gino266
27.11.09,15:15
dobry den.. chcel by som vas poprosit ci by ste mi mohly poradit co vsetko potrebujem na to aby som si mohol otvorit cisto iba servis na pocitace cize aku zivnost musim mat ake papiere potrebujem atd..robil by som u mna doma cize ziadny priestor nepotrebujem. som telestne postihnuty a mam zatial vychodenu zakladnu skolu..dakujem za pomoc
veronikasad
27.11.09,14:17
dobry den.. chcel by som vas poprosit ci by ste mi mohly poradit co vsetko potrebujem na to aby som si mohol otvorit cisto iba servis na pocitace cize aku zivnost musim mat ake papiere potrebujem atd..robil by som u mna doma cize ziadny priestor nepotrebujem. som telestne postihnuty a mam zatial vychodenu zakladnu skolu..dakujem za pomoc
Dovršil si už vek 18 rokov ?
gino266
28.11.09,13:04
ano len som musel prerusit studium zo zdravotnych dovodov.
veronikasad
28.11.09,14:52
ano len som musel prerusit studium zo zdravotnych dovodov.
Na vek som sa pýtala preto, že jednou z podmienok pre získanie živn.oprávnenia je dosiahnutie veku 18 rokov.

Ak si evidovaný na úrade práce, skús sa informova na možnosť poskytnutia príspevku podľa § 57 Zákona o službách zamestnanosti

http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-43342947
gino266
28.11.09,16:16
v poho..na urade prace nie som evidovany..prispevok mi netreba pretoze sa nechcem viazat..chem iba zivnost na to aby som to mohol robit bez problemov v pripade ze by mi to nevislo tak by som len zrusil zivnost..pozeral som na nete zivnosti ale neviem presne aka zivnost sa ma tyka lebo moc v tom neviem chodit
arizona
28.11.09,16:20
To spadá pod voľnú živnosť "Počítačové služby".
Patrí pod ňu toto:
- hardvérové poradenstvo
- poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
- softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
- poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
- tvorba webových stránok a ich aktualizácia
- služby pri údržbe systémov (softvéru)
- poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave, poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii,
- poradenstvo v oblasti bezpečnosti informačných systémov (antivír, zálohovanie, prístup)
- poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov
- služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajov
- správa počítačových sietí,
- údržba a oprava mechanických častí počítačov
- služby webového servera
- poskytovanie priestoru na prezentáciu vlastných stránok klientom
- poskytovanie dátových služieb -internetová čitáreň
- poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojov
zdroj: moje podnikanie.sk