Anikacik
28.11.09,19:27
Dobry vecer,
mohol by mi niekto poradit?? Zacinam podnikat a chcem si kupit nejaky softver na uctovanie, ide mi len o to, ci je lepsie kupit uz teraz nieco na vyssej urovny alebo nieco jednoduchsie a potom dokupovat jednotlive moduly.
Urcite budem uctovat v JU (aspon kym mi nevyplynie zo zakona povinnost PU), zatial nemam zamestnancov, ale som platcom DPH a obchodujem aj so zahranicim. Momentalne mam viac N ako trzieb, kedze rekonstrujeme.

Dakujem za pomoc.............
Zoltán Kovács
28.11.09,19:11
Dobry vecer,
mohol by mi niekto poradit?? Zacinam podnikat a chcem si kupit nejaky softver na uctovanie, ide mi len o to, ci je lepsie kupit uz teraz nieco na vyssej urovny alebo nieco jednoduchsie a potom dokupovat jednotlive moduly.
Urcite budem uctovat v JU (aspon kym mi nevyplynie zo zakona povinnost PU), zatial nemam zamestnancov, ale som platcom DPH a obchodujem aj so zahranicim. Momentalne mam viac N ako trzieb, kedze rekonstrujeme.

Dakujem za pomoc.............

Na začiatok možno by ti postačila aj nejaká free verzia účto programu. Napr. Alfa, alebo od MRP "malý podnikateľ". Na nete ich najdeš určite. Pre živnostníka zo zákona viesť PÚ vyplýva jedine vtedy ak sa dá zapísať do Obchorného registra, inak nie.
Anikacik
28.11.09,19:21
no to je so mnou trocha zlozitejsie, lebo 5 rokov som aj SZCO, kde mam dost vydavkov. Na novu zivnost, kedze som ju otvorila len pred 3 mesiacmi, by mi postacila free verzia, lenze ta ma obmedzenia.
Som rozhodnuta urcite kupit softver, len je otazkou na akej urovni?????????????
Zoltán Kovács
28.11.09,19:25
no to je so mnou trocha zlozitejsie, lebo 5 rokov som aj SZCO, kde mam dost vydavkov. Na novu zivnost, kedze som ju otvorila len pred 3 mesiacmi, by mi postacila free verzia, lenze ta ma obmedzenia.
Som rozhodnuta urcite kupit softver, len je otazkou na akej urovni?????????????

No szčo a živnosť je jedna a tá istá vec.... A teraz vedieš dve samostatné účta na starú szčo a na novú živnosť?
Anikacik
28.11.09,20:06
tak mi to poradili na DU, ked som si vybavovala DPH, aj ked vsetky prijmy a vydavky podliehaju DPH-cku....
Zoltán Kovács
28.11.09,20:10
tak mi to poradili na DU, ked som si vybavovala DPH, aj ked vsetky prijmy a vydavky podliehaju DPH-cku....

Čo ti poradili na DÚ?
Anikacik
29.11.09,08:02
aby som si viedla ucto zvlast na szco a na zivnost
Zoltán Kovács
29.11.09,08:51
aby som si viedla ucto zvlast na szco a na zivnost

Nerozumiem tomu celkom. Veď szčo je to isté ako živnosť predsa. A fyzická osoba, ktorá má príjmy podľa §6 zákona o dani z príjmov má viesť len jedno účtovníctvo.
Anikacik
29.11.09,10:00
ano, ale vraj si mam na kazdu oblast podnikania viest zvlast uctovnictvo a az na konci to mam dat dokopy a podat jedno priznanie.
Zoltán Kovács
29.11.09,10:21
ano, ale vraj si mam na kazdu oblast podnikania viest zvlast uctovnictvo a az na konci to mam dat dokopy a podat jedno priznanie.

No horšiu radu som ešte nepočul....
JarkaL
29.11.09,10:23
Nech tety na DU prepáčia, ale takú blbosť som dávno nepočula.
veronikasad
29.11.09,10:32
no to je so mnou trocha zlozitejsie, lebo 5 rokov som aj SZCO, kde mam dost vydavkov. Na novu zivnost, kedze som ju otvorila len pred 3 mesiacmi, by mi postacila free verzia, lenze ta ma obmedzenia.
Som rozhodnuta urcite kupit softver, len je otazkou na akej urovni?????????????
ak si chceš sledovať každú činnosť samostatne, hľadaj účtovný SW, ktorý umožňuje účtovanie na strediská. Určite to však musí byť jedno spoločné účtovníctvo a jedno daňové priznanie FO.
Dav
29.11.09,10:48
Už by ma len zaujímalo, akú činnosť vykonáva zadávateľka ako SZČO a akú živnosť si otvorila, keď dostala takú radu:eek:.
Alebo sme to len dostali zle podané:cool:, lebo tety by snáď až takú radu...:eek::eek:
Anikacik
29.11.09,10:53
Ako SZCO som sportovec a ako zivnostnik mam maly penzion...

Bola by som rada, keby sme si nerozoberali tetusky na DU (to su kapitola sama o sebe), ale vratili sa k prvotnej otazke:

Mam si kupit softver na vyssej urovni, alebo na nizsej a postupne dokupovat moduly???????????
veronikasad
29.11.09,10:55
športovec na živnosť alebo podnikanie podľa osobitných predpisov ? (máš pridelené IČO ako športovec alebo len DIČ z DU)
Dav
29.11.09,11:01
Poznám MRP, umožňuje účtovanie na strediská,tak by napr. stredisko 1 bolo športová činnosť, penzión by bolo stredisko 2. MRP umožňuje aj evidovanie majetku, pre rozšírenú evidenciu investičného majetku sa dá dokúpiť modul Evidencia majetku, dá sa dokúpiť aj MRP - Mzdy, v prípade, keď budú zamestnanci. Radím najprv základný modul, a v prípade potreby dokúpiť ďalšie časti- Mzdy, Majetok.
IvetaH
06.10.10,13:34
športovec na živnosť alebo podnikanie podľa osobitných predpisov ? (máš pridelené IČO ako športovec alebo len DIČ z DU)


Veronika, prosím ťa vysvetli mi v tom rozdiel, že keď má IČO alebo len DIČO. Akosi sa strácam.
Ďakujem
veronikasad
06.10.10,15:52
Veronika, prosím ťa vysvetli mi v tom rozdiel, že keď má IČO alebo len DIČO. Akosi sa strácam.
Ďakujem
iba v riadku daňového priznania.