Peter Mikloško
28.11.09,20:55
Ahojte
Akurát rátam koľko ma bude stáť tento ohromný nápad zavedenia cestného mýta u nás a spoplatnenie ciest ktoré nie sú cestami ale chodníkmi len sa neviem dostať ku správnemu výsledku nakoľko tá mapka čo je na ich stránke je presne tak rýchlo robená ako celé ich zdieračské mýto. Neviete poradiť či niekde nie je presnejšia mapa?
mandula
28.11.09,20:19
Peter Mikloško
28.11.09,20:30
Ja ďakujem za snahu ale táto ich mapa je nanič a tá kalkulačka ráta pre 3 a aj 5 nápravu tú istú sumu aspoň mne to tak vypočítalo. Všetko je tam robené narýchlo a človek nemá čas a keď sa k tomu aj dostane tak ani chuť to dočítať, rátať a keď aj niečo prečítam tak večer v správach dávajú že na druhý deň sa vyhláška ide meniť.
mandula
28.11.09,20:41
Ja ďakujem za snahu ale táto ich mapa je nanič a tá kalkulačka ráta pre 3 a aj 5 nápravu tú istú sumu aspoň mne to tak vypočítalo. Všetko je tam robené narýchlo a človek nemá čas a keď sa k tomu aj dostane tak ani chuť to dočítať, rátať a keď aj niečo prečítam tak večer v správach dávajú že na druhý deň sa vyhláška ide meniť.

vypočítať rovnakú sumu môže preto, lebo napr. vozidlo emisnej triedy Euro III nad 12 t s tromi nápravami má takú istú sadzbu, ako vozidlo Euro III nad 12 t s piatimi nápravami - 0,193 €

sadzby podľa emisných tried a náprav tu http://www.emyto.sk/pages/sadzby-myta.htm?

p.s.
tá mapa sa dá zväčšiť, vtedy tie úseky sú lepšie viditeľné.
kasio
13.12.09,05:53
1-ta mapa je aj po zvacseni na dve veci!!! 2-kalkulator myta je lan na vacsie mesta, ked chcem vypocitat mytne do nejekej dediny, tak to nie je mozne 3-spoplatnuju sa aj cesty v mestach a ked porovnate KE a BA tak rychlo zistite odkial fuka vietor. V KE su spoplatnene aj sidliskove komunikacie a v BA nie je spoplatnena ani dialnica cez Petrzalku. Gratulujem Fico!!!
Peter Mikloško
17.12.09,19:15
presne toto je jedno zderstvo v utrorok sme sa boli už po registrácii na emyto zaregistovať sa ono to tam funguje ako u doktora najskôr sa zapísať oni dajú termín aj to o 2 týždne. Toto je zdrestvo a bordel
danushka
17.12.09,19:49
Tak som teda poriadne zvedavá, aký chaos tu zavládne po Novom roku na špedíciách. Zahraniční dopravcovia nebudú zaregistrovaní, policajti budú naštartovaní, obchodníci za prepravu tovaru viac nedajú...no počkáme si ...
Ja to však vidím asi takto:eek::eek::eek:.
Tento štát robí všetko aby zničil ľudí, ktorí sa snažia prežiť. Onedlho sa tu bude prepravovať tovar na oslíkoch. Leasingové spoločnosti už nemajú kde preparkovať vrátené ťahače s návesmi.

mimotemy
...nechcela som, musela som...uľavilo sa mi...
Peter Mikloško
17.12.09,20:43
Ja neviem ako na toto mýto prišli ja nie som ekonóm ale ak si zrátam najdrahšiu naftu široko ďaleko na cestách toľko policajtov ako prerušovaných čiar na ceste ktorý doslova hľadajú za čo Vám naparia pokutu (lebo keď nevyzbierajú do pokladne nebudú prémie) rozmlátené cesty za ktoré sa platí nie práve lecné mýto aká preprava sa bude vykonávať cez našu krajinu a keď už aj bude len aby neplatili dopravcovia za mýto toľké peniaze budú chodiť po cestách 3 tr ktoré potom nebude za čo opravovať lebo máme teda budeme mať možno raz najdrahšiu diaľnicu. Počítal som správne?
DušanČ
10.01.10,15:32
Urobte si názor sami na naše mýto za 850 mil. €, s návratnosťou 12(!!) rokov. Také niečo môže spackať len najväčšia banda diletantov (naša vláda) :

http://palencik.blog.sme.sk/c/215133/Myto-v-praxi-narast-ceny-prepravy-o-125.html (http://palencik.blog.sme.sk/c/215133/Myto-v-praxi-narast-ceny-prepravy-o-125.html)
betka
10.01.10,16:44
Kalkulácie fičia v plnom prúde. Prepočty km vyšli nehorázne. Radšej by človek zaplatil niekoľkonásobne vyšiu dialničnú známku.

Nepáči sa mi, že tieto škandály sú len o "JA, JA, JA- nebudem rokovať". Prečo nie dočerta my nebudeme?????? Prečo do čerta nie je hláška nájdime spoločné riešenie????

A čo spotrebná daň???? Dopravcovia kalkulujú budeme tankovať len v AT, PL, HU, CR.... kašleme na Slovensko. Ušetríme na tom niekoľkotisíce €.
Tiež sme robili nedávno kalkulácie, koľko firma ušetrí na tom, že bude tankovať mimo SR. VYšla taká úspora, škoda rozpávať.
ekonomovia, účtovníci, vieme si urobiť jednoduchý rozpočet, kalkuláciu, viem, že niekedy je menej viac ......

To je už nehorázne, že ten JA nevie, akým spôsobom má dostať financie do ŠR????
Nehoráznosť je, že sa len chvália, koľko sa vybralo na mýtnom, aké vysoké pokuty vybrali......
Nehoráznosť je, keď si zapneme rádio na cestách, že hliadky merajú všade. Už nie je info len o tom, že len v meste, dedine tej a onej....

Kam to spejeme????? Čo nám rozlepí oči????
Lenka1979
10.01.10,16:51
Kalkulácie fičia v plnom prúde. Prepočty km vyšli nehorázne. Radšej by človek zaplatil niekoľkonásobne vyšiu dialničnú známku.

Nepáči sa mi, že tieto škandály sú len o "JA, JA, JA- nebudem rokovať". Prečo nie dočerta my nebudeme?????? Prečo do čerta nie je hláška nájdime spoločné riešenie????

A čo spotrebná daň???? Dopravcovia kalkulujú budeme tankovať len v AT, PL, HU, CR.... kašleme na Slovensko. Ušetríme na tom niekoľkotisíce €.
Tiež sme robili nedávno kalkulácie, koľko firma ušetrí na tom, že bude tankovať mimo SR. VYšla taká úspora, škoda rozpávať.
ekonomovia, účtovníci, vieme si urobiť jednoduchý rozpočet, kalkuláciu, viem, že niekedy je menej viac ......

To je už nehorázne, že ten JA nevie, akým spôsobom má dostať financie do ŠR????
Nehoráznosť je, že sa len chvália, koľko sa vybralo na mýtnom, aké vysoké pokuty vybrali......
Nehoráznosť je, keď si zapneme rádio na cestách, že hliadky merajú všade. Už nie je info len o tom, že len v meste, dedine tej a onej....

Kam to spejeme????? Čo nám rozlepí oči????


... obávam sa,že nič. A príde predvolebný čas... zase sľuby, sľuby a samé sľuby... a ľudia budú zase veriť tým "sladkým" rečičkám a zvolíme si znova tú istú vládu alebo vládu, ktorá bola predtým... a o čom to je? My "obyčajní" ľudia tu nezmôžeme nič, ale môžeme ísť aspoň voliť a nech sa hlasy rozdelia.. nech pre mňa za mňa idú úplne iným politickým stranám a úplne iným politikom, o ktorých čítame len zriedka... ale nech nejdú zase tým istým... nech sa k moci dostane niekto úplne iný, úplne nový... nech je zmena ako sa patrí...
Zita5
10.01.10,17:01
Kalkulácie fičia v plnom prúde. Prepočty km vyšli nehorázne. Radšej by človek zaplatil niekoľkonásobne vyšiu dialničnú známku.

Nepáči sa mi, že tieto škandály sú len o "JA, JA, JA- nebudem rokovať". Prečo nie dočerta my nebudeme?????? Prečo do čerta nie je hláška nájdime spoločné riešenie????

A čo spotrebná daň???? Dopravcovia kalkulujú budeme tankovať len v AT, PL, HU, CR.... kašleme na Slovensko. Ušetríme na tom niekoľkotisíce €.
Tiež sme robili nedávno kalkulácie, koľko firma ušetrí na tom, že bude tankovať mimo SR. VYšla taká úspora, škoda rozpávať.
ekonomovia, účtovníci, vieme si urobiť jednoduchý rozpočet, kalkuláciu, viem, že niekedy je menej viac ......

To je už nehorázne, že ten JA nevie, akým spôsobom má dostať financie do ŠR????
Nehoráznosť je, že sa len chvália, koľko sa vybralo na mýtnom, aké vysoké pokuty vybrali......
Nehoráznosť je, keď si zapneme rádio na cestách, že hliadky merajú všade. Už nie je info len o tom, že len v meste, dedine tej a onej....

Kam to spejeme????? Čo nám rozlepí oči????

Podporila som štrajkujúcich dopravcov na Faceboku , nakoľko sa jedná o nás všetkých .Ceny sa pomaličky v obchodoch zvyšujú a pocítia to naše peňaženky.Čo sa už tu deje , nemám na to slov , najmä dokedy to všetko budeme zvládať ........
endrju
10.01.10,17:13
Bol som pocas vikendu osobne podporit tych dopravcov, ktorych policia vo stvrtok rano zablokovala na Roznavskej.
Dufam, ze im vydrzi ich odhodlanie dosiahnut, aby myto bolo nelikvidacne pre malych dopravcov a najma, aby nebolo zlodejske, t.j., aby kamiony za prejazd neboli inkasovane od buka do buka.
Napriklad, viaceri z ucastnikov protestu isli na rovnakych kamionoch z jedneho vychodzieho bodu po rovnakej trase a v rovnakom case do Bratislavy a po zablokovani v Bratislave s "potesenim" zistili, ze kazdemu z kreditu ubudla ina suma. Pritom rozdiely nie su v centoch ale aj v celych eurach.
Kolenčík
10.01.10,17:31
No teraz som počul že Fico nebude jednať. Kamiónisti nech ostanú na Rožňavskej a bude a bude a bude.... a musí jednať, len sa nedať.
endrju
10.01.10,17:55
No teraz som počul že Fico nebude jednať. Kamiónisti nech ostanú na Rožňavskej a bude a bude a bude.... a musí jednať, len sa nedať.
Ak predseda vlady odmietne rokovat so zastupcami tych dopravcov, ktorych reprezentuju kamiony zablokovane na Roznavskej, je viac nez iste, ze to odmietnutie vyjde predsedu vlady velmi draho. Najma z politickeho hladiska. O tom, ze si toto vladna garnitura uvedomuje, nasvedcuje najma to, ze uz upustili od svalnatych reci, ktore mali este vo stvrtok bezprostredne po zablokovani Roznavskej ulice policiou. Vo stvrtok policia nedovolila kamionom pokracovat v jazde. V piatok sa dokonca policajti pokusali vodicov zastrasit kuklacmi a psami. Piatkove vyjadrenia pana viceprimatora Bratislavy tiez neboli take, ktore by mohli viest k dosiahnutiu kompromisu a obojstranne prijatelneho riesenia. V sobotu uz bol na oboch stranach "zakopov" relativny pokoj (ak neratame jednu dopravnu nehodu na Roznavskej sposobenu podla vsetkeho nepozornostou vodica taxisluzby, ktory nabural do navesu jedneho z odstavenych kamionov). Policajne bariery boli z krizovatky Roznavska - Tomasikova - Trnavska odstranene az dnes popoludni priblizne o 14 hodine.
Podla videozaznamov vo stvrtok policajti voci zablokovanym vodicom vystupovali dost ostro. Dnes som na vlastne usi pocul z ust policajtov normalne vyjadrovanie a aj som zo strany policie zaregistroval ochotu pocuvat protestujucich vodicov.

P.S.
Aj ked to zo sprav niektorych medii moze vyzniet tak, ze kamionisti opustaju Roznavsku, nie je to pravda. Kamionisti preskupia svoje vozidla tak, aby umoznili prejazd MHD. Nepochybujem o tom, ze v pripade noveho vyostrenia situacie bude Roznavska zablokovana znovu do niekolkych minut a nasledne budu zablokovane mnohe dopravne uzly po celom Slovensku.
hnedoočka
10.01.10,18:11
Podporila som štrajkujúcich dopravcov na Faceboku , nakoľko sa jedná o nás všetkých .Ceny sa pomaličky v obchodoch zvyšujú a pocítia to naše peňaženky.Čo sa už tu deje , nemám na to slov , najmä dokedy to všetko budeme zvládať ........

prekvapila ma istá spoločnosť,ktorá nám fakturuje prenájom plynu, že aj napriek všetkým snahám zmierniť dopady vzniknuté so zavedením mýta, budú nútení od 1.1 fakturovať nám v mesiaci prenájom a zároveň "mýtne".:(

to akože už začíname znášať náklady my, odberatelia?:eek:

koľkí dodávatelia to urobia priamo, alebo nepriamo? všetci? ....pán Boh s nami!

takže fakt ich len podporiť, lebo to nevyzerá len na ich problém, ale aj náš!
betka
10.01.10,19:16
Podpísali sme petíciu...., je to v prospech náš všetkých.......

Mala som v ruke jednotku, vyzerá ako z pred 20-tich rokov, manžel mi povedal, aby som ju iška vyskúšať na bicykli, aby sme zitili, čo za hausnumerá sťahuje. ;)
iriska
10.01.10,19:39
Jasné, že si to VŠETCI započítajú. Ja by som si tiež napočítala 20% navyše na tovar, ak ho kúpim o 20% drahšie, nie??? Keby dopravcovia štrajkovali bližšie, išla by som ich podporiť aj pešo. Súhlasím s nimi, lebo už asi ozaj začína "podpora" drobného podnikania v plnom prúde.
inkamia
11.01.10,12:44
Mýto na SLovensku? ja už mám z toho infarktové stavy, taký výsmech vlády ľudom do tváre som ešte nezažila. OOOOOOOOOOOTTTTTTRRRRRRAAAS, a že to bolo pripravené veľmi dobre, doposiaľ som mala rada Slovensko, ale také prešlapy ako sa dejú nástenkový tender, garáž, bomba v batožine , mýtne... to je už priveľmi....
danushka
11.01.10,14:23
Včera som pozerala ,,Na telo", kde pán minister povedal, že za prvý týždeň bolo na mýtnom vyzbieraných 50 miliónov €.
Vzhľadom k tomu, že obchody sa ešte len rozbiehajú, je to len útržok toho, čo sa na mýtnom týždenne zinkasuje....
Ľahká matematika 50 mil.€ : 5 mil obyvateľov SKK je 10€ na hlavu každého Slováka týždenne.
Tých 10 € sa časom premietne v tovare celoplošne, snáď nie sme natoľko naivní a nemyslíme si, že niečo bude u nás lacnejšie !
Ficisko dodr...al čo sa len dalo v tomto štáte a toto je ten posledný klinček do rakvy Slovákom. Nech žije, trikrát mu hurá !!!

Vozidlá s celk.hmot. nad 12 t zaplatili 9 mesač. známku v roku 2009 810 €/ 24 402 Sk .
Teraz takéto vozidlo potrebuje na prejazd Slovenskom 80€, hodnotu minuloročnej diaľ.známky prejazdí za cca 3 týždne v tomto roku, možno ani toľko nie...
Pán minister ide porovnávať mýtne poplatky s ostatnými krajinami EÚ...tak nech najskôr porovná platy.
Len by ma zaujímalo, ako sa chce Fico udržať v ďalšom vol. období a komu tú idú štatistiky vŕtať tretiu dierku do nosa, že keby boli práve teraz voľby, tak by to on vyhral.
Polízal smotanu a teraz nám sánky spadnú všetkým, už sa teším na ďalšie prekvapenia.

Keď som odchádzala z práce, v rádii hlásili, že Ružomberok zablokovali kamionisti.
Keby som bola bližšie, varím hrniec čaju a kotol gulášu a nesiem im ho !
agnesatimarova
11.01.10,16:41
Tak myslim, ze to myto mohlo byt spravene ako kuponovka, ludia by sa poskladali na vstupné investicie a potom by časť zisku dostali...pravdaze ide o nemožnú vec v SR. Takto sa ludia poskladali aj na vstupné investície a chod...a zisk dostane len par vyvolených.
Kolenčík
11.01.10,19:13
Mýto v praxi- nárast ceny prepravy o 125% !!!

Prikladám príklad z praxe, ktorý som objavil na nete.
Príklad z praxe:
- rozvoz tovaru Prešov - Haniska pri Prešove - Kendice - Petrovany - Drienovská nová Ves - Ličartovce

Vozidlo od 3,5 t do 12 t EURO II, Sadza mýta 0,07 € BEZ DPH

1. vozidlo vychádza z Prešova po ceste 1.triedy č.68 smerom na Hanisku, podľa vyhlášky č. 529/2009 sa tento úsek označuje 068-007, a je spoplatnený v dĺžke 9,647 km

Akonáhle OBU jednotka zaznamená, že vozidlo vošlo do daného úseku je stiahnutá suma 9,647 km x 0,07 € = 0,67 €

2. vozidlo vchádza do obce Haniska, opúšta hlavnú cestu č. 68 a ide k potravinám vyložiť tovar, OBU jednotka zaznamená, že vozidlo opustilo spoplatnený úsek. Po vyložení tovaru vozidlo opäť vchádza na cestu č.68 a zaráta sa mu opäť poplatok 0,67 €

3. vozidlo vchádza do obce Kendice, ale tu má vykládku tovaru až na dvoch miestach, na začiatku a na konci obce. Opäť opustí cestu č.68 (predajne nie sú na hlavnej ceste a jednotka vyhodnotí opustenie cesty aj keď sa vzdiali len na 10 metrov ) a vyloží tovar. Vráti sa na cestu (opäť 0,67 €) a prejde k ďalšej predajni, ktorá je tiež mimo hlavnej cesty, Vyloží tovar a pokračuje opäť po hlavnej ceste (0,67 €).

4. vozidlo ďalej pokračuje do obce Petrovany vzdialenej 1,5 km , ku ktorej síce nevedie spoplatnená cesta, ale cesta prechádza nadjazdom ponad diaľnicu D1, čo OBU jednotka vyhodnotí ako vstup na spoplatnený úsek č. D01-042 o dĺžke 10,880 km x 0,07 € = 0,76 €. Samozrejme auto ide po tej istej ceste aj späť a opať platí vstup na D1 (opäť 0,76 €) a v obci Kendice aj vstup na cestu č. 68 (opäť 0,67 €).

4. v obci Drienovská nová Ves a Ličartovce sa situácia opakuje podľa modelu v obci Kendice, t.j. 4 x 0,67 €

5. Auto ukončí rozvoz a vracia sa naspať, t.j. 0,67 €

Spolu auto prešlo 28 km a zaplatilo 10 x 0,67 € + 2 x 0,76 = 8,22 € + DPH = 9,78 €

Takže na jeden km cesty t.j. 8,22 € / 24 km = 0,34 €/km + DPH = 0,40 €/km !!!!

Náklady na prepravu:
Priemerná spotreba vozidla s celkovou hmotnostou do 5 ton je cca. 15 litrov / 100 km

cena nafty: 1,105 € / liter
15 litrov x 1,105 € = 16,575 €/ 100km = 0,165 €/km

mzda vodiča: 700 € v hrubom, mesačne najazdí cca. 4500 km

700 € / 4500 km = 0,155 €/km


CELKOVÉ PRIAME NÁKLADY NA DOPRAVU BEZ MÝTA:

( nafta 0,165 € + vodič 0,155 € ) x 28 km = 8,96 €


CELKOVÉ PRIAME NÁKLADY NA DOPRAVU S MÝTOM:

( nafta 0,165 € + vodič 0,155 € + mýto 0,4 € ) x 28 km = 20,16 €

TAKŽE TU ZAZNAMENÁVAM NÁRAST O 125% !!!!!!!


autor tohto textu je Tomáš Oravec z firmy zaoberajúcej sa nákladnou prepravou
misomiso
11.01.10,19:22
No to je teda parada.
goosesk
11.01.10,20:01
Nepáči sa mi, že tieto škandály sú len o "JA, JA, JA- nebudem rokovať". Prečo nie dočerta my nebudeme?????? Prečo do čerta nie je hláška nájdime spoločné riešenie????

A čo spotrebná daň???? Dopravcovia kalkulujú budeme tankovať len v AT, PL, HU, CR.... kašleme na Slovensko. Ušetríme na tom niekoľkotisíce €.
Tiež sme robili nedávno kalkulácie, koľko firma ušetrí na tom, že bude tankovať mimo SR. VYšla taká úspora, škoda rozpávať.
ekonomovia, účtovníci, vieme si urobiť jednoduchý rozpočet, kalkuláciu, viem, že niekedy je menej viac ......

To je už nehorázne, že ten JA nevie, akým spôsobom má dostať financie do ŠR????
Nehoráznosť je, že sa len chvália, koľko sa vybralo na mýtnom, aké vysoké pokuty vybrali......
Nehoráznosť je, keď si zapneme rádio na cestách, že hliadky merajú všade. Už nie je info len o tom, že len v meste, dedine tej a onej....

Kam to spejeme????? Čo nám rozlepí oči????


NIC !! Nic nam nerozlepi oci.. pretoze vsetci tu len kecaju, ze ja by som ho nevolil,, ja by som spravil to a to ....a zasa vyhraju ! a ked nie on, tak potom iny idiot. to sa tazko hlada medzi nimi ,,ked si musis vyberat mensieho idiota.. Divime sa ,ze nielen mlady ,ale vsetci cim dalej tym viac odvracaju oci od politiky ??? Ved ked tam vidime jednu bandu horsiu od druhej , kazde volebne obdobie..

Tolko kauz, tolko rabovaciek, KRADNUTIE, MILIARDY !! .. kazdy krici ake su to svine ,,a ajtak ich tam nechame.

LEBO SME STADO TUPYCH HLAV.. Ked sme hodnoteny kazdy zvlast, sme nadpriemer.... ked hodnotim nas narod, je to hruza.

koho mam volit ??

mame 150 poslancov a okrem 10tich nieje pocut nikoho.

Mam chut to tam vsetko povyhadzovat a spravit absolutisticku monarchiu s nejakym zdravym rozumom.


mimo temu: aby som nenadaval na vsetkych, keby bugar nepresadzoval tak madarsku otazku ,tak ho asi volim vsetkymi desiatimi. tusim jediny co nema kauzy za sebou.
ludex
11.01.10,20:13
Dnes sa pán premiér zase ukázal,ako stratég. Spravil si ďalšie predvolebné očko. Do volieb sa bude vystatovať,že to bol on ,kto znížil daň z nafty!!
A dôchodcovia mu to budú žrať! A ďalej sa nám bude do očí smiať a do ruky srať! ( ospravedlňujem sa,ale napísal som to tak ako to je) :mad::mad::mad:
Fany
12.01.10,08:33
No najhoršie na tom je, že od nás vyžadujú 100% odbornosť a podotýkam, nielen na mýto (aj dane, účtovníctvo, právne aspekty, personalistiku...). Akú odbornosť potom majú tvorcovia takýchto zákonov? Kto bude postihnutý za nutné opravy zlého zákona? Ako by podnikateľ mal daňovej kontrole odôvodniť výdavok za mýto, zaplatené za neprejazdený úsek cesty, keď zákon o daňových výdavkoch jasne hovorí - iba výdavky preukázateľne súvisiace s podnikaním...??? Alebo týmto smerom sa porušiť zákon môže? Pri všetkých zákonoch sa odvolávame na zosúladenie s európskymi normami. Toto bolo zosúladenie ???
Zita5
13.01.10,08:48
Dnes som už dostala e mailom oznam , že dodávatelia pristupujú k fakturovaniu mýta /logistický príplatok / za dodávky tovaru , resp.materiálu .

Takto to bude aj s potravinami .
ludex
13.01.10,19:08
Dnes som už dostala e mailom oznam , že dodávatelia pristupujú k fakturovaniu mýta /logistický príplatok / za dodávky tovaru , resp.materiálu .

Takto to bude aj s potravinami .


To sa dalo čakať! Nasleduje reťazová reakcia,ktorá sa zastaví,ako vždy pri tých najnevinnejších,obyčajných ludí,ktorí to všetko zaplatia. :(
misomiso
13.01.10,19:10
To sa dalo čakať! Nasleduje reťazová reakcia,ktorá sa zastaví,ako vždy pri tých najnevinnejších,obyčajných ludí,ktorí to všetko zaplatia. :(

Aki najnevinnejsi? Ved su zatazeni volicskym hriechom. :)
ludex
13.01.10,19:18
Aki najnevinnejsi? Ved su zatazeni volicskym hriechom. :)

Ako ktorí,ako ktorí !!! :)
Peter Mikloško
17.01.10,20:57
Len jednu otázku keď Fici na tlačovke sedel pri Počiatkovi a trepal že výdavky na mýto budú teraz 0 lebo znížil spotrebnú daň to bolo len naháňanie preferencíí ? lebo ja ako rátam tak rátam nevychádza to.
Vyšlo to niekomu 0? Či to zase len tomu nášmu kráľovi vyšlo
milagros208
18.01.10,09:53
Ahojte. Ja mám troška chaos v tom, čo sú a čo nie sú spoplatnené cesty 1. triedy. Podľa mapy sú niektoré cesty 1. triedy písané ako spoplatnené, iné len ako cesty 1. triedy. Z toho mi vychádza, že nie všetky cesty 1. triedy sú spoplatnené. Keď som sa však o tom informovala telefonicky, povedali mi, že všetky cesty 1. triedy sú spoplatnené, s výnimkou do konca januára. Nevie mi niekto povedať ako to vlastne je? Ide mi u cestu 1. triedy Prešov- Stará Ľubovňa. Ďakujem.
jmparazit
02.02.10,18:36
Musia platiť mýto traktory a kombajny?
Kolenčík
02.02.10,19:24
Prikladám výstrižok z regionálnej tlače, tak sa v tom vyznaj:
Právnička Zuzana Kolláriková z ministerstva dopravy a hovorca diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík nám odpovedali zhodne - na traktory, ani na jazdné súpravy traktorov sa mýto nevzťahuje.

Lenka Lendacká zo spoločnosti SkyToll, ktorá mýtny systém prevádzkuje, si tým už taká istá nebola. Prípad, ktorý označila za kuriózny, nám sľúbila do niekoľkých hodín prešetriť, napokon nám odpovedala po troch dňoch.

Odpoveď znela: jazdná súprava kategórie T + Ra3 (vlečka - pozn. red.) nie je povinná platiť mýto. V tomto konkrétnom prípade podľa Lendackej družstevníci nemajú uhradiť faktúru a vec by mali riešiť v reklamačnom konaní.

Mýtna polícia svoju chybu v spomínanom prípade prostredníctvom šéfa obvodu v Liptovskom Mikuláši poprela, chybu však vraj mohol urobiť mýtny úradník zo spoločnosti SkyToll, ktorý je vždy členom hliadky a definuje, kto je povinný mať v kabíne palubnú jednotku.

Čítajte viac: http://orava.sme.sk/c/5198360/druzstevnikom-nafakturuju-myto-aj-za-traktor-s-hnojom.html#ixzz0ePbuwEii
Kazu
02.02.10,20:32
N1 a prívesný vozík je tiež téma na infarkt. Už viete ako to funguje???:eek: Ak je to tak, ako mi vysvetlili na registračnom mieste, lepšie by to už ani šľak trafiť nevedel.:mad: