ppalii
27.11.09,08:47
Dobry den,
chcel by som sa spytat, ci moze zmluva nadobudnut ucinnost skor ako platnost?
Ide o elektrinu, ktoru dal zapojit a vyuzival developer este pred nasim prevzatim bytu. S elektrarnami sme podpisali zmluvu az ked sme mali v rukach list vlastnictva. Elektrarne nam zaslali vyuctovanie ale od obdobia zapojenia elektriny a nechcu brat do uvahy fakt, ze prebratie bytu bolo neskor a obdobie pred prebratim bytu by mali uctovat developerovi.
Na zmluve sa pise:
8.Zmluva nadobúda účinnosť dňom začatia dodávky elektriny
9.Zmluva nadobuda platnost dnom jej podpisom obidvama zmluvnymi stranami
Ohradzuju sa bodom 9 - zmluva nadobuda ucinnost dnom dodavky elektriny. Moze to tak byt i ked sme podpisali zmluvu az o niekolko mesiacov neskor a z predchadzajucim zapojenim a odberom sme nemali nic spolocne? iba to, ze developer uviedol ako odberatela nas, bez nasho vedomia. Alebo je to nasa chyba, ze sme podpisali taku zmluvu a mame, tak ako radia elektrarne pozadovat rozdiel od developera?
Mgr.Shrek
27.11.09,12:30
Platnosť zmluvy a jej učinnosť sú dva rozdielne pojmy. Zmluva nemôže nadobudnúť účinnosť skôr ako platnosť. Zálaží na tom, kedy ste sa stali vlastníkmi predmetnej nehnuteľnosti. Vlastnícke právo vzniká podľa § 28 ods. 2 zákona 162/1995 Z.z. vkladom do katastra. Pred týmto vkladom ste neboli vlastníkom predmetnej nehnuteľnosti a preto ste ani nemohli vyuzivat el. energiu. Je však dôležité pozrieť aj zmluvu s developerom, lebo tam môže bzť dodatok o tom, že napriek tomu, že el. energiu vyuziva developer, platit to budete Vy. Ak tam nič také nie je, tak nevidím dôvod platiť a nárokovať si náhradu škody u developera. Ak áno, tak platíte Vy.
ppalii
01.12.09,06:50
Dakujem za radu, kedze zmluva nadobudla platnost dnom podpisu a ucinnost nemohla byt skor, pokusime sa dohodnut s elektrarnami, ak to nepojde tak budeme kontaktovat developera.
alaya1
13.12.10,13:05
Surne by som potrebovala malu pravnu radu, ale korektnu. Na zmluve o pravnom zastupeni s jednou prav.kancelariou je napisany v predmetnej veci pravneho zastupenia urcity datum, ktory sa tyka udalosti, v ktorej je poskytnuta pravna pomoc. ten datum je aj na fakture, ktora bola za pravne sluzby k danej veci poskytnuta, no ten datum sa nezhoduje s pravdivym datumom kedy sa dana vec stala a na ostatnych dokumentoch tykajucixch sa danej veci je korektny- spravny datum,.ktorej sa dane zastupenie tykalo.t.j. je takato zmluva a faktura platna?
nely221
07.05.12,09:51
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je to v poriadku, ak mi bolo vystavené rozhodnutie v apríli 2011, v ktorom ma úradníci zaviazali vrátiť opakovaný príspevok s účinnosťou od 1.8.2009? Je takéto rozhodnutie právoplatné? Ak nie, ktorý zákon a paragraf to upravuje? Ďakujem.
ivka70
07.05.12,09:57
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je to v poriadku, ak mi bolo vystavené rozhodnutie v apríli 2011, v ktorom ma úradníci zaviazali vrátiť opakovaný príspevok s účinnosťou od 1.8.2009? Je takéto rozhodnutie právoplatné? Ak nie, ktorý zákon a paragraf to upravuje? Ďakujem.

Prilis malo informacii.
O aky opakovany prispevok ide?
Islo o nezakonne cepranie, resp. cerpanie, na ktore od 1.8. 2009 nebol narok?
nely221
07.05.12,10:11
Išlo o poberanie kompenzačného príspevku z úradu práce (osobnej asistencie, kde bol právoplatný nárok na základe rozhodnutia posudkovej komisie), no teraz všetci tvrdia, že to bolo neoprávnene, pretože moja asistentka popiera, že so mnou podpísala zmluvu (toto je tiež kapitola sama o sebe). Aké informácie sú ešte potrebné?
ivka70
08.05.12,09:16
Išlo o poberanie kompenzačného príspevku z úradu práce (osobnej asistencie, kde bol právoplatný nárok na základe rozhodnutia posudkovej komisie), no teraz všetci tvrdia, že to bolo neoprávnene, pretože moja asistentka popiera, že so mnou podpísala zmluvu (toto je tiež kapitola sama o sebe). Aké informácie sú ešte potrebné?

A mas ty tu podpisanu zmluvu s tvojou asistentkou?
Kto su vsetci, co tvrdia, ze neopravnene?
Mas k tomu vyjadrenie UPSVaR, ze poberanie bolo neopravnene?
Odvolal si sa voci nemu?
michal9
31.05.12,20:19
Dobrý deň, môžete mi poradiť, či môže byť platná nájomná zmluva o prenájme les. pozemkov s dátumom podpísania 20.12.2011, v ktorej je uvedené, že nájom vzniká od 1.1.2011 (teda ešte pred podpisom) na neurčito a tiež je v zmluve uvedené, že platnosť zmluvy vzniká dňom jej podpisu, teda 20.12.2011. Taktiež ma zaujíma, či na základe takejto zmluvy mohlo byť nájomcom - v našom prípade pozemkovým spoločenstvom vyplatené vlastníkom pozemkov nájomné za rok 2011. Ďakujem za odpoveď.
Mária27
07.06.12,11:12
Nájomná zmluva všeobecne nemusí byť uzatvorená písomne, nevyžaduje to ani zákon 504/2003 o nájme poľnoh. a lesných pozemkov (odkazuje na obč.zákonník).
Nájomné sa platí rok pozadu, dostanete ho.
nely221
02.07.12,06:46
Dobrý deň,

ak bol v Dohode o splátkovom kalendári uvedený nesprávny účet prijímateľa, mohla táto dohoda nadobudnúť právoplatnosť?
Ďakujem.
Mária27
03.07.12,18:20
Ak zmluvu podpíšu všetky zmluvné strany, zmluva je platná. Pohorí ten, kto si neprečítal svoj účet ...