gerco
25.11.09,22:43
Ahojte,
nedavno mi teta vravela, ze videla niekde v telke, ze je takato moznost ? Hladal som to na nete, ale zatial som nenasiel nic, ak neratam obytny subor vinohradis pod kolibou, kde takuto moznost ponukaju... no ale to si zas nemozem dovolit :)

V tej telke bolo spomenute take nieco (podla tety), ze clovek podpise zmluvu s diablom (asi predkupnu zmluvu o buducej zmluve) na 2 roky, pocas ktorych normalne byva, plati klsicke vodne-stocne atd. + nejaku cast za uzivanie bytu (trochu na styl leasingu), no a po 2 rokoch byt odkupi ci uz v hotovosti alebo pomocou hypoteky...

Neviete niekto o tom viac ? resp. nieco blizsie ?

DIK!

gerco
Chobot
26.11.09,08:12
Ahojte,
nedavno mi teta vravela, ze videla niekde v telke, ze je takato moznost ? Hladal som to na nete, ale zatial som nenasiel nic, ak neratam obytny subor vinohradis pod kolibou, kde takuto moznost ponukaju... no ale to si zas nemozem dovolit :)

V tej telke bolo spomenute take nieco (podla tety), ze clovek podpise zmluvu s diablom (asi predkupnu zmluvu o buducej zmluve) na 2 roky, pocas ktorych normalne byva, plati klsicke vodne-stocne atd. + nejaku cast za uzivanie bytu (trochu na styl leasingu), no a po 2 rokoch byt odkupi ci uz v hotovosti alebo pomocou hypoteky...

Neviete niekto o tom viac ? resp. nieco blizsie ?

DIK!

gerco

A neboli to náhodou nejaké sociálne byty? Viem, že na Dlhých dieloch postavili 2 obecné bytovky, kde sa nasťahovali sociálne slabšie rodiny, ktoré budú platiť nejaký čas nájom a potom dostanú možnosť tie byty odkúpiť.
gerco
26.11.09,08:23
Nie, pretoze to bolo o v tom ponimani, ze developery zacinaju nepredajne byty riesit tymto sposobom, ze ich zacinaju lizingovat s tym, ze po 2 rokoch si ich prenajimatel odkupi, ci uz cez hypo alebo cash... Take nieco ponuka, ako som uz pisal, projekt vinohradis... (h)ttp://reality.etrend.sk/byvanie/vinohradis-ponuka-dvojrocny-lizing.html