matisek77
28.11.09,20:19
Dobry den,

chcem sa opytat skusenejsich ako by riesili moj problem, ktory sa prave snazim co najskor vyriesit. Potrebujem ziskat surne nove financne zdroje. Budem pisat v bodoch:

Moja bonita:
- som SZCO od roku 2003, od roku 03/2008 mam prvu SRO, od 11/2009 dalsiu SRO
- danove priznanie za rok 2008 som podal co najmensie, zaklad dane som mal 166.990 Sk
- od 09/2008 som si sam zobral hypoteku vo vyske 3,2 mil a rozhodol sa kupit byt - novostavbu, mesacne splacam cca 530 EUR, zalozne pravo mi poskytli na tento uver rodicia svojim bytom
- mam cisty uverovy register
- mam 32 rokov, som slobodny, bezdetny, zatial nevlastnim ziadny majetok

Moj problem:
- novostavba uz je dostavana, financoval som ju postupnymi splatkami investorovi, od banky som dostal financie hned na zaciatku v plnej vyske uveru
- chybaju mi zaplatit posledne 2 splatky investorovi vo vyske cca 13.700 EUR, peniaze som z poskytnutej hypoteky si pozical na podnikanie, zial jeden velky projekt mi krachol
- v januari 2010 planujem odovzdat take danove priznanie a zaplatit vyssie dane, aby som mohol dostat v banke dalsi hypouver, alebo americky hypoteku, vo vyske cca 80.000 EUR, s tym, ze do zalozneho prava dam prave moju kupovanu novostavbu
- aby som toto mohol zrealizovat, musim zaplatit investorovi posledne dve splatky v spominanej vyske cca 13.700 EUR, aby som mohol dostat List vlastnictva potrebny v januari pre banku
- nakolko mam velmi slabe danove priznanie z roku 2008, v banke som so ziadostou o uver cca 13.700 EUR nepochodil.

Na zaver / otazky:
- potrebujem si na cca mesiac pozicat cca 13.700 EUR, aby sa mi mohli zrealizovat plany v januari s novym uverom
- skusenosti s nebankovkami alebo privatnymi uvermi nemam.
- 84 % ceny novostavby som uz zaplatil, potrebujem teraz cca 13.700 EUR.
- hodnota novostavby je cca 85 tis. EUR
- vie mi niekto prosim vas poradit?

Dakujem, Matej.
matisek77
29.11.09,17:05
Myslim si, ze by sa to dalo spravit nejakou zmluvou o buducej zmluve pri poskytnuti uveru, ale stale cakam na rady odbornikov, pomoze niekto s cennou radou?