo :)
mpca
26.11.09,22:56
OEM verzia je viazaný na počítač s ktorou bolo kúpené?
Ano a úplne presne je viazaný na matičnú dosku (main board) a procesor (CPU)
.
robovi
27.11.09,04:21
Ano a úplne presne je viazaný na matičnú dosku (main board) a procesor (CPU)
.
a este presnejsie na seriove cislo uvedenych komponentov. ;)
pistik71
27.11.09,09:19
OEM verziu na novom pocitaci nezaktivujes.

Zaktivuje po telefone, ked povie ze sa jej pokazil pocitac a ze sa v nom menilo viac komponentov. Avsak nebude v sulade s licencnymi podmienkami, teda to nebude legalne.
robovi
27.11.09,12:01
Zaktivuje po telefone, ked povie ze sa jej pokazil pocitac a ze sa v nom menilo viac komponentov. Avsak nebude v sulade s licencnymi podmienkami, teda to nebude legalne.


Zaktivuje aj online, ale len asi 3 krat, az potom po telefone.
misoft
27.11.09,16:52
Zaktivuje po telefone, ked povie ze sa jej pokazil pocitac a ze sa v nom menilo viac komponentov. Avsak nebude v sulade s licencnymi podmienkami, teda to nebude legalne.

Sám si odporuješ! Ak zaktivizuje OS (je jedno či po telefóne, alebo on-line), tak support centrum ti zadá aktivačný kľúč a OS je LEGÁLNY. A pokiaľ je legálny, oni si poznačili všetky potrebné údaje o PC, tak sú tiež odsúhlasené licenčné podmienky.
dobsony
28.11.09,11:58
Viete nič nechcem mať nelegálne, veď na počítači robím, z toho žijem, nie len na hranie používam. Preto sa informujem radšej, aby som mala v tom trošku prehľad. Ďakujem Vám
AntekaK
26.08.10,07:33
Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Kde sa nastavuje v operačnom systéme - Windowse kam sa majú ukladať sťahované súbory? Ďakujem.
bobino38
26.08.10,07:43
Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Kde sa nastavuje v operačnom systéme - Windowse kam sa majú ukladať sťahované súbory? Ďakujem.
No ukladaju sa tam kde im to zadáš,no ak nezadáš tak do temporary files. Pri kliknutí na uložiť pri sťahovaní súboru by ti malo automaticky otvoriť dialogove okno kam to chceš uložiť.
arizona
26.08.10,07:44
Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Kde sa nastavuje v operačnom systéme - Windowse kam sa majú ukladať sťahované súbory? Ďakujem.
(FF, vista) : nástroje-možnosti-všeobecné... tam si dáš prehľadávať a zadáš
AntekaK
26.08.10,08:39
Ahojte ešte raz, ďakujem za odpoveď, ešte sa spýtam, je možné urobiť nejakú obnovu údajov v PC z predchádzajúceho dňa, nemyslím obnovu nejakého konkrétneho programu, ale celého PC.:eek:
pepsikova
26.08.10,08:45
...kto mi poradí?..tento môj počítač je od určitého času (asi 2-3 mesiace) nejaký pomalý, zamŕza,rozbieha sa aj 10 minút, pokiaľ sa má ráno spustiť..je vyčistený, defragmentovaný, háveď nemáme žiadnu..tak čo mu je?..mohol by mať hosipu?..(teda slabú pamäť?..
bobino38
26.08.10,08:47
Ahojte ešte raz, ďakujem za odpoveď, ešte sa spýtam, je možné urobiť nejakú obnovu údajov v PC z predchádzajúceho dňa, nemyslím obnovu nejakého konkrétneho programu, ale celého PC.:eek:
Pokial si včera neurobila zálohu alebo nevytvorila bod obnovy tak asi nie....
bobino38
26.08.10,08:48
...kto mi poradí?..tento môj počítač je od určitého času (asi 2-3 mesiace) nejaký pomalý, zamŕza,rozbieha sa aj 10 minút, pokiaľ sa má ráno spustiť..je vyčistený, defragmentovaný, háveď nemáme žiadnu..tak čo mu je?..mohol by mať hosipu?..(teda slabú pamäť?..
Kolko programov sa ti spúšťa zároveň s windows?
pepsikova
26.08.10,09:08
Kolko programov sa ti spúšťa zároveň s windows?..

antivirák, ..a ešte adaver a program k telefonu Sony, ale tie vypínam hneď, keď sa otvorí, lebo neviem, kde nájsť, aby sa neotvárali pri spustení..
bobino38
26.08.10,09:14
..no ak sa trošku rozumieš tak skus program hijacker.exe, stiahni a spusti, vypíše ti všetko, čo v PC beží, a všetko podozrive potom stopni.
arizona
26.08.10,09:18
..

antivirák, ..a ešte adaver a program k telefonu Sony, ale tie vypínam hneď, keď sa otvorí, lebo neviem, kde nájsť, aby sa neotvárali pri spustení..
Ja to robím v CCleaneri (neviem, či používaš)
...ale môžeš to pozrieť štart-ovládací panel-programy-zmena programov pri spustení
arizona
26.08.10,09:20
..no ak sa trošku rozumieš tak skus program hijacker.exe, stiahni a spusti, vypíše ti všetko, čo v PC beží, a všetko podozrive potom stopni.
a ako zistí, čo je podozrivé a čo potrebné ?:confused:
bobino38
26.08.10,09:22
Ved preto som sa pýtal či trošku rozumie PC, ak nie, tak nech sa radšej tomu vyhne, môže sa popýtať na fórach kde sa tomu venuju.
pepsikova
26.08.10,09:39
Ved preto som sa pýtal či trošku rozumie PC, ak nie, tak nech sa radšej tomu vyhne, môže sa popýtať na fórach kde sa tomu venuju.

..oki, trošken tomu rozumiem, ..stiahla som ten ccleaner, našlo to kopu vecí, ktoré sa zbytočne spúšťajú a tie som vyškrtla..
...nevieš náhodou, čo je to "CTFMON.EXE"...lebo aj to je tam, aby som zas nevyškrtala niečo, čo potrebujem..
bobino38
26.08.10,09:45
Ak je tam predtým napísane že je to služba microsoftu tak to nevypínaj, ak je to proces spúšťaný z program files tak to vypnuť možeš
pepsikova
26.08.10,09:54
Ak je tam predtým napísane že je to služba microsoftu tak to nevypínaj, ak je to proces spúšťaný z program files tak to vypnuť možeš..

oki, ďakujem ti...
Nandrolon
26.08.10,09:59
ctfmon je súčasť balíka MS office a monitoruje jednotlivé okná atď...
treba ho nechať zapnutý...
AntekaK
26.08.10,11:31
Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Kde sa nastavuje v operačnom systéme - Windowse kam sa majú ukladať sťahované súbory? Ďakujem.
Ešte jedna otázka:
Pýta sa ma, kam chcem uložiť súbor alebo či ho chcem otvoriť, ale wordové súbory mi automaticky ukladá, chcela by som, aby sa aj pri týchto ponúkali možnosti - otvoriť, uložiť.
Ďakujem Vám za trpezlivosť.
arizona
26.08.10,13:42
Ešte jedna otázka:
Pýta sa ma, kam chcem uložiť súbor alebo či ho chcem otvoriť, ale wordové súbory mi automaticky ukladá, chcela by som, aby sa aj pri týchto ponúkali možnosti - otvoriť, uložiť.
Ďakujem Vám za trpezlivosť.
pozri obrázok.
nemáš tam zaškrtnutý spodný riadok? Nechaj ho voľný, bude sa pýtať na možnosti
AntekaK
27.08.10,05:03
Ahoj, nemám označený posledný riadok, pri súboroch z Wordu mi toto okno vôbec neponúka, hneď ho ukladá. Nenastavuje sa niečo vo worde? Ďakujem.
PotPalo
28.08.10,08:27
Vo FireFoxe: Nástroje -> Možnosti -> Obsah
Dolu ako je Typy súborov klikni na tlačítko Spravovať. Tam si môžeš vybrať či sa má konkrétny typ súboru uložiť, alebo otvoriť. Ak chceš, aby sa vždy opýtalo, treba kliknúť na ten typ (v tvojom prípade .doc), a potom na "Odstrániť akciu".
AntekaK
30.08.10,05:05
Ďakujem, podarilo sa. :)