asasa
27.11.09,11:35
Dobry den, neviem do ktorej temy sa nasmerovat, snad som oukej.
Kamaratka s maloletou dcerou bude mat u mna /moj vlastny byt/ prechodny pobyt, cca do 4 mes., skutocnost nahlasim spravcovi a ona si bude platit navysenie preddavkou (voda, najom, elektrina...) a nic viac. Nebude mi platit ziadne najomne, bude byvat tpv. zadara. Ktosi mi spominal ze musim za nu platit dan, vraj takto moze vela ludi nacierno zarabat. Budu mat jednu izbu pre seba. Mne sa to nezda lebo neviem z akeho zakladu by sa dan pocitala, ked s nou nespisem zmluvu lebo bude byvat zadarmo. Prosim Vas ako to je? Za odpovede vopred velmi pekne dakujem :)
IvoM
27.11.09,12:41
To by potom musel platiť daň každý kto si do bytu nasťahuje nejakú frajerku /frajera/ :-). V tomto prípade si myslím sa nemáš čoho obávať, keďže v tom byte tiež bývaš. Iné by to bolo keby si Ty bývala inde a Tvoja kamarátka by tam bývala sama. Od 1.1.2010 sa treba ale v druhom prípade registrovať na DÚ, teda keby si prenajala byt hoci aj zadarmo svoje kamaráte a nebývala by si v ňom.
ivka70
27.11.09,12:49
To by potom musel platiť daň každý kto si do bytu nasťahuje nejakú frajerku /frajera/ :-). V tomto prípade si myslím sa nemáš čoho obávať, keďže v tom byte tiež bývaš. Iné by to bolo keby si Ty bývala inde a Tvoja kamarátka by tam bývala sama. Od 1.1.2010 sa treba ale v druhom prípade registrovať na DÚ, teda keby si prenajala byt hoci aj zadarmo svoje kamaráte a nebývala by si v ňom.

Pvinnost registrovat sa na DU, ak prenajimas byt je uz davno.
Od 1.1.2010 sa rozsiruje aj na pripady, ak prenajimas len cast bytu (izbu) a vo zvysku byvas.
IvoM
27.11.09,13:23
Pvinnost registrovat sa na DU, ak prenajimas byt je uz davno.
Od 1.1.2010 sa rozsiruje aj na pripady, ak prenajimas len cast bytu (izbu) a vo zvysku byvas.


Jasné, od 1.9.2007, tušim som sa sám v odpovedi zamotal. :rolleyes: