cancan
28.11.09,22:12
Uvazujeme o kupe satelitneho kompletu so Skylink kartou. Ponuka satelitov je velmi siroka, vobec sa v tom nevieme orientovat. Nemame sice zatial plazmu ani LCD, ale v buducnosti by sme TV radi vymenili (ibaze ja som teraz na MD, tak to nie je pre nas prvorada zalezitost). Chceli by sme, aby sa dali pozerat nezavisle od seba 2 TV.
Dostala som inak satelit od brata, ale z toho je pouzitelna len parabola - prijimac sa totiz neda pouzit na kartu, on si predtym hladal kody na internete a stale preladoval, na to my nemame nervy. Povodne sme mysleli, ze kupime len kartu a prijimac, ze to tak bude lacnejsie, ale kto vie, ci by to bolo kompatibilne a mozno by to ani nevyslo lasnejsie nez tie cele satelitne komplety.
Poradte nam, podla coho mame vyberat, na ci dat pozor. vopred dakujem za rady a tipy.
Taserda
29.11.09,05:25
Nekupovať akciové komplety,po častiach sa dá všetko kúpiť lacnejšie a hlavne kvalitnejšie,pri satelitnom príjme platí na 100% heslo nakupovať u odborníkov.Napíš akú parabolu ste dostali od brata,alebo čo chytal.Predpokladám že keď sa zmieňuješ o kódoch chytal digi tv.
zalobaba
29.11.09,16:43
Nekupovať akciové komplety,po častiach sa dá všetko kúpiť lacnejšie a hlavne kvalitnejšie,pri satelitnom príjme platí na 100% heslo nakupovať u odborníkov.Napíš akú parabolu ste dostali od brata,alebo čo chytal.Predpokladám že keď sa zmieňuješ o kódoch chytal digi tv.

Máš pravdu - tiež som nekupovala akciový set, ale o parametroch som sa radila s ľudmi, ktorí tomu rozumejú a nie len s jedným obchodníkom, ktorý chce jlavne predať. Včera sme osádzali parabolu na strechu (z tech. príčin nebolo možné na fasádu vedľa okna) a ťahali káble a zajtra nám to prídu spojazdiť. A tiež sme sme mali potrebu na dva TV nezávisle.
cancan
30.11.09,06:46
Dakujem za odpoved, rozmyslame, ze predsa len by sme aspon vyskusali na nejaky cas spojazdnit ten brachov satelit. Receiver je tento: Cristor X3 (digitalny), parabola ma priemer 60 cm, je tam taky stitok, kde je uvedene toto: SKYWORKS, Universal Twin LNB, su tam este nejake cisla - asi frekvencie, mam sem napisat aj to? Brat hovoril, ze mal programy ako v DIGI a vraj ked je to uz nastavene, tie kody sa davaju celkom lahko. Tak neviem. Tato varianta by bola asi vazne najlacnejsia. Cez ten Skylink sa mi vidi ta zakladna ponuka nic moc. My inak teraz mame Digi TV, platime to na polovicu so susedom - sledujeme TV nezavisle od seba. Zmluva je na neho a kedze kupil lepsi TV, chce to koli nekvalitnemu signalu zrusit. Sami si to platit cele nechceme a preto potrebujeme najst nahradne riesenie.
Taserda
30.11.09,19:29
Na príjem Digi tv je 60-ka parabola pod mrakom málo dostačujúca,na prijem z pozície SkyLinku stačí ale tam treba kartu,skúste to Digi tv.
xaxar1
01.12.09,10:59
Ak Vám zatiaľ stačí SD signál (za HD kanály sa zatiaľ platí), odporúčam prijímač Opticum multiroom, ktorý je pre dva TV, ďalej parabolu 80-ku, konvertor (LNB) monoblock 4,3° a Skylink kartu (stačí jedna pre obidva telky). Musím však upozorniť, prijímač je potrebné softwérovo prerobiť, aby dokázal čítať Skylin kartu a to už musí spraviť niekto, kto tomu trocha viac rozumie.