fides
26.11.09,09:53
Dobrý deň,
prezrela som príspevky, ktoré sa týkajú zakladania dokladov, ale s riešením môjho problému som sa nestretla. Nie je to nič strašné, ale budem rada, ak mi poradíte.
Ide o to, že doklady týkajúce sa ročného zúčtovania dane mám založené vo vyhláseniach jednotlivých zamestnancov. Je to prehľadné, mám ich zoradených podľa abecedy, sú tam aj potvrdenia zo škôl, z poisťovní a pod. Problémom je však to, že dokladov pribúda a pribúda (niektorí tam majú RZD aj za 10 rokov).
Chcela by som to vyriešiť nejako ináč, ale nemám dobrý nápad, ako. Poradíte???
Ďakujem
Nutricia
26.11.09,09:36
ja mám všetky RZ dane a aj ZP v šanóne zvlást podla abecedy zoradené za každý rok samostatne.
drobeceva
26.11.09,09:38
ja mám všetky RZ dane a aj ZP v šanóne zvlást podla abecedy zoradené za každý rok samostatne.
Ja mám takisto - abecedne podľa rokov.
rodina1
26.11.09,09:43
Pretože máme málo zamestnancov, tak mám jeden šanón - MZDY. Tu mám podľa jednotlivých mesiacov uložené výplatné pásky, výkazy do poisťovní, rôzne tlačové výstupy týkajúce sa miezd. Potom tu mám mzdové listy zamestnancov a k nim aj RZ, či potvrdenie o príjme. Takto mám každý rok zvlášť.
fides
26.11.09,09:53
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Tiež to takto založím, je to určite praktickejšie.
PS: A kde máte založené vyhlásenia (u niektorých zamestnancov mám už 3-4 vyhlásenia)??? A potvrdenia o návšteve školy ich detí? Tie sa týkajú dvoch rokov, teda zdaňovacích období.
drobeceva
26.11.09,09:57
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Tiež to takto založím, je to určite praktickejšie.
PS: A kde máte založené vyhlásenia (u niektorých zamestnancov mám už 3-4 vyhlásenia)??? A potvrdenia o návšteve školy ich detí? Tie sa týkajú dvoch rokov, teda zdaňovacích období.
Na vyhlásenia mám zvlášť šanón, v nich mám uložené potvrdenia o návšteve školy.
Na rodné listy mám takisto zvlášť šanón-všetky RL uložené podľa abecedy.
Zatiaľ mi ten systém vyhovuje, nestretla som sa s problémom.
rodina1
26.11.09,09:57
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Tiež to takto založím, je to určite praktickejšie.
PS: A kde máte založené vyhlásenia (u niektorých zamestnancov mám už 3-4 vyhlásenia)??? A potvrdenia o návšteve školy ich detí? Tie sa týkajú dvoch rokov, teda zdaňovacích období.
Vyhlásenia mám založené pri pracovnej zmluve zamestnanca. Zároveň tam založený aj súhlas so spracovaním osobných údajov, tiež RLFO, doklad o vzdelaní, tiež kópiu zdravotného preukazu (u nás sú potrebné).
P.S. Takto mám uložených zamestnancov, ktorí sú u nás ešte zamestnaní. Tých, čo už ukončili PP, mám podľa jednotlivých rokov zvlášť v šanónoch aj so všetkými dokladmi.
fides
26.11.09,10:23
Ešte raz ďakujem, aj východu aj západu - aj ja som taká východo-západná, preto ma veľmi teší, že si takto pomáhame.
Viem, že v každej organizácii je iný systém, ja som pokračovala v systéme, ktorý bol zavedený v našej firme, ale vidím, že niektoré veci musím zmeniť. Pri RZD sa to doteraz dalo zvládnuť, ale už je najvyšší čas...
Tento týždeň mám trochu voľnejší (pracovne), tak je "upratovací". Určite to poznáte aj Vy. Veď sa blížia ďalšie RZD, tak to treba dať do poriadku.
Ak bude treba, rada poradím aj ja. Mám skúsenosti aj s menšími firmami (tam mám všetko mzdové v jednom šanóne), ale aj s väčšími (to už musí mať iný systém zakladania). S Vašou pomocou som ho vylepšila. :rolleyes::rolleyes::rolleyes: