vulxy
28.11.09,19:09
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Blankake
28.11.09,18:16
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Na tvári Ti netŕpne žiadna časť (napr. kútik úst)? Ja by som to nepodcenila a išla radšej k lekárovi.
vulxy
28.11.09,18:22
Na tvári Ti netŕpne žiadna časť (napr. kútik úst)? Ja by som to nepodcenila a išla radšej k lekárovi.

vdaka za odpoved.nie,o nicom neviem ,len by som nieco(nake bylinky) na ukludnenie oka aj koze potreboval poradit,pravdepodobne to bude len prievanom
buchač
28.11.09,18:38
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred

....tá kožka je niekde inde ....;)...pred ....a :---:---:---:D:D:D
Ochrana oka je vrchné a spodné viečko .

Rýchlejšie pôsobí toto ...
http://www.docsimon.sk/article_images.php?action=sendtype&type=3&id=153
http://www.docsimon.sk/tovar/chamomilla-roztok-25ml

A keď nepomôže , tak žeravým klincom ....:cool:
pasuliatko
28.11.09,22:05
neliečiť doma ale u lekára
alla66
28.11.09,22:33
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Nechcem ťa strašiť, z obyčajného prievanu môžeš mať zdrav.komplikácie na dlhú dobu, viď. http://www.porada.sk/t111638-zapal-trojklanneho-nervu.html
http://www.porada.sk/t16017-pareza.html
vulxy
29.11.09,09:54
neliečiť doma ale u lekára

suhlasim le ja zvyknem najprv sa podomacky liecit a nechcem sa chvalit ale dost sa mi dari,keby som s kazdou malickostou bezal k lekarovi tak si mozem prenajat cakaren:D ,len za poslednych 10-15 dni som mal -vodu v kolene,vyskocenu platnicku,a teraz este to oko a malickosti ako bolest zubu uz ani nevnimam ak to este skombinujem s chronickou nespavostou tak ma posle dochtor rovno na bytunok:D.
ale pravda je ze sa to oko moze skomplikovat ,bojim sa trosku,citam vselijake clanky na internete o problematike a tym ho este viac namaham a kazim.....:rolleyes:
Blankake
29.11.09,09:59
suhlasim le ja zvyknem najprv sa podomacky liecit a nechcem sa chvalit ale dost sa mi dari,keby som s kazdou malickostou bezal k lekarovi tak si mozem prenajat cakaren:D ,len za poslednych 10-15 dni som mal -vodu v kolene,vyskocenu platnicku,a teraz este to oko a malickosti ako bolest zubu uz ani nevnimam ak to este skombinujem s chronickou nespavostou tak ma posle dochtor rovno na bytunok:D.
ale pravda je ze sa to oko moze skomplikovat ,bojim sa trosku,citam vselijake clanky na internete o problematike a tym ho este viac namaham a kazim.....:rolleyes:
Boli Ťa oko pri čítaní? Musíš ho šetriť. Skús suché teplo - horúcou žehličkou prežehli nejakú starú plienku alebo uterák a prikladaj si na oko. Oko vieš normálne zatvoriť?
vulxy
29.11.09,10:19
Boli Ťa oko pri čítaní? Musíš ho šetriť. Skús suché teplo - horúcou žehličkou prežehli nejakú starú plienku alebo uterák a prikladaj si na oko. Oko vieš normálne zatvoriť?

nuz boli pri dlhsom namahani ale prave to je chyba ze si to neuvedomujem ked nieco robim tak sa sustredim na vec a vacsinou to zistim az vecer ked uz je neskoro:confused:
skusim tu plienkovu technologiu,uvidime
zatvorit viem funguje dobre si myslim
Blankake
29.11.09,10:23
nuz boli pri dlhsom namahani ale prave to je chyba ze si to neuvedomujem ked nieco robim tak sa sustredim na vec a vacsinou to zistim az vecer ked uz je neskoro:confused:
skusim tu plienkovu technologiu,uvidime
zatvorit viem funguje dobre si myslim
No, ak by sa Ti to nezlepšovalo, mal by si podľa mňa ísť potom k lekárovi.
alla66
29.11.09,10:32
Spýtať sa babičiek, ktoré zbierajú a sušia bylinky...dočítala som sa v starej knižke - zapálené oko vymývať viackrát čajom z očianky Rostkovovej, na 1/2 l vody 1 pol.lyžicu, nechať prejsť varom
arizona
29.11.09,10:51
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Harmančk a vata? Najhoršia varianta- aj ked medzi ľudmi často používaná!
Drobné čiastočky vaty a harmančeka sa môžu dostať do oka, podráždiť a spôsobiť zápal.

Ak je oko zapálené, ani teplo nie je vhodné. Síce na chvíľu spôsobí úľavu, ale zápal sa teplom rozširuje.

Ak sa Ti nechce ísť k lekárovi, zájdi do lekárne a kúp si nejaké vhodné kvapky. Lekárničky určite najlepšie doporučia na konkrétny problém...
Blankake
29.11.09,11:01
Harmančk a vata? Najhoršia varianta- aj ked medzi ľudmi často používaná!
Drobné čiastočky vaty a harmančeka sa môžu dostať do oka, podráždiť a spôsobiť zápal.

Ak je oko zapálené, ani teplo nie je vhodné. Síce na chvíľu spôsobí úľavu, ale zápal sa teplom rozširuje.

Ak sa Ti nechce ísť k lekárovi, zájdi do lekárne a kúp si nejaké vhodné kvapky. Lekárničky určite najlepšie doporučia na konkrétny problém...
Napr. na zápal tvárového nervu je suché teplo dobré... ale nevieme, čo vlastne vulxy s okom má...:rolleyes:
terezamaria
29.11.09,11:02
Na tik oka je výborné šumivé magnézium, 2 x denne vypiť vo veľkom pohári vody. Proti bolesti skús očné kvapky z lekárne.
pasuliatko
29.11.09,12:13
suhlasim le ja zvyknem najprv sa podomacky liecit a nechcem sa chvalit ale dost sa mi dari,keby som s kazdou malickostou bezal k lekarovi tak si mozem prenajat cakaren:D ,len za poslednych 10-15 dni som mal -vodu v kolene,vyskocenu platnicku,a teraz este to oko a malickosti ako bolest zubu uz ani nevnimam ak to este skombinujem s chronickou nespavostou tak ma posle dochtor rovno na bytunok:D.
ale pravda je ze sa to oko moze skomplikovat ,bojim sa trosku,citam vselijake clanky na internete o problematike a tym ho este viac namaham a kazim.....:rolleyes:

no u skoro každého lekára máš platené termíny čiže čakať v čakárni nemusíš, a ja neuznávam v niektorích prípadoch domáce liečenie...
a ešte mi povedz ako si si vyliečil vodu v kolene to som fakt zvedavá
vulxy
29.11.09,14:59
no u skoro každého lekára máš platené termíny čiže čakať v čakárni nemusíš, a ja neuznávam v niektorích prípadoch domáce liečenie...
a ešte mi povedz ako si si vyliečil vodu v kolene to som fakt zvedavá

zaklad je neist k lekarovy!!!:D ,on ti ho vytiahne a potom mas problem cely zivot ,najlepsie je stiahnut gumenym obvazom a rozchodit to,telo tu vodu vypudi samo a potom je to OK, ale u kazdeho to je ine,mam s tym bohate skusenosti davno-pradavno som hraval hokej (profesionalne:D:D:D za komancov) a som mal vodu v kolene aj 5 rokov v kuse:D
alla66
29.11.09,15:06
ako sa má oko, bolí?:)
vulxy
29.11.09,15:09
ako sa má oko, bolí?:)

da sa to,teraz si to neuvedomujem lebo robim stale nieco ale vecer az zapnem telku a chcem spat
vulxy
29.11.09,15:15
Napr. na zápal tvárového nervu je suché teplo dobré... ale nevieme, čo vlastne vulxy s okom má...:rolleyes:

to nevie ani pacient:D v skratke skrabe,tika
alla66
29.11.09,15:17
Nemáš suché oko? Našla som test na nete,http://www.systane.sk/consumer/Dry_Eye_Test.asp kde si môžeš urobiť NIBUT Test.;)
wagner
29.11.09,15:22
no u skoro každého lekára máš platené termíny čiže čakať v čakárni nemusíš, a ja neuznávam v niektorích prípadoch domáce liečenie...
a ešte mi povedz ako si si vyliečil vodu v kolene to som fakt zvedavá
Platený termín u očného lekára je o tri mesiace. Teda aspoň u nás. Tiež som čakala tie tri mesiace a výsledok bol zápal spojiviek. Oči ma pálili, ani som poriadne nevidela. Riešila som to kvapkami na lergiu očí. Tiež ma zase bolia oči, tak neviem či sa preventívne neobjednám, čo ak zatiaľ zas budem mať zápal spojiviek?
vulxy
29.11.09,15:27
Nemáš suché oko? Našla som test na nete,http://www.systane.sk/consumer/Dry_Eye_Test.asp kde si môžeš urobiť NIBUT Test.;)

neverim,neviem,teraz som bol u jednej tety co dakedy robyla sestricku ale nie na ocnom a ona mi tvrdi ze to mam herpes na oku:mee:
ale podla mna len si vymysla ,chce byt dolezita
veronikasad
29.11.09,15:28
terezamaria
29.11.09,15:32
neverim,neviem,teraz som bol u jednej tety co dakedy robyla sestricku ale nie na ocnom a ona mi tvrdi ze to mam herpes na oku:mee:
ale podla mna len si vymysla ,chce byt dolezita

Existuje očný herpes, ale to neskutočne bolí, reže ale oko netiká. Tik oka je z prepracovanosti, zo stresu, ale môže byť aj z prechladnutia.
alla66
29.11.09,15:39
neverim,neviem,teraz som bol u jednej tety co dakedy robyla sestricku ale nie na ocnom a ona mi tvrdi ze to mam herpes na oku:mee:
ale podla mna len si vymysla ,chce byt dolezita
ak je to herpes, odporúčam ísť zajtra k lekárke...herpes v oku, alebo v uchu tiež môže spôsobiť parézu. Kamarát sa liečil pred pár dňami s herpesom na oku antibiotikami a mastičkou od očnej lekárky... Neriskuj:)
vulxy
29.11.09,15:48
nie náhodou jačmeň ?

http://wap.spas-portal.sk/joomla/_m01/index.php?option=com_content&task=view&id=901&Itemid=233

je to mozne,podla priznakov snad budem mat to stastie:)
vulxy
29.11.09,15:51
urobim to tak ze pojdem zajtra do lekarne a pozriem sa slecne(dufam ze nema sluzbu dedo) priamo do oci nech sa mi do nich tiez pozrie a povie ona co si mysli:D ked povie k dochtorovi tak idem.
ale radsej budem ked mi povie ze som ju ocaril a chce mi darovat Porsche:)
alla66
29.11.09,16:02
mimotemy:D prečo sa bojíš doktorky ako čert kríža?:confused:
vulxy
29.11.09,16:14
mimotemy:D prečo sa bojíš doktorky ako čert kríža?:confused:

nemam ich v laske:)nebojim sa az tak ale radsej tam nejdem ked nemusim a okrem toho nie som take domace tintitko ze s kazdou malickostou bezim na pohotovost ,zlomim si prst obviazem a idem dalej ale nieco ako oko uz presahuje moje moznosti domaceho liecenia apreto sa tu pytam co keby ...
pasuliatko
29.11.09,18:32
zaklad je neist k lekarovy!!!:D ,on ti ho vytiahne a potom mas problem cely zivot ,najlepsie je stiahnut gumenym obvazom a rozchodit to,telo tu vodu vypudi samo a potom je to OK, ale u kazdeho to je ine,mam s tym bohate skusenosti davno-pradavno som hraval hokej (profesionalne:D:D:D za komancov) a som mal vodu v kolene aj 5 rokov v kuse:D

bez urážky ale :D:D:D:D:D 1.gumený obväz neexistuje, 2.voda sa vstrebe a nevypudí a po 3. to sa dá ťažko rozchodiť a po 4. ked nechceš ísť k lekárovi tak prečo potom tu pýtaš rady?nechápem a nikdy nepochopíl ľudí ako si ty... najprv sam sa vyliečim a uškodím si a až potom možno keď budem umierať idem k lekárovi :mad:
pasuliatko
29.11.09,18:35
Platený termín u očného lekára je o tri mesiace. Teda aspoň u nás. Tiež som čakala tie tri mesiace a výsledok bol zápal spojiviek. Oči ma pálili, ani som poriadne nevidela. Riešila som to kvapkami na lergiu očí. Tiež ma zase bolia oči, tak neviem či sa preventívne neobjednám, čo ak zatiaľ zas budem mať zápal spojiviek?

tak to je potom ťažké...(neviem síce kde to je u Vás) treba nájsť iného lekára alebo ísť na pohotovosť... prípadne si niečo kúpiť na úľavu od bolesti a štípania v lekárni...
pasuliatko
29.11.09,18:36
a keď oko tiká je unavené...mne to robí vtedy keď som unavená..treba veľa spať ;)
vulxy
29.11.09,18:47
bez urážky ale :D:D:D:D:D 1.gumený obväz neexistuje, 2.voda sa vstrebe a nevypudí a po 3. to sa dá ťažko rozchodiť a po 4. ked nechceš ísť k lekárovi tak prečo potom tu pýtaš rady?nechápem a nikdy nepochopíl ľudí ako si ty... najprv sam sa vyliečim a uškodím si a až potom možno keď budem umierať idem k lekárovi :mad:

jasne mas pravdu vsetko vies asi budes studovany:)
1-gumeny obvaz existuje,ale ked u Vas to nepoznaju predavaju sa kolenne bandaze gumene v Lidl-i za 1€
2-voda sa vstrebe mas pravdu ja som to zle napisal
3-to sa da tazko rozchodit, mne to nemusis hovorit viem to ale da sa len nesmies sa hned p...t
4-som si myslel ze porada je o tom..... ze sa problem prebere.
:):):)
pasuliatko
30.11.09,17:24
jasne mas pravdu vsetko vies asi budes studovany:)
1-gumeny obvaz existuje,ale ked u Vas to nepoznaju predavaju sa kolenne bandaze gumene v Lidl-i za 1€
2-voda sa vstrebe mas pravdu ja som to zle napisal
3-to sa da tazko rozchodit, mne to nemusis hovorit viem to ale da sa len nesmies sa hned p...t
4-som si myslel ze porada je o tom..... ze sa problem prebere.
:):):)

1. gumený obväz neexistuje a viem čo hovorím..obväz je to čo robím ovínadlom čiže tak...a bandáž je niečo úplne iné ako obväz gumený ;)
2.jj
3. mám niečo podobné v kolene po operácií a ver mi,že je to ťažko rozchodiť
4. áno to je... a veľmi radi tu meníme témy z oka na koleno :D:D:D:D:D
5. mi povedz ako si na to došiel,že máš vodu v kolene? :)
vulxy
30.11.09,17:58
1. gumený obväz neexistuje a viem čo hovorím..obväz je to čo robím ovínadlom čiže tak...a bandáž je niečo úplne iné ako obväz gumený ;)
2.jj
3. mám niečo podobné v kolene po operácií a ver mi,že je to ťažko rozchodiť
4. áno to je... a veľmi radi tu meníme témy z oka na koleno :D:D:D:D:D
5. mi povedz ako si na to došiel,že máš vodu v kolene? :)

1-uz sa mi nechce vysvetlovat,proste ked ma to boli tak to stiahnem niecim gumenym(napr:panska ochrana:D)
3-teba operovaly na koleno a divis sa ze to nejde rozchodit,len cakam kedy napises ze ti ju komplet odrezaly:)
4-oko OK
5-skocil som z rebrika a koleno sa my pokrcilo na opacnu stranu ako normalne,zajacal som a hovorim si k....a zas budem mat vodu v kolene po asi polhodine som si sadol na zachod a uz som sa nepostavil
no co myslis mal som ho tam?.....jasne ze mal:D
m.hladka
30.11.09,18:16
Tak na bolesť oka neviem (možno očná masť "Ophtalmo-framykoin), ale na tik oka pomôže "B-Komplex forte" a to ho aj 2-3 týždne treba užívať.
vulxy
30.11.09,18:34
Tak na bolesť oka neviem (možno očná masť "Ophtalmo-framykoin), ale na tik oka pomôže "B-Komplex forte" a to ho aj 2-3 týždne treba užívať.

bol som v lekarni sa pradit a dala mi "Ophthalmo Evercil" kvapky ,+Chamomilla Iwax, ako obklad.
su dobre,ked to pojde takto dalej tak si menim nick na Nacelnik Sokolie Oko:D
pasuliatko
01.12.09,10:19
1-uz sa mi nechce vysvetlovat,proste ked ma to boli tak to stiahnem niecim gumenym(napr:panska ochrana:D)
3-teba operovaly na koleno a divis sa ze to nejde rozchodit,len cakam kedy napises ze ti ju komplet odrezaly:)
4-oko OK
5-skocil som z rebrika a koleno sa my pokrcilo na opacnu stranu ako normalne,zajacal som a hovorim si k....a zas budem mat vodu v kolene po asi polhodine som si sadol na zachod a uz som sa nepostavil
no co myslis mal som ho tam?.....jasne ze mal:D

no nehadaj sa o gumenom obväze ok?ja mam zdravotnu školu a zatiaľ som sa nestretla s gumeným obväzom ale ok...mal si ísť k lekárovi a nie si to liečiť sam.
wagner
01.12.09,11:08
no nehadaj sa o gumenom obväze ok?ja mam zdravotnu školu a zatiaľ som sa nestretla s gumeným obväzom ale ok...mal si ísť k lekárovi a nie si to liečiť sam.
Taký sťahovací obväz sa za našich mladých čias volal gumený obväz. A dokonca to mal aj napísané na nálepke na obväze. Dnes už také "gumené" obväzy nevyrábajú. Tie súčasné sťahovacie majú tej gumy veľmi málo. Preto sa oficiálne ani nevolajú gumený obväz. Ale pre nás " mladých duchom", teda 17-tky je to stále gumový obväz.
pasuliatko
01.12.09,11:34
Taký sťahovací obväz sa za našich mladých čias volal gumený obväz. A dokonca to mal aj napísané na nálepke na obväze. Dnes už také "gumené" obväzy nevyrábajú. Tie súčasné sťahovacie majú tej gumy veľmi málo. Preto sa oficiálne ani nevolajú gumený obväz. Ale pre nás " mladých duchom", teda 17-tky je to stále gumový obväz.

obväz je to čo robíš ovínadlom čo držíš v ruke..ľudia si to mýlia radi :o v dnešnej dobe je to elastické ovínadlo...a gumený obväz som nikdy nepočula fakt..a to som už toho počila dosť;)
vulxy
01.12.09,14:52
Taký sťahovací obväz sa za našich mladých čias volal gumený obväz. A dokonca to mal aj napísané na nálepke na obväze. Dnes už také "gumené" obväzy nevyrábajú. Tie súčasné sťahovacie majú tej gumy veľmi málo. Preto sa oficiálne ani nevolajú gumený obväz. Ale pre nás " mladých duchom", teda 17-tky je to stále gumový obväz.

mimotemy
a predsa sa točí!......pardon existuje:D
tu nejde o to ci este vyrabaju gumeny obvaz ,hlavne je to zafixovat a by sa ti to nemohlo vyklbit ale ujst niekam do boku,ja si nechavam volu malicko aby sa hybalo aby ta voda stade odchadzala ked s nou nebudes hybat tak tam ostane.
ale kazdy reaguje inak,mozno ze takto si urobis zle,ja ti nechcem poradit chcel som len naznacit ze ked ti to vytiahne lekar ihlou staci malo buchnut a uz je vodicka spet ale ked si vytrpis mas sancu ze sa vylieci nadobro.
v tvojom pripade pooperacnom nemam potuchy co-ako.
od lekara necakaj ze ti to potvrdi co som napisal:D prenho je biznis ked moze tahat vodu ,aj €race z poistovni:D