Vivči
27.11.09,10:37
Ahojte,
chcem sa spýtať tých, ktorý už uzatvárali hospodársky rok, kde ste zohnali poznámky k učtovnej uzávierke v Eurách. Všade dostávam odpovede, že tlačivá budú až na začiatok r.2010???? Tie tlačivá, čo som našla tu na porade alebo na internete sú ešte v Sk a nedajú sa prepísať. Poraďte mi prosím Vás!
Vivči
15.12.09,21:01
Nikto neodpovedá? Dá sa aj dodatočne odovzdať poznámky k účtovnej uzávierke na daňový úrad? Dá sa s nimi dohodnúť? Aké máte skúsenosti?
bendži
15.12.09,21:10
Ahoj,

robila som uzávierku ku koncu septembra, poznámky som použila "vlastné" napísané vo worde, ktoré sme odovzdávali aj rok predtým v sk, prepísané na eur.. myslím že aj tu na porade sú nejaké vzory poznámok v sk vo formáte wordu, ktorý je prepísateľný..

Čo sa týka neodovzdania poznámok s daňovým, možno sa ti podarí dohodnúť, neviem, ale myslím že poznámky sú povinnou prílohou k daňovému priznaniu a nekompletné daňové priznanie sa môže považovať za nepodané daňové priznanie (nie som si stopercentne istá, ak sa mýlim, vopred sa ospravedlňujem)
11danny99
15.12.09,21:44
Ahojte, budem robiť prvý krát DP , prosím Vás o aké poznámky ide? Má niekto nejaké príklady ako to má vyzerať? Ďakujem. Ste super.
Dav
15.12.09,21:57
Pozri si aj priložený link http://www.zervan.sk/indexN.php?id=108&n=opatrenie-k-vzorom-danovych-priznani-2009

Poznámky sú súčasťou účtovnej závierky a musia sa predkladať na DÚ spolu s výkazmi.