Sven
26.11.09,14:13
Ahoj poraďáci!

Chcel by som vedieť Váš názor na môj problém: V roku 2008 sme vystavili zahraničnému odberateľovi faktúru za vykonané práce. Odberateľ skrachoval začiatkom roku 2009. My sme s ním uzavreli mimosúdnu dohodu, na základe ktorej nám zaplatil 30% z celkovej sumy faktúry, a zvyšok sme mu odpustili. Otázka znie: Môžem vystaviť dobropis na nezaplatenú časť fa. ako dodatočnú zľavu z ceny práce, alebo musím postupne v ďalších rokoch odpisovať pohľadávku percentuálne podľa zákona? Ďakujem za Vaše pripomienky.
Danila
26.11.09,13:38
Ahoj poraďáci!

Chcel by som vedieť Váš názor na môj problém: V roku 2008 sme vystavili zahraničnému odberateľovi faktúru za vykonané práce. Odberateľ skrachoval začiatkom roku 2009. My sme s ním uzavreli mimosúdnu dohodu, na základe ktorej nám zaplatil 30% z celkovej sumy faktúry, a zvyšok sme mu odpustili. Otázka znie: Môžem vystaviť dobropis na nezaplatenú časť fa. ako dodatočnú zľavu z ceny práce, alebo musím postupne v ďalších rokoch odpisovať pohľadávku percentuálne podľa zákona? Ďakujem za Vaše pripomienky.Ty máš záležitosť ohľadne pohľadávky uzatvorenú. Mimosúdnou dohodou. 30% ste dostali, 70% ste oželeli. A teda odpísali.
Sven
26.11.09,17:45
Ty máš záležitosť ohľadne pohľadávky uzatvorenú. Mimosúdnou dohodou. 30% ste dostali, 70% ste oželeli. A teda odpísali.
To určite áno, ale účtovne to budem riešiť dobropisom? Prípadne nejakou inou formou vyrovnania pohľadávky?