malkin
28.11.09,19:00
zdravim Vas,mam problem s plavajucou podlahou.bola polozena pred dvomi rokmi a asipol roka sa po nej neda chodit,lebo pri kazdom kroku v nej praska. chcem sa opytat,ci s tym niekto nema skusenost ako to odstranit.pripadne ci na nu mozem polozit novu.vdaka!
k.i.n.o.
28.11.09,18:11
Problém môže byť v samotnej podlahovine, v jej montáži alebo aj v podklade, to ti ale lepšie poradia iní odborníci.
Mne skôr ale napadá otázka: Ak sa závada objavila po roku a pol, prečo si nereklamoval?
Čo sa týka položenia novej podlahy, určite by som ju nedával na starú. Stará ti bude vŕzgať pod tým, ak bol zlý podklad, treba ho upraviť, zdvihne sa ti podlaha o ďalších 6 až 9 mm (otvoríš potom napr. dvere?) a pod. ...
arizona
28.11.09,18:12
Nechali ste pri montáži po bokoch medzeru, aby mala kde "plávať"?
Máte pod ňou penovú fóliu?
katarina.j
28.11.09,21:35
Ak je podlaha kvalitna a aj kvalitne polozena, tak to môze byt aj v tom, ze ak sa medzi miniaturne skary /medzi spoje podlahy/ dostane co i len mala spinka /napr.zrnko piesku,prachu/ tak podlaha vydava vrzgavy zvuk.aj ked poriadne povysavas, neodstranis poriadne zavadu.rozhodne by som nedavala jednu podlahu na druhu, vrzganie sa tym len zvacsi.kazdy material /ci uz drevo,plast,zelezo.../svojim spôsobom pracuje.treba sa opytat odbornikov, môze to byt aj v tom, ze material pracuje,preto vydava pri chodeni zvuk, daju sa dat na to vhodne pripravky.
wagner
02.12.09,11:19
Keďže sa chcem vyhnúť problémom s vŕzganím podlahy, prosím o radu.
Mám v kuchyni podlahu z bukasových kociek. Sú nalakované, ale po 13 rokoch by sa to už pýtalo prebrúsiť a znovu nalakovať. Rozmýšľala som nad tým, či by nebolo lepšie dať na to buď drevenú plávajúcu podlahu, alebo klasickú dlážkovicu. Možno by to bolo o niečo drahšie. Ale chcela by som vedieť, či by som tie bukasové kocky mohla pod tou drevenou podlahou nechať, alebo nie. Čo by ste mi poradili? Prebrúsiť a natrieť? Alebo dať dlážkovicu alebo drevenú plávajucu podlahu? Aký postup pri kladení drevenej podlahy dodržať?
katarina.j
02.12.09,15:32
Keďže sa chcem vyhnúť problémom s vŕzganím podlahy, prosím o radu.
Mám v kuchyni podlahu z bukasových kociek. Sú nalakované, ale po 13 rokoch by sa to už pýtalo prebrúsiť a znovu nalakovať. Rozmýšľala som nad tým, či by nebolo lepšie dať na to buď drevenú plávajúcu podlahu, alebo klasickú dlážkovicu. Možno by to bolo o niečo drahšie. Ale chcela by som vedieť, či by som tie bukasové kocky mohla pod tou drevenou podlahou nechať, alebo nie. Čo by ste mi poradili? Prebrúsiť a natrieť? Alebo dať dlážkovicu alebo drevenú plávajucu podlahu? Aký postup pri kladení drevenej podlahy dodržať?
asi by som to riešila podla stavu podlahy,ak je zachovala,tak prebrusit a natriet. ak je dost pouzita, tak v ziadnom pripade nedavat jednu vrstvu na druhu,teda nie na kocky novu podlahu ale kocky prec a tak novu podlahu.klasicka dlazba je efektivna a dobre umyvatelna, ale na druhej strane aj studena.skôr by som dala plav.podlahu.
wagner
03.12.09,11:00
asi by som to riešila podla stavu podlahy,ak je zachovala,tak prebrusit a natriet. ak je dost pouzita, tak v ziadnom pripade nedavat jednu vrstvu na druhu,teda nie na kocky novu podlahu ale kocky prec a tak novu podlahu.klasicka dlazba je efektivna a dobre umyvatelna, ale na druhej strane aj studena.skôr by som dala plav.podlahu.
Ďakujem za názor
Žabinka
03.12.09,11:23
Ja som si dala do kuchyne plávajúcu podlahu z toho dôvodu, že ju mám čiastočne prepojenú s obývačkou. Ale už by som to viac neurobila. Po deviatich rokoch je dosť poškodená :mee:, niekedy sa stane, že mi spadne na zem napr. nôž (moja nešikovnosť), alebo čosi s ostrými hranami, a podlaha aj tak vyzerá. Dlažba je ozaj chladnejšia. V predchádzajúcom byte som mala korok, bol dobre prelakovaný. To sa mi páčilo viac.
lapejko
30.01.10,19:57
Staré podlahy treba skontrolovať aspoň 2m vodováhou, priložiť ju v rôznych smeroch a ak sú odchýlky a prehyby nad 8 mm je to jasné... Podlahu preč a podklad vyrovnať mokrým procesom- poter, nivelačka, alebo dreveným roštom s OSB doskou.