edwardos
26.11.09,18:38
Skončila som pracovný pomer zo strany zamestnanca. k 30.11.2009. Pred jeden a pol rokom som sa vrátila s materskej naspať do zamestnania. Pracovala som od 1995 len v jednej spoločnosti. Na materskej som bola tri roky. Predbežne som sa informovala na úrade práce, aké doklady mám doniesť ale s hrôzou som bola informovaná, že pokiaľ nemám odrobené tri roky nemám nárok na podporu. Ukončiť pracovný pomer som urobila z rodinných dôvodov. Ak by ste mi vedeli poradiť ako by som dostávala aspoň nejaké peniaze. Kde sú potom všetky peniaze???? Je hriech mať v tomto štáte dieťa?????

Vopred za odpoveď veľmi pekne Ďakujem
Chobot
26.11.09,20:59
Skončila som pracovný pomer zo strany zamestnanca. k 30.11.2009. Pred jeden a pol rokom som sa vrátila s materskej naspať do zamestnania. Pracovala som od 1995 len v jednej spoločnosti. Na materskej som bola tri roky. Predbežne som sa informovala na úrade práce, aké doklady mám doniesť ale s hrôzou som bola informovaná, že pokiaľ nemám odrobené tri roky nemám nárok na podporu. Ukončiť pracovný pomer som urobila z rodinných dôvodov. Ak by ste mi vedeli poradiť ako by som dostávala aspoň nejaké peniaze. Kde sú potom všetky peniaze???? Je hriech mať v tomto štáte dieťa?????

Vopred za odpoveď veľmi pekne Ďakujem

1. nezakladaj otázku vo viacerých témach, robíš tak poradu neprehľadnou.

2. nebola si na materskej 3 roky, ale bola si na materskej a potom na rodičovskej dovolenke.

3. počas rodičovskej dovolenky matka nie je poistená v nezamestnanosti, pokiaľ si sama dobrovoľne neplatí poistenie v nezamestnanosti. Takže ak si v práci odrobila len 1,5 roka, tak v posledných 4 rokoch si poistená len 1,5 roka, teda nespĺňaš nárok na podporu.

Dobrá správa, bohužiaľ už nie pre teba, od budúceho roku sa chystá zmena zákona o soc. poistení a za matky na MD a RD by mal platiť poistenie v nezamestnanosti štát.