phalmo
26.11.09,12:09
pekny den, rovno priklad

1. s.r.o. je vlastnena a.s.
2. s.r.o. vytvori zisk, ten zdanime a prevedieme do a.s.

ako vytiahneme zisk z a.s.?

vdaka
Lianka
26.11.09,12:53
O a. s. viem len teoreticky, ale podla mna takto:

Zvolat Valne zhromazdenie akcionarov - schvalenie uctovnej zavierky a navrhu na rozdelenie zisku (vratane vyplaty dividend).
phalmo
30.11.09,06:55
Liana, ty si pravdepodobne myslela ako vytiahnut zisk a.s. z a.s.. Ale mne ide o to ako vytiahnut zist s.r.o. z a.s.. alebo predpokladas ze ide o rovnaky postup?
IvoM
30.11.09,07:16
Phalmo, Lianka Ti v podstate odpovedala, podiel na zisku je totiž pre a.s. výnos z finančnej investície a účtuje sa na 665 takže je súčasťou hospodárskeho výsledku a.s. Takže nie je možné v a.s vyplatiť niečo ako zisk z s.r.o. kde je a.s. spoločníkom. Keď napríklad a.s. vyprodukuje stratu, tak akcionári si nemajú čo rozdeliť.
Efinečka
30.11.09,07:23
V podstate áno. Valná hromada s.r.o. rozhodne o výplate zisku pre a.s., a tá o výplate akcionárom. Pozor na účtovanie a prevod financiií v s.r.o. - výplata dividend právnickej osobe a znovu a.s.
phalmo
01.12.09,11:21
IvoM, takze sa zisk s.r.o. bude v a.s. zdanovat este raz?
IvoM
01.12.09,12:06
Nie, v DP sa vyjme zo zdaniteľných príjmov. Riadok 210 v DP / §12.7 /
phalmo
03.12.09,11:11
vdaka, pomohli ste