geografia
27.11.09,09:29
Prosim o radu, kde najdem register zivnostnikov a malych firiem - webovu stranku - v Rakusku, podobne ako u nas "zrsr", kde sa da vyhladat podla mena a priezviska, ICO... pripadne miesta podnikania. Dakujem za radu
Excise Duty
27.11.09,09:06
5211
02.08.10,15:18
Asi som slepý, ale som z toho jeleň. Ako si vyhľadám natej stránke konkrétnu osobu, či je vedená v Rakúsku ako živnostník?
geografia
22.08.10,10:49
Vidím, že nie som sama, ale tiež by som potrebovala manuál na preklikanie sa k údajom o živnostníkovi. Kde mám zadať meno, priezvisko, rodné číslo alebo predmet podnikania alebo miesto prevádzky ... neexistuje niečo rukolapnejšie, podobné ako na Slovensku zrsr.sk ? Najde sa niekto, kto nás usmerní a pomôže ? Vďaka
amara
26.08.10,13:49
Vidím, že nie som sama, ale tiež by som potrebovala manuál na preklikanie sa k údajom o živnostníkovi. Kde mám zadať meno, priezvisko, rodné číslo alebo predmet podnikania alebo miesto prevádzky ... neexistuje niečo rukolapnejšie, podobné ako na Slovensku zrsr.sk ? Najde sa niekto, kto nás usmerní a pomôže ? Vďaka
Ak si doteraz nič nenašla, skús web: wko.at
tam je malými písmenami: "firmen A-Z"
suchbegriff: dáš meno bez diakritiky, bez dĺžní.
standort: nič nemusíš písať a potom klik na "suchen".
Excise Duty
27.08.10,05:30
Vidím, že nie som sama, ale tiež by som potrebovala manuál na preklikanie sa k údajom o živnostníkovi. Kde mám zadať meno, priezvisko, rodné číslo alebo predmet podnikania alebo miesto prevádzky ... neexistuje niečo rukolapnejšie, podobné ako na Slovensku zrsr.sk ? Najde sa niekto, kto nás usmerní a pomôže ? Vďaka
V prvom rade si treba povšimnúť, že stránka vyžaduje najprv registráciu.
Ak neovládaš nemčinu, stránka ti je nanič.
zuzika.t
06.09.10,09:48
Prosím Vás a ako nájdem obchodný register?

A ešte jedna otázočka :

Neviete ako fungovať v rakúsku s firmou KG (komanditná spol.), v ktorej som jediným majiteľom, avšak nemám na ten predmet činnosti, ktorý by som chcela vykonávať potrebnú kvalifikáciu? Na Slovensku som to mala tak, že som mala zamestnaného človeka s potrebnou kvalifikáciou (výučný, maturu...) a robil mi zodpovedného zástupcu.

Ak by sa to dalo aj v rakúsku, by bolo super, avšak vyvstáva mi ďalší problém, a to ten, že dotyčný človek nemá pracovné povolenie, ale len živnosť na ten predmet činnosti, ktorý chcem cez firmu vykonávať. Čiže ho nemôžem zamestnať, len s ním urobiť nejakú dohodu o vykonaní práce, resp. zmluvu...
PatrikMB
20.09.11,05:41
DJW
13.01.12,10:13
Tiež mám podobný problém, zákazník v rakúsku mi nedvíha telefóny.
IČ DPH som si zistil, ale neviem sa nikde dopracovať ku niečomu ako "IČO", skúšal som všetky možné registre.
Majú tam taký inštitút? Alebo stačí na faktúru uviesť "IČ DPH"?