Barticek
27.11.09,20:09
Ahojte, potrebujem od Vás radu. Zamestnavatel dava zmluvu na dobu urcitu no na tom nie je ni zvlastne ale on dava zmluvu na mesiac a tak prelžuje. Za rok predlzi zmluvu aj triktrat. Nie je to protizákonne?
veronikasad
27.11.09,19:13
Ahojte, potrebujem od Vás radu. Zamestnavatel dava zmluvu na dobu urcitu no na tom nie je ni zvlastne ale on dava zmluvu na mesiac a tak prelžuje. Za rok predlzi zmluvu aj triktrat. Nie je to protizákonne?
Kolko zamestnancov má vaša firma ?
Barticek
27.11.09,19:17
Kolko zamestnancov má vaša firma ?
1200
veronikasad
27.11.09,19:20
Chcela som ti napísať, že ak má firma do 20 zamestnancov, je to v súlade so zákonníkom práce. Ale pri 1200 ?

Pozri § 48 Zákonníka práce,

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#48
monickab
03.12.09,07:15
Dobrý deň,
naša firma má uzavretú zmluvu s jednou prevádzkou do konca budúceho roku. Môžeme so zamestnanocm predlžiť pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s dodatkom, že pracovný pomer mu skončí pri neobnovení zmluvy s danou prevádzkou?
Chobot
03.12.09,09:59
Dobrý deň,
naša firma má uzavretú zmluvu s jednou prevádzkou do konca budúceho roku. Môžeme so zamestnanocm predlžiť pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s dodatkom, že pracovný pomer mu skončí pri neobnovení zmluvy s danou prevádzkou?

Nie, to by nebol prac. pomer na dobu neurčitú.

AK mu chceš ohraničiť prac. zmluvu, musíš tam dať dobu určitú.

Pozri si v ZP, za akých podmienok môžeš viackrát predĺžiť PZ, možno spĺňaš niektorú podmienku.
emily 2
30.12.09,06:52
Dobrý deň,
Prac. zmluva bola uzavretá do 31.12. 2009.

Stačí keď napíšeme dodatok k prac. zmluve :

V zmysle uzatvorenej prac. zmluvy zo dńa ....... sa zmluv. strany dohodli, že pracovný pomer sa uzatvára na dobu určitú do ............. .
Uvedené platí od 01.01. 2010.

Alebo mám napísať, že sa mení bod 4. PZ nasledovne : Prac. pomer sa uzatvára na dobu určitú do ............. ( a napíšem nový dátum )
Netreba tam aj nejaký paragraf ?

vdaka
emily2
Tweety
30.12.09,07:00
Dobrý deň,
Prac. zmluva bola uzavretá do 31.12. 2009.

Stačí keď napíšeme dodatok k prac. zmluve :

V zmysle uzatvorenej prac. zmluvy zo dńa ....... sa zmluv. strany dohodli, že pracovný pomer sa uzatvára na dobu určitú do ............. .
Uvedené platí od 01.01. 2010.

Alebo mám napísať, že sa mení bod 4. PZ nasledovne : Prac. pomer sa uzatvára na dobu určitú do ............. ( a napíšem nový dátum )
Netreba tam aj nejaký paragraf ?

vdaka
emily2
V zmysle § 54 ZP-
Dohoda o zmene pracovných podmienok
sa mení bod. 4...., takže druhá možnosť je správna.
emily 2
30.12.09,07:08
Ďakujem, takže napíšem :

Dodatok č.1 :

V zmysle § 54 ZP sa mení bod .4 zmluvy zo dńa .... nasledovne ....
Tweety
30.12.09,07:09
Ďakujem, takže napíšem :

Dodatok č.1 :

V zmysle § 54 ZP sa mení bod .4 zmluvy zo dńa .... nasledovne ....
Áno, tak.
Zuzy
18.01.10,06:36
Dobrý deň prajem, prosím Vás keď je prac. zmluva uzatvorená na neurčitú dobu, môže zamestnávateľ túto zmluvu zmeniť na dobu určitú? Za odpovede ďakujem
terezamaria
18.01.10,06:41
Dobrý deň prajem, prosím Vás keď je prac. zmluva uzatvorená na neurčitú dobu, môže zamestnávateľ túto zmluvu zmeniť na dobu určitú? Za odpovede ďakujem
Z doby neurčitej nemôže zamestnávateľ spraviť dobu určitú bez Tvojho podpisu. Daj pozor, aby si mu také niečo nepodpísala, lebo potom už bude neskoro " byť smutná". Aby to mohol spraviť, k tomu musia byť podpísané obidve strany, zamestnanec i zamestnávateľ.

Až budeš mať otázky, pýtaj sa. Držím palce.
Chobot
18.01.10,08:19
Dobrý deň prajem, prosím Vás keď je prac. zmluva uzatvorená na neurčitú dobu, môže zamestnávateľ túto zmluvu zmeniť na dobu určitú? Za odpovede ďakujem

Otázka je položená nejasne a neúplne. Možno na ňu odpovedať aj áno aj nie.

NIE - zamestnávateľ nemôže jednostranne meniť dobu neurčitú na určitú.

ÁNO - zmluva sa obojstrannou dohodou - zamestnanca a zamestnávateľa - môže zmeniť z doby neurčitej na dobu určitú.
jankkam
23.02.10,14:56
Ahoj sabadka
Som učiteľka v MŠ do práce som nastúpila na dobu určitú od 12.9.2008 – 30.6.2009 potom mi starosta opätovne predlžil pracovný pomer na dobu určitú a to od 1.7.2009 – 30.6.2010 teraz ak mi skončí pracovný pomer a starosta mi ho predĺži opäť nemalo by to byť podľa nového na dobu neurčitú?
Chobot
24.02.10,13:12
Ahoj sabadka
Som učiteľka v MŠ do práce som nastúpila na dobu určitú od 12.9.2008 – 30.6.2009 potom mi starosta opätovne predlžil pracovný pomer na dobu určitú a to od 1.7.2009 – 30.6.2010 teraz ak mi skončí pracovný pomer a starosta mi ho predĺži opäť nemalo by to byť podľa nového na dobu neurčitú?

jankkam, si úplne, ale úplne mimo témy....

Ty sa pýtaš na predlžovanie pracovnej zmluvy v téme o overovaní členstva na porade. Tu asi ťažko dostaneš odpoveď, preto som ti otázku presunul do inej témy.

Ale hneď ti aj odpoviem.

Áno, ak ti ešte raz budú chcieť predĺžiť PZ po 30.6.2010, tak ti budú musieť dať dobu neurčitú. Jedine keby firma (škôlka) spĺňala podmienky, ktoré sú uvedené v ZP:

(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu

a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d vykonávania opatrovateľskej služby podľa osobitného predpisu,
e) vykonávania prác, pre ktoré sa vyžaduje vzdelanie umeleckého smeru,
f) vykonávania prác tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
kiume
13.03.10,08:21
Chcela som ti napísať, že ak má firma do 20 zamestnancov, je to v súlade so zákonníkom práce. Ale pri 1200 ?

Pozri § 48 Zákonníka práce,




Dobrý deň,
som v podobnej situácii, ako kolega vyššie a všade čítam, že predlžovanie zmluvy na dobu určitú je možné len 1x za 3 roky (viackrát za určitých podmienok), ale nikde som sa nedočítal, čo robiť, ak si zamestnávateľ predlžuje zmluvu ako sa mu zachce a ako bude postihovaný.
Za odpovede ďakujem.
rodina1
13.03.10,08:30
Dobrý deň,
som v podobnej situácii, ako kolega vyššie a všade čítam, že predlžovanie zmluvy na dobu určitú je možné len 1x za 3 roky (viackrát za určitých podmienok), ale nikde som sa nedočítal, čo robiť, ak si zamestnávateľ predlžuje zmluvu ako sa mu zachce a ako bude postihovaný.
Za odpovede ďakujem.
V predchádzajúcom príspevku Chobot napísal, že ďalšie predlžovanie zmluvy alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na dobu určitú do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z určitých dôvodov.
V tvojom prípade, ak zamestnávateľ si bude predlžovať zmluvu ako sa mu zachce, je možné sa obrátiť na príslušný inšpektorát práce a oni už ten postih určia.