tanya
27.11.09,18:17
Dobrý deň, priateľovi chcem kúpiť ručný vysávač do auta, ale sa neviem rozhodnúť :confused:
Viete mi niekto poradiť podľa čoho mám vyberať. Jasno mám v tom, že nechcem akumulátorový, ale taký ktorý sa môže pripojiť v aute.
Pozerala som si aké majú v NAY, ale tam je väčšina akumulátorových. Kukala som aj v Baumaxe, tam mali nejaký Black and Decker. Mám pocit, že stál okolo 35€. Uvítam každú dobrú radu :---
Ďakujem pekne. :)
Chobot
28.11.09,22:31
Dobrý deň, priateľovi chcem kúpiť ručný vysávač do auta, ale sa neviem rozhodnúť :confused:
Viete mi niekto poradiť podľa čoho mám vyberať. Jasno mám v tom, že nechcem akumulátorový, ale taký ktorý sa môže pripojiť v aute.
Pozerala som si aké majú v NAY, ale tam je väčšina akumulátorových. Kukala som aj v Baumaxe, tam mali nejaký Black and Decker. Mám pocit, že stál okolo 35€. Uvítam každú dobrú radu :---
Ďakujem pekne. :)


Myslím, že kľudne môžeš kúpiť akumulátorový vysávač. Napájanie z auta nie je nutné, veď ten vysávač hádam nebude nosiť so sebou v aute, ale bude ho mať niekde v garáži. Ak bude chcieť niečo povysávať, tak ho len zoberie a v aute povysáva. Tie ručné nie sú tak výkonné, tým sa vysávajú len nejaké rozsypané keksy v aute. Na dôkladné vysávanie je to málo, na to treba klasický, niekedy aj tie na benzínkach sú slabé.
tanya
02.12.09,19:22
No praveze byvame v byte a potrebujeme ten vysavac na vysatie omrviniek a pod :) Ja len ze ci mi neviete poradit nejaku znacku. Dakujem pekne za reakciu.
Chobot
03.12.09,08:39
No praveze byvame v byte a potrebujeme ten vysavac na vysatie omrviniek a pod :) Ja len ze ci mi neviete poradit nejaku znacku. Dakujem pekne za reakciu.

A kde budeš mať ten vysávač - v aute či v byte?

Na značke nezáleží...
tanya
05.12.09,17:29
Tak pouzivat ho xceme len v aute a myslim si ze ho budeme drzat v kufri, aby bol vzdy poruke.
Dakujem pekne :)
arizona
05.12.09,18:46
No praveze byvame v byte a potrebujeme ten vysavac na vysatie omrviniek a pod :) Ja len ze ci mi neviete poradit nejaku znacku. Dakujem pekne za reakciu.
Tiež si myslím, že nejaký "extra značkový" je zbytočne kupovať.
Ja mám obyčajný Sencor , za 800 korún a na bežné vysávanie blata, smetí a omrviniek stačí. Vydrží viacnásobné vysávanie bez potreby dobíjania.
Pri kúpe sa zameraj na to , aby mal nejaké nástavce na vysávanie v úzkych štrbinách.
Známa má Elektrolux cca za 2000 sk, ale pri použití nevidím žiaden rozdiel. A nemá ani náhradné nástavce, takže je dosť nepraktický...
dagjanik
08.12.09,12:01
AK chceš poradiť značku skus philips je tam pomerne výkonný model ktorý má aj štrbinové nástavce a napájatelný aj z autozásuvky ak sa ti vybije akumulátor vo vysávači, ozačenie modelu presne neviem ale je oranžový :-)
ešte jedna rada všetku akku vysávače majú NiCd akumulátor krorý treba nabíjať len keď je úplne vybitý, pretože inak sa prejaví tzv. pamäťový efekt t.j. zníži sa kapacita akumulátora a vysávač potom menej vydrží.
tanya
09.12.09,10:49
Ďakujem veľmi pekne za všetky rady.
Ja uvažujem nad týmto:
ETA 3420 90000, autovysavac DUST PRO
Našla som ho v NAY. Lebo budem kupovať v NAY (najpravdepodobnejšie) a nechcem ten akumulátorový ale taký čo funguje keď sa napojí do auta.
Ako pozerám jedine tento tam majú taký a ešte jeden ale ten je 60€. Zas toľko nechcem dať lebo za to že ho použijeme raz za čas stačí aj tento...si myslím :)
Ďakujem ešte raz :)
Chobot
09.12.09,10:57
Tak pouzivat ho xceme len v aute a myslim si ze ho budeme drzat v kufri, aby bol vzdy poruke.
Dakujem pekne :)

Ak vysávač bude v aute, teda nebude k dispozícii el. zásuvka pre nabíjačku, tak takéto riešenie - napájanie 12V za auta je dobré (nevyhnutné). Len dúfam, že priateľ má auto s veľkým kufrom, aby mu tam vysávač nezaberal veľa priestoru..:rolleyes:
Beata
10.12.09,09:24
Dobrý deň, priateľovi chcem kúpiť ručný vysávač do auta, ale sa neviem rozhodnúť :confused:
Viete mi niekto poradiť podľa čoho mám vyberať. Jasno mám v tom, že nechcem akumulátorový, ale taký ktorý sa môže pripojiť v aute.
Pozerala som si aké majú v NAY, ale tam je väčšina akumulátorových. Kukala som aj v Baumaxe, tam mali nejaký Black and Decker. Mám pocit, že stál okolo 35€. Uvítam každú dobrú radu :---
Ďakujem pekne. :)
Ahoj, my máme doma tento auto VYSÁVAČ (http://www.pixmania.sk/sk/sk/1163060/art/philips/rueny-vysavae-fc6093-01.html) a som s ním maximálne spokojná. Máme ho už cca dva roky. V byte je zavesený na nenápadnom mieste, ale po ruke, na podstavci, ktorý je pripojený akumulátorom do el., takže sa stále nabíja. Keď ho potrebujem kedykoľvek v byte použiť, je vždy nabitý. Má niekoľko nástavcov na vysávanie, v takom peknom čiernom vrecúšku, plus nabíjačku do auta. Čiže ak potrebujem povysávať auto, zoberiem vysávač s vrecúškom a idem.
Je to naozaj neoceniteľný pomocník, využívam ho denno-denne. Vrele odporúčam.
tanya
10.12.09,10:44
Ak vysávač bude v aute, teda nebude k dispozícii el. zásuvka pre nabíjačku, tak takéto riešenie - napájanie 12V za auta je dobré (nevyhnutné). Len dúfam, že priateľ má auto s veľkým kufrom, aby mu tam vysávač nezaberal veľa priestoru..:rolleyes:
Áno, máme auto s mega veľkým kufrom :) Lebo ja keď začnem baliť veci... to nie je balenie vecí ale sťahovanie :) Ďakujem za radu.
tanya
10.12.09,11:00
Ahoj, my máme doma tento auto ---VYSÁVAČ[/URL] a som s ním maximálne spokojná. Máme ho už cca dva roky. V byte je zavesený na nenápadnom mieste, ale po ruke, na podstavci, ktorý je pripojený akumulátorom do el., takže sa stále nabíja. Keď ho potrebujem kedykoľvek v byte použiť, je vždy nabitý. Má niekoľko nástavcov na vysávanie, v takom peknom čiernom vrecúšku, plus nabíjačku do auta. Čiže ak potrebujem povysávať auto, zoberiem vysávač s vrecúškom a idem.
Je to naozaj neoceniteľný pomocník, využívam ho denno-denne. Vrele odporúčam.
Ďakujem za radu :) Ja som chcela kúpiť niečo lacnejšie, ale pôjdem sa do nejakého elektrodomu pozrieť. Díky.
amoo
12.12.09,13:42
Poznámka: Akumulatorove vysavace su casto stavane na cca 6V, idealnejsie by bolo starsi 12V prerobiť a napajat cez autozapalovac, no nie 6Voltovy.
V tych lacnejsich najskor odide akumulator ktory je kusovka. Opatrnost klast aj na plastove kryty, vypinac ... (to mate ako z akuvrtackou mechanicky je funkcna no staci ak jeden akuclanok akumulatora odide a je zle).
Dolezite je spravne nabijanie vybijanie a nenechavat vybity.
Maju slaby vykon, vyuzitie v aute obmedzene na hrube upratovanie. To len na doplnenie info.
tanya
02.01.10,23:06
Ahojte. Dakujem vsetkym za rady.
Nakoniec som kupila ETA autovysavac. Ma to:
elektricku rotacnu kefu, strbinovu hubicu a hubicu na calunenie.
Paradne to tahalo smeti v aute :) Boli sme milo prekvapeni.
Filter sa lahko cisti takze je to fajn. Je to dobra vec na rychle vysatie ked po ruke nie je normalny vysavac. Jedinou nevyhodou tohto ETA autovysavaca je to ze je len AUTOvysavac kedze sa da zapojit len do autozasuvky. Takze tolko :)
Pozdravujem, ahoj. :)
ivka.1975
03.01.10,16:59
ja by som kupila akumulatorovy z dovodu, ze ked bude chciet vysatvat kufor v zadu v aute, tak by mal problem.
Chobot
03.01.10,23:04
ja by som kupila akumulatorovy z dovodu, ze ked bude chciet vysatvat kufor v zadu v aute, tak by mal problem.

Prečo by mal problém? Veď ten napájací kábel nemá 1m...:rolleyes: výrobcovia rátajú s tým, že musí dosiahnuť aj do kufra. A navyše, mnoho áut má dnes 12V zásuvku aj v kufri.
amoo
15.01.10,22:59
Rucny autovysavac napajany z autozasuvky je to najlepsie riesenie, a je omnoho lahší, suhlasim z chotot, a ak by ten kabel naozaj nedosiahol do zadneho kufra urobit prdlzovacku a po zaruke predlzit kabel aby bol v jednom kuse. Zvladne to kazdy kutil. Novy akumulator vas moze stat cca 500Sk a pochybujem ze vydrzi 2 roky. iba ak by nebol z ciny ake poviem vam ze kompletne v znackovych zriadeniach su namontovane v cine vyrobene komponenty a keby len to... to by ste sa divili z kade mate znackuvu plazmu...