balaslie
27.11.09,14:22
Dobrý deň,

chceli by sme si objednať darčekové poukážky CADHOC pre našich zamestnancov aj externých spolupracovníkov /s.r.o. aj súkromný podnikatelia/.
Ako je to z hľadiska daňových výdavkov pri nominálnej hodnote napr.15 €?
Pre zamestnancov čerpanie zo soc. fondu a pre obchodných partnerov ako darček/reklama/?
Na poukážkach by bolo uvedené meno aj logo spoločnosti.

Ďakujem za odpoveď
Chobot
27.11.09,13:38
Dobrý deň,

chceli by sme si objednať darčekové poukážky CADHOC pre našich zamestnancov aj externých spolupracovníkov /s.r.o. aj súkromný podnikatelia/.
Ako je to z hľadiska daňových výdavkov pri nominálnej hodnote napr.15 €?
Pre zamestnancov čerpanie zo soc. fondu a pre obchodných partnerov ako darček/reklama/?
Na poukážkach by bolo uvedené meno aj logo spoločnosti.

Ďakujem za odpoveď

Pre zamestnancov by to bol nepeňažný benefit, teda by to museli zdaniť. Najlepšie by to bolo zakúpiť zo soc. fondu.

AK na tých poukážkach bude názov či logo firmy, dá sa to považovať v zmysle Z oDzP o reklamný predmet.

Inak neviem, či ste si všimli, ale od 1.1.2010 (novela zákona o dani z príjmov) si už firmy budú môcť dať do nákladov hociaký reklamný predmet do hodnoty 16,60 € a nemusí byť označený názvom firmy alebo logom. Takže kúpite kartón bonboniér a budú to ako reklamné predmety...:rolleyes: .. no zase v tom bude pekný zmätok.
balaslie
27.11.09,18:12
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Monica838
01.12.09,14:32
Chcela by som sa spýtať:
ak rozdávame napr. Tesco poukážky na základe predtým vydanej súťaže: napr.: ak kúpiš toľkoto, tak dostaneš toľkoto poukážok.
Je to v tomto prípade daňový náklad? Na poukážkach nemáme logo.
Ďakujem za radu :)
Chobot
01.12.09,14:52
Chcela by som sa spýtať:
ak rozdávame napr. Tesco poukážky na základe predtým vydanej súťaže: napr.: ak kúpiš toľkoto, tak dostaneš toľkoto poukážok.
Je to v tomto prípade daňový náklad? Na poukážkach nemáme logo.
Ďakujem za radu :)

A komu ich vydávate? Zamestnancom? Tak v tom prípade to bude daňový výdaj len ak by to bolo zo soc. fondu.

AK to dávate obch. partnerom, tak v zmysle doteraz platného zákona o dani z príjmov to nie je daňový náklad. Musíte si počkať, od budúceho roka už na reklamných predmetoch nemusí byť logo alebo meno firmy a môže to byť daňový náklad, pokiaľ pôjde o reklamné predmety do hodnoty 16,60 EUR.
Monica838
02.12.09,06:44
Dávame ich obchodným partnerom. Začiatkom roka sme vyhlásili súťaž typu: ak vezmeš tovar v takomto množstve, dostaneš príslušné množstvo poukážok Tesco.
Vraj niektorí daňoví poradcovia sa prikláňajú k názoru, že v tomto prípade to môže byť daňový náklad, ale ešte ma dostatočne nepresvedčili, tak zháňam informácie :)
Ďakujem
ZEvina
14.12.09,14:49
Dávame ich obchodným partnerom. Začiatkom roka sme vyhlásili súťaž typu: ak vezmeš tovar v takomto množstve, dostaneš príslušné množstvo poukážok Tesco.
Vraj niektorí daňoví poradcovia sa prikláňajú k názoru, že v tomto prípade to môže byť daňový náklad, ale ešte ma dostatočne nepresvedčili, tak zháňam informácie :)
Ďakujem

posúvam... aj mňa by zaujímalo, ako tie poukážky účtujete?
ZEvina
15.12.09,06:36
nikto? určite je to nedaňový náklad, aj keď je to "odmena" za odobratie určitého množstva tovaru?
Kristina27
08.07.10,08:47
Chceli by sme zákazníkom pri nakúpení tovaru v určitej hodnote dávať poukážky na PIZZU ZADARMO. Pizzeria vystaví potom doklad našej s.r.o. na určitý počet "pízz" /hrozné slovo/. Ako to účtovať v PÚ? Pizzeria nie je plátca DPH.



Ďakujem za /po/radu a dobrú chuť, ak obedujete práve pizzu. :)
silviad
20.07.10,05:55
Mám otázku k čerpaniu sociálneho fondu :
Boli sme na obede ktorý bol platený zo sociálneho fondu. Má sa dať rozpočítaná čiastka do výplaty zamestnancom ako nepeňažná, aby sa zdanila 19 % sadzbou?
Ďakujem za odpoveď!
Tweety
20.07.10,05:58
Mám otázku k čerpaniu sociálneho fondu :
Boli sme na obede ktorý bol platený zo sociálneho fondu. Má sa dať rozpočítaná čiastka do výplaty zamestnancom ako nepeňažná, aby sa zdanila 19 % sadzbou?
Ďakujem za odpoveď!
Áno, je to nepeň. príjem podliehajúci zdaneniu u zamestnanca.