libelka
27.11.09,10:52
Ahoj. Kupila som si nový počítač s tým, že všetko je už vo vnútri. Ale po nejakom čase mi vyplo M.Office. Mám o len na čítanie, ale ja by som ho potrebovala obnoviť. Keď si ho otvorím tak mi vypisuje, že som mala len skúšobnú verziu, a že ak chcem plnú verziu tak musím zaháhjiť proces prevodu. Ak to zahájim, tak pýta odo mňa Product Key zadať alebo kúpiť online. Tak teraz neviem. Mám ho kúpiť online alebo ako mám postupovať??? Ďakujem.
bobino38
27.11.09,10:00
...ak vieš kupiť online tak aj tak sa dá, ak nie, tak kúp normálne v obchode...
arizona
27.11.09,10:19
Pri kúpe nového PC , býva väčšinou nainštalovaná iba skúšobná, trial verzia.

Kúp si radšej v obchode originál "krabicovú" verziu. Nevieš, kedy v budúcnosti budeš to CD potrebovať. Máš to na 3 domáce PC.
Neodporúčam kúpiť OEM verziu.( jeden pc)

http://office.microsoft.com/sk-sk/suites/HA102923171051.aspx
Blankake
27.11.09,10:29
Pri kúpe nového PC , býva väčšinou nainštalovaná iba skúšobná, trial verzia.

Kúp si radšej v obchode originál "krabicovú" verziu. Nevieš, kedy b budúcnosti budeš to CD potrebovať. Máš to na 3 domáce PC.
Neodporúčam kúpiť OEM verziu.( jeden pc)

http://office.microsoft.com/sk-sk/suites/HA102923171051.aspx
Len pripomínam, že verzia pre 3 domáce PC - teda pre študentov a domácnosti je len na nekomerčné použitie (teda nie je možné si ju dať do nákladov).
TomasHC
27.11.09,13:34
Ak netrvas na Microsoft Office, mozes skusit OpenOffice - zdarma. Vsetko co potrebuje bezny uzivatel sa da urobit aj v OO.
Stevo5
27.11.09,14:19
Súhlasím s TomasHC. Microsoft Office nie je lacný. Záleží na tom či si naň zvyknutá a čichceš len MS Office. Ak nie, tak vyskúšaj najprv OpenOfficeOrg. Je to program tvorený ako alternatíva k MS Office. Je v slovenčine, tiež je to kompletný kancelársky balík, komplet zdarma a otvoríš v ňom dokumenty vytvorené aj v MSOffice 2007. Verziu OOo 3.1 SK stiahneš napríklad tu:
http://www.softmania.sk/Openoffice-Org-sk.html

Stručný popis programu je na stránke z linku.
Za vyskúšanie nedáš nič a ak ti nebude vyhovovať, vždy si môžeš kúpiť MS Office.
sthruska
28.11.09,08:18
//je len na nekomerčné použitie (teda nie je možné si ju dať do nákladov).

Nielen to. Nesmieš ho používať za účelom zisku.
libelka
29.11.09,18:35
Ďakujem už som si stiahla OO.
bonboncek
06.02.10,20:06
aky je rozdiel medzi microsoft office 2007 profesional a openofficeorg, ?????

Ja som potrebovala niečo napisať som si stiahla skušobnú verziu office 2007, no už mi skončila platnosť, som to odinstalovala z pc... to sa da aj viac krat si stiahnut z netu iba tu skusobnú verziu mcoffice??? lebo som to skusila este raz.... no nejde mi to.. chce to nejaky kluc...a ked zadam ten kluc.. aj tak to nejdeee....chcem pisat vo worde, a dole mi vypise.. ze je to zamknute.. tak neviem... Kupiť to by som aj chcela, keby to nebolo take drahe...:((
Ja to veľmi ani nevyužívam..len sestra si piše ulohy na tom do školy.. hlavne tie prezentacie.. tak prosim keby mi niekto poradil... aky je medzi nimi rozdiel??? dakujemm...
mecky
06.02.10,20:15
skoda pismen na popisovanie rozdielov, najjednoduchsie je OpenOffice stiahnut a vyskusat
jojom
06.02.10,20:23
aky je rozdiel medzi microsoft office 2007 profesional a openofficeorg, ?????

Ja som potrebovala niečo napisať som si stiahla skušobnú verziu office 2007, no už mi skončila platnosť, som to odinstalovala z pc... to sa da aj viac krat si stiahnut z netu iba tu skusobnú verziu mcoffice??? lebo som to skusila este raz.... no nejde mi to.. chce to nejaky kluc...a ked zadam ten kluc.. aj tak to nejdeee....chcem pisat vo worde, a dole mi vypise.. ze je to zamknute.. tak neviem... Kupiť to by som aj chcela, keby to nebolo take drahe...:((
Ja to veľmi ani nevyužívam..len sestra si piše ulohy na tom do školy.. hlavne tie prezentacie.. tak prosim keby mi niekto poradil... aky je medzi nimi rozdiel??? dakujemm...

Na otázku aký je medzi nimi rozdiel si si čiastočne odpovedala sama " keby to nebolo tak drahé".
Micorsoft office sa po inštalácii zapíše do registrov a ked ho aj odinštaluješ z rgistrov ho nedostaneš ( skúsený užívateľ ??? možno), jedine: "format C", a to by som sa na to vykašlal. V open office sa dá robiť takmer to iste čo MS office, len je free a dá sa ukladať aj do microsofťáckych formátov.
Takže si stiahni open office a robte v ňom. Toto by som si prečítal: http://www.posterus.sk/?p=4202 a tu: http://sk.openoffice.org/
220870
06.02.10,20:36
Zo začiatku OO trochu v niektorých častiach blbol.Ale už to všetko vyladili a trúfnem si povedať ,že pre obyčajné domáce použiti je lepší ako microsoft.Jednoduchší, ľahšie ovládanie,prehľadnejší, a podporuje aj všetky konkurenčné programi.Na rozdiel od ms.Ja som mal kúpenú original mm student ale už som ju z počítača vyhodil je to hnusný brak.Používam len Open ofis.
Jeden príklad rozdielov za všetky.Napríklad open ofis nieje kompaktibilný s Cantor čo je program na oceňovanie okien.Tam sú nutné vysoko sofistikované a zladené funkcie, ktoré bežný užívateľ nepotrebuje a ani nevie ,že niečo také exzistuje.
Poradím vám to čo vám radili predo mnou .Nainštalujte si Open Ofis aj tak za pár rokov úplne nahradí nenažraný microsoft.
bonboncek
07.02.10,12:49
ďakujem.. stiahla som si to, no mňa by ešte zaujímalo, keď si sestra vytvori prezentaciu, alebo to je už čo v programe openoffice, prenesie si to na usb, a bude to chcieť otvoriť v škole na druhom pc...otvori jej to tam???? ked tento program tam nemaju nainštalovany, iba microsoft office maju...??????
marjankaj
07.02.10,13:06
ďakujem.. stiahla som si to, no mňa by ešte zaujímalo, keď si sestra vytvori prezentaciu, alebo to je už čo v programe openoffice, prenesie si to na usb, a bude to chcieť otvoriť v škole na druhom pc...otvori jej to tam???? ked tento program tam nemaju nainštalovany, iba microsoft office maju...??????

Je tam možnosť uložiť to vo formáte *.ppt
220870
07.02.10,13:48
ďakujem.. stiahla som si to, no mňa by ešte zaujímalo, keď si sestra vytvori prezentaciu, alebo to je už čo v programe openoffice, prenesie si to na usb, a bude to chcieť otvoriť v škole na druhom pc...otvori jej to tam???? ked tento program tam nemaju nainštalovany, iba microsoft office maju...??????

Keď si dáte akýkoľvek vami vytvorený dokument v OO ULOŽIŤ AKO naskočí vam tabuľka kde dole svoj dokument nejako pomenujete.Pod ním je ďaľší riedok ktorý sa vás pýta v akom formáte chcete tento váš dokument uložiť.Nieje to zložité treba si to párkrat vyskúšať .;)
bonboncek
07.02.10,16:06
dakujemm.. uz som to pozerala... mate pravdu...
ešte ze je ta porada... pekný den prajem všetkym...:)