Donda
05.09.05,19:46
Keď chcem vyplatiť zamestnancovi zo soc.fondu peňažný príspevok na rekreáciu, ako to mám zrealizovať? Zamestnanec má minim.mzdu (príspevok musí byť zdanený!)Spracujem mu mzdu za mesiac a ako tam dostanem aj ten peňažný príspevok?
Andrea2304
06.09.05,05:08
Čerpanie sociálneho fondu je potrebné si nahodiť v číselníkoch - v mzdovom číselníku - v príplatkoch pred zdanením novú položku "čerpanie SF", pričom sa určí konkrétna číselna hodnota príspevku a vo vymer. základe pre poistné neurčíš "započítať". Čiže čerpanie SF zdaní ale neberie do úvahy pre poistné. Potom v pracovnom pomere konkrétneho zamestnanca v príplatkoch mu určíš čís. hodnotu čerpania SF aby program vedel, že čerpá ten ktorý zamestnanec.
Donda
07.09.05,17:21
Urobila som všetko podľa návodu, ale nikde nevidím zdanenie sumy zo SF. Čo s tým? Vypísalo mi to "pri komprimácii došlo ku chybe", keď som zatvárala program!
Donda
15.09.05,13:33
Poraďte mi prosím. V číselníkoch miezd som vytvorila čerpanie SF, dala som prirátať k zdaniteľnej mzde a v poistných, keď som dávala nepočítať, nič sa mi nezaškrtlo, čiže mzda sa spočítala so soc.fondom a program mi vyrátal poistné z celej sumy. Kde robím chybu v nastavení?
lenkak
15.09.05,14:05
V nastavení položky čerp. SF treba nastaviť daňová sadzba jednorázová mzda, a pri vymeriavacom základe mať všetky políčka prázdne.
Donda
15.09.05,14:45
Dala som jednorázová mzda, ale aj tak mi to program (tých 2800,-Sk) zdanil, i keď súčet hrubej mzdy a SF je menší, ako nezdaniteľná časť.??????????????
lenkak
16.09.05,06:52
Keď máš nastavené jednorázová mzda tak program Ti to zdaní 19% sadzbou, pričom sa to nevzťahuje na nezd. časť. Príplatky zo SF sa zdaňujú.
Ak Ti program zdaňuje aj z hrubej mzdy 19% a je menšia ako nezd. minimum, tak máš v pracovnom pomere toho pracovníka nastavené uplatniť nezdaniteľné minimum.