Jozef16
28.11.09,19:23
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Moja známa pracuje v Rakúsku. Opatruje Slováka. Chce je nechať dedičstvo. Aké sú v Rakúsku podmienky? Na čo by si mala dať pozor? Aké riziká podstupuje? ďakujem
Marianna01
01.12.09,09:22
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Moja známa pracuje v Rakúsku. Opatruje Slováka. Chce je nechať dedičstvo. Aké sú v Rakúsku podmienky? Na čo by si mala dať pozor? Aké riziká podstupuje? ďakujem

nie som odborník na dedičské právo dokonca ani na Slovensku, nieto ešte v Rakúsku, ale myslím, že toto je všeobecné - pri dedení pozor, pretože s dedením majetku môže zdediť aj záväzky. Takže sa môže stať, že síce niečo zdedí, ale oveľa viac bude musieť za dotyčného po smrti platiť. Dedičstva sa však v dedičskom konaní môže vzdať.
profesional
15.04.10,07:43
Dedenie sa bude riadit pravnym poriadkom tej krajiny, kde je tento clovek obcanom. Ak ma obcianstiev viac, tak sa dedicny domicil urcuje podla medzinarodneho prava. Principialne sa bude potom prihliadat na to kde maju obcianstvo decici.
Takze je uplne jedno ci zije v Rakusku, ak je to Slovensky obcan. Takze dedit sa bude podla nasho prava.
A teda je tu intitut neopomenutelneho dedica. Takze to cez zavet vidim dost slabe, lebo dedicia ho napadnu..