jan baca
27.11.09,15:45
Potreboval by som poradit k Vianociam darcek ..sadu hrncov..najlepsie aby neboli s chromovane ale nieco pod. ako tefal.Dakujem
220870
27.11.09,18:48
V Metre majú slušný výber.Si myslím že v tomto bude vedieť poradiiiť každá predavačka.Na trhu je v tomto dosť veľký výber .Záleží len od obsahu vašej peňaženky.:)
Chobot
28.11.09,22:32
Potreboval by som poradit k Vianociam darcek ..sadu hrncov..najlepsie aby neboli s chromovane ale nieco pod. ako tefal.Dakujem

Kúp si niektoré sadu od Tescomy, sú to nerezové, nám sa osvedčili.
cancan
30.11.09,08:07
My mame tiez Tescomu - konkretne Tulip. Su to nerezove hrnce, mame ich uz 5 rokov, od leta mame umyvacku a z nej vyzeraju ako nove. Inak este kvalitnejsie by mali byt Zepter, ale to je uz ina cenova relacia...
Oliwa
26.07.10,09:20
Chcem sa spýtať, aké nerezové hrnce sa Vám osvedčili: s nerezovou pokrievkou alebo so sklenenou s dierkou na paru.

Mám rada praktické veci. Chcem vidieť cez sklo do hrnca, no neviem, ako budem čistiť tú skrutku na vnútornej strane pokrievky a ten kovový lem po obvode.
Nerezové pokrievky to nemajú, ale cez ne nevidím zas do hrnca, vidím len seba na pokrievke ako v zrkadle a to nemusím :D.
Niežeby to bolo životné rozhodnutie, ale keďže varím často, nemienim najbližších 15 rokov nadávať pri umývaní hrncov...:D
Čo je podľa Vás praktickejšie? Babo, raď...

PS.: Keď som si pred 15 rokmi kupovala poctivé smaltované hrnce, ktoré slúžia doteraz, vtedy Porada nebola...:---:D:)
hubatá
26.07.10,09:43
Ja už nerezové nechcem nič: ani hrnce, ani drez, ani chladničku. Každý cápanec tam vidno, ak je niekde drážkovanie zle sa tam dostať aby sa to vydrhlo napr. okolo uší. Zlé skúsenosti mám s chladničkou, po čase začala dokonca "prskať" a objavila sa hrdza, museli sme ju reklamovať.
Pre mňa sú ideálne hrnce smaltované, tuším som videla aj so sklenenou pokrievkou. Myslím že dnes sa už aj vyrábajú z odolnejšieho materiálu proti obitiu. Neviem akú máš kuchyňu, ale mňa zaujali v nejakom časopise hnedo-biele bodkované.
durisovad
26.07.10,11:38
Neviem, ci take hrnce este dostat kupit - tazke cierne vo vnutri s tmavomnodrou glazurou. Mam ich uz asi 15 rokov a nedam na ne dopustit. Mam aj zopar nerezovych s hrubsim dnom, ani tie nie su najhorsie, ale tie tazke cierne mam radsej.
olybaba
26.07.10,14:55
dobre skusenosti mam s kuchynskym riadom IKEA 365+

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/departments/cooking/15925?sorting=relevance

- Možno používať na všetkých typoch varných dosiek, vrátane indukčných.
- Celé vyrobené z kovu; dá sa použiť v rúre.
- Hrubé trojvrstvové dno. Dve vrstvy z nehrdzavejúcej ocele, medzi ktorými je hliníková vrstva chránia jedlo pred pripálením a prichytením.
- Profilovaný vnútrajšok odmerať množstvo tekutiny priamo priamo v panvici.
- Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je odolná voči nárazom a ľahko sa čistí.
- Vonkajšok je z matnej ocele; škvrny na nej vidieť menej než na lesklej oceli.
- Pokrievka z nehrdzavejúcej ocele odráža teplo späť do hrnca a jeho obsah tak rýchlejšie zovrie.
- Okrúhle vnútro; uľahčuje miešanie.
Oliwa
26.07.10,18:09
Dík za rady. Dnes sme kúpili /zajtra totiž končí "akciovka"/. Čas preverí. Ak budem nadávať, spomeniem si na Vaše rady. Ak nie, tiež. :D:D:D
lujza.j
26.07.10,18:13
Neviem, ci take hrnce este dostat kupit - tazke cierne vo vnutri s tmavomnodrou glazurou. Mam ich uz asi 15 rokov a nedam na ne dopustit. Mam aj zopar nerezovych s hrubsim dnom, ani tie nie su najhorsie, ale tie tazke cierne mam radsej.
to by aj mňa zaujímalo či sa vyrábajú:) vždy som po nich túžila;) panvica mala tuším drevenú rúčku, hneď by som ich brala:D