wynk11
25.11.09,19:19
Zdravím ľudkovia,
je to možné že som mal tlak 77/58 a pred druhým meraním som si dal 20 klikov aby sa mi zvysil tak bol len 79/60?.
meral si aj brat so mnou on mal normalny taky ako ma tak merak bol v poriadku..ja nepocitujem ziadne zavraty nic podobne vzdy normalne som nabudeny a tak stale. Ziadne zavraty nic také.Mama sa ma opytala ze ci vobec zijem.
buchač
25.11.09,18:29
Zdravím ľudkovia,
je to možné že som mal tlak 77/58 a pred druhým meraním som si dal 20 klikov aby sa mi zvysil tak bol len 79/60?.
meral si aj brat so mnou on mal normalny taky ako ma tak merak bol v poriadku..ja nepocitujem ziadne zavraty nic podobne vzdy normalne som nabudeny a tak stale. Ziadne zavraty nic také.Mama sa ma opytala ze ci vobec zijem.

Kedy meranie ...ráno , večer ..???

Áno , je možné ...zažil som .

Svojho času , v nemocnici na odd. ORL mi tak skôr ráno zmerali tlak .
Sestrička nechcela veriť svojim očiam , zavolala druhú a meranie zopakovali .
Tlak som mal cca 64 / 45....možno ešte nižší , už si veľmi nepamätám .
Dosť sa čudovali , no ja keď mám 120 / 80 , tak u mňa je to už zvýšený ...
wynk11
25.11.09,18:33
Kedy meranie ...ráno , večer ..???

Áno , je možné ...zažil som .

Svojho času , v nemocnici na odd. ORL mi tak skôr ráno zmerali tlak .
Sestrička nechcela veriť svojim očiam , zavolala druhú a meranie zopakovali .
Tlak som mal cca 64 / 45....možno ešte nižší , už si veľmi nepamätám .
Dosť sa čudovali , no ja keď mám 120 / 80 , tak u mňa je to už zvýšený ...
to bolo o piatej po obede
buchač
25.11.09,18:38
to bolo o piatej po obede

Aj keď si z mladšej generácie / predpokladám / , no na Tvojom mieste asi by som na internu zašiel ....:rolleyes:

http://nizky-tlak.cz/
Mária27
25.11.09,19:23
Je nebezpečné mať taký tlak. Vraj nebezpečnejšie ako vysoký.
Brat raz videl mladú ženu ráno sa tackať, vraj hneď ráno si tato uhla ... Potom sa dozvedel, že hneď ako zašla za roh, odpadla a zomrela. Bola na ceste k lekárovi kvôli nízkemu tlaku - to sa z neho tackala. Zostali 3 malé deti.Nevymýšľam si.

Ja som mala najnižší tlak 88/58. Vysadili mi jeden druh liekov a upravil sa.
wynk11
25.11.09,19:37
Je nebezpečné mať taký tlak. Vraj nebezpečnejšie ako vysoký.
Brat raz videl mladú ženu ráno sa tackať, vraj hneď ráno si tato uhla ... Potom sa dozvedel, že hneď ako zašla za roh, odpadla a zomrela. Bola na ceste k lekárovi kvôli nízkemu tlaku - to sa z neho tackala. Zostali 3 malé deti.Nevymýšľam si.

Ja som mala najnižší tlak 88/58. Vysadili mi jeden druh liekov a upravil sa.
ale ide o to ze ja sa ani netackam ani nesom malatny a som culy tak ako vzdy pojdem za svojim doktorom nech on mi to zmera ale ten pristroj co mame doma kazdemu mera dobre no aspon tak ako aj u doktora len mne dajak nejde ...dvakrat mi napisalo aj error asi mi ani nic nenameralo :-)
Manual
25.11.09,19:45
Kedy meranie ...ráno , večer ..???

Áno , je možné ...zažil som .

Svojho času , v nemocnici na odd. ORL mi tak skôr ráno zmerali tlak .
Sestrička nechcela veriť svojim očiam , zavolala druhú a meranie zopakovali .
Tlak som mal cca 64 / 45....možno ešte nižší , už si veľmi nepamätám .
Dosť sa čudovali , no ja keď mám 120 / 80 , tak u mňa je to už zvýšený ...
Trošku mimotemymjr. Haluška v Čiernych barónoch spomínal, že keď bol na fronte, tak mal zasa teplotu aj 27 stupňov...:D
Mária27
25.11.09,19:58
ale ide o to ze ja sa ani netackam ani nesom malatny a som culy tak ako vzdy pojdem za svojim doktorom nech on mi to zmera ale ten pristroj co mame doma kazdemu mera dobre no aspon tak ako aj u doktora len mne dajak nejde ...dvakrat mi napisalo aj error asi mi ani nic nenameralo :-)

Práve preto, že ho máš nízky, nemeria dobre. Nejakú príčinu to má. Nech ti lekár urobí aspoň rýchlu skúšku na štítnu žľazu.
beba13
25.11.09,20:09
Ja mám nízky tlak už asi 10 rokov 75/55, občas 80/60 niekedy si pripadám ako na kolotoči, lekárka mi predpisovala kvapky na zvýšenie ale už ich prestali vyrábať, takže teraz nemám nič, ale zvykla som si. Lekári o tom vedia, ale každý mávne rukou že môžem byť rada že nemám vysoký, tak to už neriešim.
pasuliatko
25.11.09,20:29
ja mávam tlak nízky eclý život dnes som mala 80/60 a je to normálne,,,čím si meriaš tlak?treba piť kávu :)
bettylou
25.11.09,21:43
tiež mám nízky tlak väčšinou okolo 86/65 a pod. Lekári to neriešia, vraj len viac oddychu, lebo že sa tlak môže znižovať aj vyčerpanosťou. Prípadne viac soliť (to zas neriešim ja kôli obličkovej diéte). Mávam sem tam obdobia keď sú závrate, to sa len v posteli otočím a kolotoč. :-D Vtedy pomaly. Alebo v niektorých polohách pri jóge (trikonasana), ale to fakt len raz za niekoľko rokov na pár dní a je to fuč. Bežne nemávam žiaden problém. Tiež som ako rybička. Keď si meriam tlak domácim tlakomerom, tiež vyhadzuje veľa krát error, ostatným členom domácnosti nie.
plada
26.11.09,06:29
Ja mám nízky tlak celý život, lekárka mi povedala, že po tehotenstve sa to upraví, ale nič. Normálne mám 75/60, niekedy mám závrať, asi ho mám vtedy nižší, akurát vtedy nemám pri sebe tlakomer, tak mi pomôže urobiť stojku na hlave, alebo si vezmem tabletku(gutron). Donedávna vyrábali kvapky, tie mi veľmi dobre zaberali, no už sa nerobia. A čo sa týka kávy, na mňa to nezaberá, môžem vypiť aj osem káv za deň, tlak sa mi nezvýši. Niekedy som bola aj na PN-ke, ale to mi nepomohlo. Takže nič. Akurát mám problémy vo vyšších nadmorských výškach, napr. Tatry, nemôžem robiť túry v horách, pri zmene počasia cítim závrate. Lenže človek si zvykne na všetko. Tak to už neriešim. Žijem si normálne a nízky tlak si nevšímam.
Plada
janaGT
26.11.09,06:40
ja mávam pravidelne tlak okolo 65/40-50 , svokor mi vždy povie, že som jak živá mŕtvola. Zdravotné problémy, chvalabohu, nemám, len niekedy sa mi trochu zatočí hlava. Kávu nepijem vôbec, neznášam ju.
wynk11
26.11.09,07:09
tak ale eja nepocitujem ziadne zavrate a ziadne kolotoce proste nic tak neviem cim to je....a kedze tehotny nemozem byt som zvedavy kedy sa mi to upravy....ci uz aj chlapi mozu byt s dnesnou technikou?:-) neviete o tom nieco?
hnedoočka
26.11.09,07:11
tiež mávam väčšinou nižší tlak, keď som s tým mala trošku problém, tak prvé, na čo sa ma lekárka opýtala bolo, či pijem dostatok tekutín.
tak si na to skúste odpovedať aj vy.
norma je 2-3 litre denne, ale nie sladenej ani minerálky - obyčajnej z vodovodu.
dalid
26.11.09,10:20
hmm, aj ja som taky maval, niekolko rokov.. V podstate celu strednu a vysoku...Viac menej som bol bez problemov, len ked som vyskocil, rychlo sa postavil a pod sa mi sem tam zakrutila hlava.. Par rokov v stresujucom zamestnani a mam tlak 115/ 80 :) Kolegovci vraj este vyssi!! :(
Inac to co pise hnedoocka moze byt pravda, asi rok sa snazim dodrziavat pitny rezim. Rano si naplnim flasu vodou (pitna, nie mineralka!!) a snazim sa to za 8 hodin vypit. V lete to nebol problem, teraz ak vypijem 1,5l tak je dobre... + normalne pitie caju a iných tekutin po pracovnej dobe.... 8)
Manual
27.11.09,18:39
tiež mávam väčšinou nižší tlak, keď som s tým mala trošku problém, tak prvé, na čo sa ma lekárka opýtala bolo, či pijem dostatok tekutín.
tak si na to skúste odpovedať aj vy.
norma je 2-3 litre denne, ale nie sladenej ani minerálky - obyčajnej z vodovodu.
Ano 2 - 3 litre možno v lete ak je teplo, ale teraz v zime ... ? Asi to závisí aj od toho v akom prostredí pracujem, ako sa hýbem atď... Ak som v kancelárii, tak tie 2 - 3 litre je asi trošku moc.
Osobne dávam v prvom rade do pozornosti dostatok INTENZÍVNNEHO POHYBU !!! A nie pasívny konzumný život a napájať sa 2 - 3 litrami vody a myslieť si, že ako veľmi robím pre svoje zdravie.
Ano pitný režim je dôležitý,ale nerobme z neho modlu ...:)
Eva333
22.12.09,22:03
Ak si to meral nejakym domacim pristrojom na meranie tlaku, tak to by som si nerobila starosti. Tie meraju vacxinou uplne blbo. Ale sak vzdy mozes zbehnut k lekarovi, alebo len sestricke, nech ti normalne v ordinacii odmeria.
Simon Somorovsky
23.12.09,15:54
Ak si to meral nejakym domacim pristrojom na meranie tlaku, tak to by som si nerobila starosti. Tie meraju vacxinou uplne blbo. Ale sak vzdy mozes zbehnut k lekarovi, alebo len sestricke, nech ti normalne v ordinacii odmeria.

Avsak su aj domace pristroje, ktore meraju spolahlivo, akurat niekedy netreba setrit tam kde netreba a ide o moje zdravie.

To je taky isty nazor ako ked sa povie ze vo vacsine aut sa da zabit a teda s nimi nejazdime, lebo sa zabijeme...

Meranie "normalne v ordinacii" je sice rovnako presne ako doma na poriadnom tlakomeri, akurat, ze ak chcete presny vysledok v ordinacii, musi ma doktor kalibrovany tlakomer, vediet co pocuje, a urobit priemer aspon z 3-6 merania... 1,2 ani nebrat do uvahy a to nehovorim o ich odoka zaokruhlovani...
Samozrejme su ludia, ktory nemaju tento syndrom a staci im odmerat tlak 1 krat.

Skoda, ze ludia necitaju navody a myslia si, ze usetria ked kupia uhlie za polovicu a potom sa cuduju, ze im nehori... (cca pred tyzdnom v spravach)
Ani tlakomer za polovicu nemoze merat dobre...
bettylou
29.12.09,10:33
Ano 2 - 3 litre možno v lete ak je teplo, ale teraz v zime ... ? Asi to závisí aj od toho v akom prostredí pracujem, ako sa hýbem atď... Ak som v kancelárii, tak tie 2 - 3 litre je asi trošku moc.
Osobne dávam v prvom rade do pozornosti dostatok INTENZÍVNNEHO POHYBU !!! A nie pasívny konzumný život a napájať sa 2 - 3 litrami vody a myslieť si, že ako veľmi robím pre svoje zdravie.
Ano pitný režim je dôležitý,ale nerobme z neho modlu ...:)

tak aj ten INTENZÍVNY POHYB prispieva k znižovaniu tlaku.
Z byliniek škorica a rozmarín mierne zvyšujú tlak, ale to sa tiež nedá konzumovať každý deň. Tlak v priebehu rokov zvykne stúpať, takže máte šancu, ža sa vám na starosť upraví.;)
Marta V
29.12.09,10:50
Tlak zvyšuje aj pitie minerálnych vôd. Treba skúsiť piť minerálky, samozrejme striedať, nepiť len jeden druh.