hana1236
26.11.09,08:33
Som učiteľka v MŠ so stredoškolským vzdelaním a 32 ročnou praxou.Podľa novej tabuľky ma prekvapilo, že sa dá urobiť I. atestácia na strednú školu?Ak som to správne pochopila,kde sa dá realizovať a prihlásiť?Ktoré vzdelávacie inštitúcie to ponúkajú?Doteraz som sa s tým nestretla...
Sabadka
26.11.09,09:01
Som učiteľka v MŠ so stredoškolským vzdelaním a 32 ročnou praxou.Podľa novej tabuľky ma prekvapilo, že sa dá urobiť I. atestácia na strednú školu?Ak som to správne pochopila,kde sa dá realizovať a prihlásiť?Ktoré vzdelávacie inštitúcie to ponúkajú?Doteraz som sa s tým nestretla...

Je to nové, presne kto, kedy a za akých podmienok to sa ešte nevie, ale podrobnejšie veci sa dozviete zo zákona 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní.
Fany1000
26.11.09,16:12
Na školení k Národnému projektu Vzdelávanie nám bolo povedané, že sa zvažuje( a vraj je to na dobrej ceste), že úspešné absolvovanie programu Inovácie v didaktike bude uznané ako 1. atestácia. Preto odporúčam, prihlásiť sa naň.
Vebi34
26.11.09,16:54
Chcela by som sa opýtať, kde by som mohla nájsť informácie k atestáciám pre učiteľlky MŠ. Konkrétne, čo môže byť v súčasnosti uznané ako 1.atestácia z dosiahnutého vzdelania spred 1.11.2009. Patrí tam aj rigorózna skúška?

Vďaka
Sabadka
26.11.09,17:27
Chcela by som sa opýtať, kde by som mohla nájsť informácie k atestáciám pre učiteľlky MŠ. Konkrétne, čo môže byť v súčasnosti uznané ako 1.atestácia z dosiahnutého vzdelania spred 1.11.2009. Patrí tam aj rigorózna skúška?

Vďaka

Získať I. atestáciu pre učiteľky MŠ so stredoškolským vzdelaním pred 1.11.2009 teda podľa predpisov platných pred udaným termínom nebolo možné. učiteľ MŠ so stredoškolským vzdelaním a I. atestáciou je termín platný len od 1.11.2009, teda je ho možné získať kontinuálnym vzdelávaním až od teraz.
Vebi34
26.11.09,20:42
Atestácia je nový pojem, to áno. Ale mala som na mysli toto zo 61:
(7) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť
rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú
skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších
predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického
zamestnanca s prvou atestáciou v súlade s § 49
ods. 7.

takže podľa toho rigorózna skúška by tam mala patriť
Sabadka
27.11.09,05:29
Atestácia je nový pojem, to áno. Ale mala som na mysli toto zo 61:
(7) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť
rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú
skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších
predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického
zamestnanca s prvou atestáciou v súlade s § 49
ods. 7.

takže podľa toho rigorózna skúška by tam mala patriť

Ano toto platí ale len pre uč. s VŠ vzdelaním, pedagogický zamestnanec so stredoškolským vzdelaním a I. atestáciou myslela som tento pojem, tak takéto niečo ešte len bude v súčasnej dobe nie je ani jediný pedagogický zamestnanec so stredoškolským vzdelaním ktorý by mal I. atestáciu.
kysučanka
27.11.09,06:31
Podľa dostupných informácií viem, že učiteľka MŠ sa môže prihlásiť na 1. atestáciu až keď získa 30 kreditov. Ako je to teda pri vzdelávacom programe Inovácie v didaktike, prečo nie sú takéto informácie prístupné učiteľkám?
Sabadka
27.11.09,06:47
Podľa dostupných informácií viem, že učiteľka MŠ sa môže prihlásiť na 1. atestáciu až keď získa 30 kreditov. Ako je to teda pri vzdelávacom programe Inovácie v didaktike, prečo nie sú takéto informácie prístupné učiteľkám?

O možnostiach ďalšieho vzdelávania a ich podmienkach by mal svojich podriadených informovať riaditeľ príslušnej školy, nakoľko on dáva aj súhlas pre toho ktorého učiteľa, takže s touto otázkou odporúčam sa obrátiť na vedenie vašej školy.
mici512
27.11.09,07:21
Chcem sa opýtať či sa kontinuálne vzdelávanie týka aj nepedagogických z-com školy napr. ekonómky, mzdárky, môžu sa aj oni zapojiť do nejakého vzdelávania?
susann2
27.11.09,08:20
Chcem sa opýtať či sa kontinuálne vzdelávanie týka aj nepedagogických z-com školy napr. ekonómky, mzdárky, môžu sa aj oni zapojiť do nejakého vzdelávania?
Vyhláška 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní hovorí len o vzdelávaní pedagogických zamestnancov.