adamfabry
25.11.09,23:29
Dobrý deň, nemal by niekto rozpočet na pc herňu alebo internetovú kaviareň? Chcel by som si založiť obe zo spomenutých, samozrejme, oddelené priestory.
Ďakujem!
NewBoyScout
04.12.09,17:07
Pred pol rokom som sa bavil so znamym, ktory nad niecim obdobnym tiez uvazuje a rozpraval myslim o sume 12mil Sk. Ma ale obavy lebo je to dost vysoke riziko v dnesnej dobe kedze to treba rozbehnut na urovni. Inak zaujem o herne uz nie je taky ako bol volakedy. Vela z nich neprezilo. Nebude to asi lacne...
profesional
15.12.09,11:30
Nakolko PC herna resp. internetova kaviaren prejanima pocitace aj so softverom tak na to treba k softveru mat uzarvotene extra licencne zmluvy. Vyjde to asi na 20 nasobok hodnoty beznej licencie. Takze pri beznej herni ak neratas naklady na obstaranie pristoru a sietovej infrastruktury, tak vhodne PC aj s operacnym systemom, nancelarskym softverom a nejakymi tymi hrami vyjde na asi 10.000 Eur na 1 pocitac. To tolko chces pocitacov si vies zratat.
VladkoA
15.02.10,07:17
Ja som to prepocitaval, a je to asi 1000-1500Eur jeden PC.
Samotne PC je asi 800-1000Eur.
Windows7 na dva roky robi asi 100-200Eur.
Ak som to vsetko spravne pochopil tak:
Valve Cyber Cafe stoji asi 7Eur na 1rok pre jeden pc(hry ako CS1.6,Half-life2,atd.,je cez 50hier)
CDProjekt si uctuje niejakych 220Eur + samostatna hra x pocet PC, na 12mesiacov(hry ako Warcraft3,Diablo2,WoW,Quake4,atd.
Playman 150Eur(TombRaider,Rezident Evil,Splitner Cell)
SeVeN M 33Eur.
Takze na asi tak na 10 PC ,na 12mesiacov ta vidu tie naj hry pre pc hernu asi tak na 3000Eur a viac.

Skor by ma zaujmalo, ako je to stou danou za tie PC...?
immortal2020
24.02.10,05:09
mne sa to nejako nezda ... hry aby boli cenovo take vysoke ? a window sa da aj lacnejsie ... over si to ... u nas vyrastlo kopu PC herni a neverim ze by tam mali take vysoke naklady ved ak si zratam najomne tak by nemali sancu prezit
profesional
02.03.10,09:53
Mas to zratane zle. Skusim to vysvetlit este polopatistickejsie. Nesmies ratat s beznymi licenciami na bezne uzivanie. Pre internetove kaviarne je na softver osobitne licencne ujednanie a musis mat zakupene osobitne licencie. Nakolko bezna licencna zmluva ti dovoluje softver uzivat, nie ho prenajimat ci uz samostatne alebo ako sucast PC. Nezakupenie osobitneho druhu licencii je trestnym cinom porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona. Takze nerataj s tym ze si nakupis bezne licencie a ze na nich budes prevadzkovat internetovu kaviaren. To ti to kriminalka velmi rychlo vybieli a budes mat po podnikani. Daj si poradit. V prvom rade si zavolaj na Microsoft. Tam to to presne vysvetlia ak tomu nerozumies.
Alexander Repčík
27.02.11,16:00
neviete ako to je s licenciami pre xbox? chcel by som prevadzkovat internetovu kaviaren ..na PC by bol len pristup k internetu a na hry by sluzil xbox... pri PC predpokladam nepotrebujem ziadnu licenciu okrem windows resp.inych instalovanych programov...a co ten xbox? dakujem