warrior
27.11.09,18:39
Ahojte, som ,,,,,,podnikateľ,,,,, - áno, až v toľkých úvodzovkách.
Mám obchodík s darčekami, hračky, bižutka, dekorácie a také prkotiny. Zo začiatku som si myslel - fungujem 4 tý mesiac, že to pôjde. Veď predsa, každý deň má niekto meniny, narodky, sviatok, výročie....a teraz toto predvianočné obdobie ma priam nabudili na podnikanie v tomto smere. Zatiaľ ale som vo veľkej ri*i. Idem do mínusu. Nechápem čo sa to deje- obchod mám v centre 20 tisícového mesta, milú predavačku a krásny tovar všetkého druhu. Ceny pomaly také ako nákupné, tak neviem čo to sa deje s tými ľuďmi. rozhodol som sa, že do konca roka to potiahnem a zruším...neviem, nemá niekto taký obchod podobný, darí sa mu a chýba mu tovar? rád ho predám za nákupné ceny, doslova nákupné...už to nechcem ani vidieť, som maximálne znechutený.....už ani to, že pozitívne myšlienky priťahujú pekné veci a skutočnosti tomu už ani zďaleka neverím....tak skúste sa ozvať, alebo neviem, poradiť čo a ako....reklamu mam, vyhodnu polohu mam, milú predavačku mam, tovar najrôznejšieho druhu mam, vyzera to ako v rozpravke.....v biznis inzercii mam inzerat - darčekový svet a tam mam aj fotky, tak si mrknite....a sumu si nevšimajte, ta nie je aktuálna. spustil som to na polovicu....tak ahojte a dakujem za podnety...
warrior
28.11.09,16:53
tak čo , nikto mi neporadí?
Dantess
28.11.09,17:09
1.Rád by som vedel či máš málo ľudí, alebo nič ?
2.Vracajú sa nakupujúci ?
3.Si si na 100% istý, že pani predavačka je milá ?

Otázka je či prestať v mínuse, alebo do toho pchať prachy a dúfať, že to bude lepšie. Ak máš pekný obchod v centre mesta, tak niečo proste nebude v poriadku.

Čo tak sa zamestnať sám ? Ušetril by si na výdajoch na predavačku a odvody. Taktiež by si bol celý čas tam a videl by si reakciu ľudí čo sa im páči čo nie.
Možno by som zorganizoval aj eshop s darčekovými predmetmi. V podstate by to bola podpora tvojho kamenneho obchodu.
Nizka cena neznamena, že si to kúpi viac ľudí. Vacsinou ak niekto vidí nizku cenu, tak sa pyta sam seba, že kde je vada?!

Skús si kúpiť stojan pred obchod, rozdavat letaky, vymyslat akcie a pod. A keď ti to ani po tom nepojde, tak to vzdaj... Ale zaregistrovať sa na par miest a mat milu predavacku na uspech nestačí...

Držím palce a kľudne sa pýtaj je tu veľa poraďákov, ktorí ti určite radi poradia.
Dáša_
28.11.09,17:09
ja som hľadala fotky, ale nič som nenašla
arizona
28.11.09,17:16
- 4 mesiace ? a už to chceš vzdať? začiatky sú vždy ťažké...
idú vianoce, potm valentín a pod.
darčekové predmety sa najviac predávajú "návalovo" pri nejakých sviatkoch, či určitých menách a pod.

- možno namiesto milej predavačky, by si tam mohol mať fešného predavača, ved takéto "blbotinky" kupujú zväčša baby :---;):D

- píšeš, že máme mrknúť , ale žiaden link si nepriložil...:confused:
warrior
28.11.09,17:28
ahojte, tak je to v biznis inzercii - predaj firmy......stojan mám rovno pred predajňou, a ja sa zamestnať nemôžem, som študent 1 ročníka vysokej školy.takže asi tak
http://www.porada.sk/inzercia/showproduct.php?product=3126&sort=1&cat=25&page=1
Dantess
28.11.09,18:22
ahojte, tak je to v biznis inzercii - predaj firmy......stojan mám rovno pred predajňou, a ja sa zamestnať nemôžem, som študent 1 ročníka vysokej školy.takže asi tak
http://www.porada.sk/inzercia/showproduct.php?product=3126&sort=1&cat=25&page=1
Budem úprimný. z fotiek mi to pripadá ako treťoradý sekáč. Kebyže tam vojdem, tak si nekúpim nič už len koli tomu ako to tam vyzerá.
Je veľa vecí čo by som zmenil hneď. Tá modŕa na stene vyzerá ako v psychiatrickej liečebni. Darčeky sú poukladané tak, akoby spadli z neba a popadali tam kam ich gravitácia pritiahne.
V darčekových obchodoch treba mať systém. Hneď keď človek vojde musí ho naplniť energia, dobrý pocit, krásna vôňa. Síce som videl len fotky, ale som si hneď povedal, že tam by som nechcel nič kúpiť.

Je to o vyvíjaní a taktiež musíš mať pre to cit zariadiť dobre takto obchod. My náš salón zariaďujeme už 7 mesiacov a stále sa snažíme ho zdokonalovať. Treba byť k sebe úprimný. Vojsť do svojej predajne a fakt na rovinu si povedať ako na tom si. Sebaklam tu nemá proste miesto. Darčekové obchody majú vždy perspektívu byť dobré a úspešné. Pochopím, že nemáš nadanie na zariaďovanie. Nie každý to má v krvi, ale môžeš proti tomu spraviť pár vecí:
1. ísť ku konkurencii sa poobzerať
2.najať si profi aranžérku
3. pokúsiť sa to zmeniť sám, ale ako vidím fotky to by nemalo zmysel ak si na to nedošiel za 4 mesiace.

Dúfam, že som Ta mojim názorom neurazil, ale nemalo by zmysel klamať ti. Kebyže tam vojdem, tak sa otáčam ešte na podpatku vo vchode a idem kadeľahšie.
warrior
29.11.09,10:30
nie, to je v poriadku, správny manažér musí brať každú kritiku, ktorá ho potom posúva vpred :)
asi na tom určite niečo bude
ono máš pravdu, ja som tam ale za 4 mesiace bol asi 10 krát.....
ja popri tomto obchode aj denne študujem a nemam čas tam chodiť, je to vo vedľajšom meste a mam tam predavačku....už sa to neoplatí, do konca roka to nejako potiahnem a zavriem to...
ale diky za info, nabudúce si dám na to pozor, pekný deň :)
Dantess
29.11.09,10:58
nie, to je v poriadku, správny manažér musí brať každú kritiku, ktorá ho potom posúva vpred :)
asi na tom určite niečo bude
ono máš pravdu, ja som tam ale za 4 mesiace bol asi 10 krát.....
ja popri tomto obchode aj denne študujem a nemam čas tam chodiť, je to vo vedľajšom meste a mam tam predavačku....už sa to neoplatí, do konca roka to nejako potiahnem a zavriem to...
ale diky za info, nabudúce si dám na to pozor, pekný deň :)
Skús si najať aranžérku. Celkové zmeny ťa vyjdú na nejakú tú investíciu, ale potom to môžeš buď predať drahšie, alebo ti to začne fungovať. Ja by som sa určite nevzdával na tvojom mieste, pretože problém je známy, treba ho len vyriešiť.
Po prerobení predajne by si si spravil letáky a vyzdobil predajnu aj z vonku, že sa prerobila a že je lepsia atd atd. Len to nevzdávaj, pretože Ta to raz može omrziet.