kvalitka
25.11.09,23:47
Dobry den.

Doslo mi upovedomenie o zacati exekucie kvoli pokute z KRPZ v Kosiciach.
Problem je v tom ze z pokuty 33 EUR je zrazu 109 EUR. Exekutor si naratal odmenu - 33,19, voci comu ani velmi nenamietam, avsak co ma zaraza je "odmena za spisanie zapisnice..." - 16,60 a "hotove vydavky" - 16,60 a aby nebolo malo, na to vsetko este DPH.

Mam pravo poziadat ho o dokladovanie tychto vydavkov alebo je to len zbytocna namaha? Totizto volal som mu, a ked som uz chytil trosku nervy zacal sa so mnou handrkovat ako na cinskom trhu ze mi moze spustit nejake to EURo.

Dalsia divna vec je, ze aj napriek tomu, ze som mu hovoril, ze nemam tolko naraz a poziadal som ho o splatky, rezolutne zamietol.

Poradte mi prosim, lebo som zufaly.

DAKUJEM
Fairy
26.11.09,04:17
Exekútori, aspoň z mojej skúsenosti, nikdy nesúhlasia so splátkami. Ak to nezaplatíš, tak to pošlú do zamestnania a tam ti to strhnú. A čo sa týka zníženia, ja by som sa dohadovala. Prečo mu dávať viac, ako treba. Ak by si mal nejakého známeho z tejto oblasti, určite by ti poradil, ako na exekútora.
kvalitka
26.11.09,08:03
Ak nie som zamestnany ale zivnostnik, z coho mi to strhnu? Mozu siahnut na moj ucet predpokladam, vsak?
A co ak sa nechce exekutor dohodnut? Su nejake paky na to aby to znizil, alebo je to len na jeho dobrej voli? Je nuteny tie vydavky dokladovat?
Mgr.Shrek
26.11.09,11:58
No čo sa týka toho účtu, samozrejme, že ti môže siahnuť na účet podľa §94 exekučného poriadku.
Hotové náklady sú podľa § 200 EP trovami exekúcie. Môžeš podať námietku proti trovám exekúcie do troch dní od upovedomenia o začatí exekúcie u príslušného exekútora.O námietkach rozhoduje súd. § 201 exekučného poriadku.
Inak to je na jeho dobrej vôli.
marianita17
26.11.09,15:11
A čo v prípade, že je žiadosť o splátkový kalendár doručená písomne...nie je exekútor povinný ju zaslať na vyjadrenie oprávnenému? Ten by mal určiť či so splátkami súhlasí.