Stepheen
25.11.09,22:04
Dobry den,

potreboval by som pomoc s mensou banalitou - som evidovany na UP a nie je mi jasne, aky mozem mat celkovy prijem, ak budem v nasledujucom mesiaci pracovat na dve DoVP (u roznych zamestnavatelov). Jedna tetuska na UP mi vravela, ze sucet prijimov z oboch DoVP nesmie presiahnut 136 EUR v hrubom (a nejake centy) a dalsie dve tetusky vraveli, ze prijmy sa nezratavaju a na kazdu z dohod mozem zarobit po 136 EUR.Takze mozem zarobit iba tych astronomickych :eek: 136 alebo az 272 EUR???

Ak § 6 ods. 2 písm. d), Zakona o sluzbach zamestnanosti hovori, ze:
"Uchadzac o zamestnanie vykonava zarobkovu cinnost, za ktoru mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy zivotneho minima...bla bla bla" da sa pojem zarobkova cinnost chapat ako jednotne cislo vztahujuce sa iba na jeden z viacerych moznych zdrojov prijimu??Lebo ak toto porusim, budem vyradeny a ja potrebujem byt v evidencii do konca roka...Dakujem za odpoved :)
veronikasad
25.11.09,21:40
Dobry den,

potreboval by som pomoc s mensou banalitou - som evidovany na UP a nie je mi jasne, aky mozem mat celkovy prijem, ak budem v nasledujucom mesiaci pracovat na dve DoVP (u roznych zamestnavatelov). Jedna tetuska na UP mi vravela, ze sucet prijimov z oboch DoVP nesmie presiahnut 136 EUR v hrubom (a nejake centy) a dalsie dve tetusky vraveli, ze prijmy sa nezratavaju a na kazdu z dohod mozem zarobit po 136 EUR.Takze mozem zarobit iba tych astronomickych :eek: 136 alebo az 272 EUR???

Ak § 6 ods. 2 písm. d), Zakona o sluzbach zamestnanosti hovori, ze:
"Uchadzac o zamestnanie vykonava zarobkovu cinnost, za ktoru mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy zivotneho minima...bla bla bla" da sa pojem zarobkova cinnost chapat ako jednotne cislo vztahujuce sa iba na jeden z viacerych moznych zdrojov prijimu??Lebo ak toto porusim, budem vyradeny a ja potrebujem byt v evidencii do konca roka...Dakujem za odpoved :)
§ 6 Zákona o službách zamestnanosti si citoval presne - príjem uchádzača o zamestnanie nesmie presiahnuť 65 % životného minima, čo je v súčasnosti 136 EUR aj nejakých pár centov. Ak tento príjem prekročíš, vyradia ťa z evidencie...
Jozef Mihál
25.11.09,21:50
Posudzuje sa to v súčte. Teda mať dve dohody súčasne po 136 eur je dôvod na vyradenie z evidencie.
Stepheen
26.11.09,07:55
hmmmm dobra vecicka tato diskusia..uz viackrat som mal ako laik legislativny problem, zacnem to vyuzivat viac:)Zdalo sa mi, ze tetusky z UP mi odpovedali tak, ako si mysleli ze co chem pocut aby som tam zbytocne nezdrzoval frontu:)Dakujem za odpovede....Mozno este jeden dotaz-je mozne sa s jednym zo zamestnavatelov dohodnut tak, aby mi jednoducho vyplatil mzdu s jednomesacnym oneskorenim???Potom by som mohol odpracovat obidva dohody v jednom mesiaci, ale prijmy by boli rozdelene na dva a neprekrocil by som 136 evry na mesiac...???Da sa to takto alebo to by som uz velmi spekuloval kvoli 4tisickam:)????Dakujem
Hansa
26.11.09,09:31
Mozno este jeden dotaz-je mozne sa s jednym zo zamestnavatelov dohodnut tak, aby mi jednoducho vyplatil mzdu s jednomesacnym oneskorenim???Potom by som mohol odpracovat obidva dohody v jednom mesiaci, ale prijmy by boli rozdelene na dva a neprekrocil by som 136 evry na mesiac...???Da sa to takto alebo to by som uz velmi spekuloval kvoli 4tisickam:)????Dakujem[/QUOTE]

... dá sa, len sa treba dohodnúť so zamestnávateľom.
Stepheen
26.11.09,11:40
Dakujem vam...skusim sa s jednym zo zamestnavatelov dohodnut..