skorica23
27.11.09,07:41
mam uz 5 dni bolesti hrdla a chytene aj dutiny. doktorka mi povedala, ze to na anitbiotika nevyzera, takze mi dala flonidan, antihistaminikum, a mam sa liecit prirodnymi liecivami. stale ma vsak boli hrdlo, aj ked pouzivam neoangin sprej, a teraz sa bojim, ci sa mi z toho flonidanu nespustia dutiny tak, ze ma hrdlo bude boliet este viac. chcem sa preto spytat, ci nahodou nemate skusenosti s podobnou liecbou alebo co by ste mi poradili na bolestive hrdlo, ako ho co najskor vyliecit. dakujem!
legolas
27.11.09,07:24
...skús si dávať na hrdlo pálenkový obklad a kloktaj hrdlo šalviovým odvarom...
lenkam68
27.11.09,07:28
Veľmi účinné kloktadlo:1 lyžica sypanej šalvie sa zaleje 0,5 l horúcej vody, nechá sa 1/2 hod. lúhovať, potom sa to scedí a po miernom vychladnutí sa pridá lyžica medu a lyžica citrónovej šťavy, alebo octu. Kloktá sa niekoľkokrát denne.
Chobot
27.11.09,07:53
mam uz 5 dni bolesti hrdla a chytene aj dutiny. doktorka mi povedala, ze to na anitbiotika nevyzera, takze mi dala flonidan, antihistaminikum, a mam sa liecit prirodnymi liecivami. stale ma vsak boli hrdlo, aj ked pouzivam neoangin sprej, a teraz sa bojim, ci sa mi z toho flonidanu nespustia dutiny tak, ze ma hrdlo bude boliet este viac. chcem sa preto spytat, ci nahodou nemate skusenosti s podobnou liecbou alebo co by ste mi poradili na bolestive hrdlo, ako ho co najskor vyliecit. dakujem!

Tantum Verde spray uľaví od bolesti hrdla.
BXLmiami
27.11.09,09:16
Zrejme je v popredí opuch a antihistaminiká pôsobia proti opuchu.Veľmi často je bolestivosť preto,že sliznice su zapálené a opuchnuté,ale bakteriálna infekcia tam nie je prítomná,vtedy vyriešením prekrvenia a odpuchnutím sa problém vyrieši.
pasuliatko
27.11.09,11:31
orofar
ludmilla
27.11.09,11:49
Zrejme je v popredí opuch a antihistaminiká pôsobia proti opuchu.Veľmi často je bolestivosť preto,že sliznice su zapálené a opuchnuté,ale bakteriálna infekcia tam nie je prítomná,vtedy vyriešením prekrvenia a odpuchnutím sa problém vyrieši.

Určite antihistaminiká zlepšujú aj sprievodné nepríjemné symptómy ako je kýchanie a tečenie z nosa. Ale mám na teba otázku, pri prechladnutí majú vôbec zmysel? Nezahusťujú hlien v prieduškách a tým sťažujú expektoráciu?
Denisa
27.11.09,12:01
TEA TREE OIL – Čajovníkový olej.
Bolesti v krku – kloktať 2-3 kapky do 1 dcl vody, 3-5x denne alebo zmiešať s tymiánovou masťou a potierať hrdlo

Nádcha – potierať olejom okolo nosných dierok, alebo tampon do nosnej dierky pokvapkaný olejom.

Nos upchatý, dutiny – 5-10 kapek do 1 l prevarenej vody a inhalovať,

Infekcia dýchacích ciest – 2 kvapky oleja na lyžičku medu a rozpustiť v ústach

Kašel – masáž olejom krk, hrudnú kosť a chrbát, inhalovať, kloktať.
ludmilla
27.11.09,12:03
S prírodných receptov mám jeden veľmi osvedčený proti kašľu - cibuľový sirup.
Nakrájať cibuľu na malé kocky, zmiešať s lyžicou medu, alebo cukru, počkať kým nepustí šťavu a potom takto pripravenú šťavu podávať, je naozaj veľmi účinný.
Alebo cibuľový čaj - nakrájať cibuľu na plátky, zaliať horúcou vodou, keď ochladne pridať med, nie do horúceho čaju, pretože tým med stráca svoje dezinfekčné a liečivé účinky.
Ďalej veľmi dobré KALOBA kvapky, tiež vyskúšané, dostať ich v lekárni.
Jeden tip som dostala od pacientky opernej speváčky, ale ešte som ho nevyskúšala proti začínajúcim bolestiam hrdla si dáva sirup z bazy po lyžičkách, vraj veľmi pomáha.
Denisa
27.11.09,12:11
Alebo cibuľový čaj - nakrájať cibuľu na plátky, zaliať horúcou vodou, keď ochladne pridať med, nie do horúceho čaju, pretože tým med stráca svoje dezinfekčné a liečivé účinky.


V tomto čaji pridávam k cibuli vylúhovať aj majoránku;)
ZuzanaP
27.11.09,12:19
aj Homeovox je dobrý, mňa takto pred nedávnom bolelo hrdlo viac ako dva týždne v kuse, už ani tantum verde nezaberalo...
Dáša_
27.11.09,12:49
My doma pri začiatočnej bolesti hrdla pijeme šalviový čaj a pomáha nám. Ja aj kloktám slanou vodou a snažim sa oj o preplach dutín slanou vodou, ale na to nemám správnu techniku :)))
BXLmiami
27.11.09,13:57
Určite antihistaminiká zlepšujú aj sprievodné nepríjemné symptómy ako je kýchanie a tečenie z nosa. Ale mám na teba otázku, pri prechladnutí majú vôbec zmysel? Nezahusťujú hlien v prieduškách a tým sťažujú expektoráciu?
Skôr naopak,každý z Vás určite pozná výraz zastavená nádcha a všetky možné spôsoby starých mám,ako ju spustiť,lebo ked nie ,dochádza k problémom s dutinami.To je presne toto.Opuchnutá nosná sliznica nepustí sekret zo sinusov von a hnis sa hromadí v čelnej dutine a maxilárnych dutinách a dochádza k sinusitíde.Ak dokážeme,aby sa opuch nosnej sliznice stiahol,k tejto situácii nedojde.Len veľmi zjednodušený popis.Z homeopatík-Homeovox,Angin Heel,Euphorbium spray do nosa...
ludmilla
01.12.09,09:00
Skôr naopak,každý z Vás určite pozná výraz zastavená nádcha a všetky možné spôsoby starých mám,ako ju spustiť,lebo ked nie ,dochádza k problémom s dutinami.To je presne toto.Opuchnutá nosná sliznica nepustí sekret zo sinusov von a hnis sa hromadí v čelnej dutine a maxilárnych dutinách a dochádza k sinusitíde.Ak dokážeme,aby sa opuch nosnej sliznice stiahol,k tejto situácii nedojde.Len veľmi zjednodušený popis.Z homeopatík-Homeovox,Angin Heel,Euphorbium spray do nosa...

Súhlasím s tebou,čo sa opuchu týka ale i tak si myslím, že antihistaminiká hleny zahusťujú, preto pri vlhkom kašli sú otázne.
BXLmiami
01.12.09,18:44
No,nemáme ju pred sebou,takže ju nevieme posudiť komplexne.Príjemný večer.
SofiaV
03.12.09,06:52
Tiež chcem poprosiť o radu. Má to asi niečo spoločné s dutinami. Po doužívaní antibiotík na zápal priedušiek mi síce kašeľ prešiel ale stále mi steká do hrdla hustý hlien. Neviem kde sa tvorí, lebo nos mám celkom čistý, bez nádchy. Ale neustále glgám hlien a je to veľmi nepríjemné. Už som našla na internete sirup - Sinupret, ktorý mi trochu hlien zriedil, ale po vysadení sa to opäť vrátilo. Neviete mi poradiť čo s tým?