cascade
29.11.09,00:50
Ahoj Moju dcéru zrazilo auto,vinník z miesta nehody ušiel,neposkytol jej pomoc.Našťastie nešla sama,tak jej pomohli iní.Bola viac ako mesiac v nemocnici a mala krvácanie do mozgu (okrem iných zranení).Je študentkou na strednej škole , a keďže v dôsledku týchto okolností veľa vymeškala , škola navrhuje prerušenie štúdia . Neviem ako postupovať,ďalej neviem , čo bude následovať,či počas doliečovania (keďže by mala prerušené štúdium) budem na ňu poberať prídavky,či mám nárok na nejaké iné dávky (sme v hmotnej núdzi a poberám tieto dávky,mám na mysli , či sa k tomu niečo v takomto prípade nepriratava alebo či by nemala mať napr. nárok na ochranný príspevok,či niečo podobné).Dcéru mám t.č. už doma,ale prepravujem ju na lekárske kontroly a ošetrenia autom (známej) a benzín tiež niečo stojí. Na sanitku treba dlho čakať (aj vyše hodiny) a dcéra sa ľahko unaví,má depresiu,bolí ju hlava a má na nohe sádru ,preto volím radšej auto.Poradí mi prosím niekto? Ďakujem.
zdenka131
29.11.09,06:11
Želám pohodový deň. Tvojej dcéry mi je veľmi ľúto. Želám jej skoré uzdravenie. V tomto prípade by si mala mať nárok na ochranný príspevok , na Príspevok na zdravotnú starostlivosť a na Jednorazová dávka v hmotnej núdzi.
Príspevok na zdravotnú starostlivosť
patrí občanovi v hmotnej núdzi a každej fyzickej osobe, ktorá sa s ním spoločne posudzuje, na výdavky spojené s úhradou za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, ak splnili podmienky nároku na dávku. Príspevok je 2 € mesačne.
Jednorazová dávka v hmotnej núdzi
Jednorazovú dávku v hmotnej núdzi možno poskytnúť občanovi v hmotnej núdzi a fyzickým osobám, ktoré sa s ním spoločne posudzujú, ktorým sa vypláca dávka a príspevky najmä na úhradu mimoriadnych výdavkov na nevyhnutné ošatenie, základné vybavenie domácnosti, zakúpenie školských potrieb pre nezaopatrené dieťa a na mimoriadne liečebné náklady. Túto dávku možno poskytnúť do výšky preukázaných skutočných nákladov, najviac však do výšky trojnásobku životného minima.
cascade
30.11.09,23:45
Od koho sa žiada tá jednorázová dávka? Mimochodom tie 2 € mesačne sú pri tých výdavkoch navyše smiešne ... A na ostatné otázky mi nik nevie odpovedať ? Myslím ohľadne dcérinho štúdia .
zdenka131
01.12.09,14:30
Podľa toho, čo si napísala, bol zdravotný stav dcéry dosť vážny a preto pri otázke, , či prerušiť alebo neprerušiť štúdium dcéry je dôležité nasledovné:
- v akom psychickom a zdravotnom stave je dcéra,
-či je schopná za daných okolností pokračovať v štúdiu.
Ak na tieto otázky odpovieš kladne, myslím si, že je škoda prerušiť štúdium a opakovať ročník. Podľa vyhlášky ak študent vymešká viac ako 30 % vyučovacích hodín, je povinný podrobiť sa komisionálnemu preskúšaniu. Všetko však závisí od psychiky a zdravotného stavu Tvojej dcéry. Ak si myslíš, že by jej pokračovanie v štúdiu mohlo ublížiť, nech preruší štúdium. V tomto by Ti mohli vyjsť v ústrety aj učitelia, ktorí dcéru učia. Mohli by jej pripraviť individuálny vzdelávací program, učila by sa doma a do školy by chodila na preskúšanie. Ja som Ti napísala len možností aké dcéra má. Prerušenie štúdia by som odporúčala len v prípade, ak by nebola iná možnosť. Rozhodnúť sa musíte spolu s dcérou. Držím palce, aby ste vybrali to najvhodnejšie riešenie.
Žiadosť o príspevok v hmotnej núdzi sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta trvalého pobytu občana.
V zmysle § 3 ods. 1 zákona č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa a o zmene a doplnení zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov má nárok oprávnená osoba na poberanie PnD, ak predloží rozhodnutie o prerušení štúdia zo SŠ, VŠ a zároveň predloží od odborného lekára potvrdenie, že nezaopatrené dieťa z dôvodu úrazu alebo choroby sa nemôže pripravovať na povolanie štúdiom, najdlhšie do 1 roka.
adark1
09.12.09,11:53
Zdravím,
smutné. Vyjadrujem súcit.
Ale - okrem iných vecí sa sústreďte na zistenie vinníka, resp. vozidlo, ktorým bola nehoda zapríčinená.Aktívne sa o to zaujímajte / asi to bude musieť robiť dcéra ako poškodená/.
Ak budete mať vinníka, resp. vozidlo, môžete veľa získať z Povinného zmluvného poistenia vozidla.
Veľa úspechov
ivko
cascade
10.12.09,21:08
Vinníka už polícia má.A čo sa týka odškodného,podpísala som zmluvu s jednou spoločnosťou (nebudem menovať),ale nie som veľmi spokojná,lebo až po podpise vysvitlo,že oni zabezpečujú len to odškodné,ale nezastupujú na súde (a pýtala som sa,bolo mi povedané najprv áno , potom,keď už bolo všetko podpísané,odoslané,tak povedali,že nie!) . Ale ak by som vraj teraz chcela od zmluvy odstúpiť,platili by sme veľkú pokutu,tak neviem...Na nešťastí iných sa priživujú hyeny.
adark1
11.12.09,04:54
Zdravím,
ako som naznačil minule. Je vinník ( veľmi dobre) , treba ísť do poisťovne a žiadať odškodné.( bude nutné vydokladovať).Ešte jedna zásada. Ak si nebudete nárokovať na to na čo máte práva, poisťovňa sama od seba to nevyplatí. Je to veľmi jednoduché. Predpokladám, že bude aj súd, tak sa aktívne zaujímať o náhradu. Tá spoločnosť- neviem sa vyjadriť.
Pekný deň.
ivko
preboha
27.05.10,19:33
cascade, ja podpisujem zmluvy a obdobné dokumenty po dôkladnom prečítaní a prípadnom vysvetlení, takže potom nemusím hovoriť o hyenách, ktoré sa na niekom priživujú.
Juraj KE
27.05.10,20:03
Nuz,
zaoberam sa vymahanim nahrady skod pre klientov od poistovni, zastupujem aj na sude, takze nie je problem. A urcite aj s tou zmluvou by sme vedeli nejako vybehnut, ak je to ta spolocnost ktora si myslim ze je...
bucino
11.06.10,12:01
Čítala som váš príspevok do Pohody, že dcérka bola účastníčkou dopravnej nehody.
Od vtedy už prešlo viac času a mňa by zaujímalo, či ste doriešili uplatnenie nárokov za poškodenie na zdravý.
Nieje potrebné ak si uplatňujete odškodnenie aby bol vinník známy.
Vo vašom prípade potom plnenie, ktoré si uplatníte je zaplatené tou poisťovňou, ktorá v deň nehody mala službu, ktorú určuje Slovenská kancelária poisťovateľov.
Ale v žiadnom prípade by sa odškodnenie nemalo žiadať formou občianskeho konania, ale je na Slovensku spoločnosť, ktorá sa zaoberá jedine odškodnením pri dopravných nehodách a s ktorou aj ja spolupracujem.
Som veľmi rada, že takáto spoločnosť je na Slovensku, pretože sama v poisťovníctve robím 17 rokov a pri riešení nárokov pre svojich klientov, ktorý boli poškodení na zdraví pri dopravnej nehode, som stále nachádzala rezervy, ale v súčastnosti keď s touto spoločnosťou spolupracujem som spokojné, že klient dostane odškodnenie v plnej výške na čo má nárok.
S profesionálneho hľadiska ma váš príbeh zaujal.
axbx
11.06.10,13:14
Je to smutná udalosť. Škoda len, že som sa k vašej informácii dostal až teraz.
Máte možnosť obrátiť sa na profesionálov a odborníkov, ktorí v tejto oblasti pracujú a majú prax. Ide o profesionálne a pre klienta bezplatné, jedná sa o vymáhanie odškodného, a náhrad iných nákladov a strát na vysoko odbornej úrovni.
Je to pomoc pre poškodeného a verím, že vaša dcérka dostane všetky náhrady, na ktoré má nárok a ktoré jej profesionálne vymôžeme.
USS
20.06.10,07:52
Zdravim all,
priatelka mala autonehodu - je vinnikom, jej sa nic nestalo-ziadna hospitalizacia, z druheho auta bol zraneny 1 clovek - bol 4 dni v nemocnici na pozorovani bez nasledkov, je tomu uz 2 mes. a policajti sa este neozvali, zaujimalo by ma ako by mali postupovat,aka je premlcacia lehota dopr. priestupkov? dakujem
preboha
26.06.10,19:17
Je to smutná udalosť. Škoda len, že som sa k vašej informácii dostal až teraz.
Máte možnosť obrátiť sa na profesionálov a odborníkov, ktorí v tejto oblasti pracujú a majú prax. Ide o profesionálne a pre klienta bezplatné, jedná sa o vymáhanie odškodného, a náhrad iných nákladov a strát na vysoko odbornej úrovni.
Je to pomoc pre poškodeného a verím, že vaša dcérka dostane všetky náhrady, na ktoré má nárok a ktoré jej profesionálne vymôžeme.
axbx, ak je to možné, nezavádzajte. pomoc spomínaných profesionálov stojí 25 -30 % z odškodného, a je dojednané zmluvne.
bucino
27.06.10,06:21
Pre preboha:
a vy chodíte do práce zadarmo?
Nikto nezavádza a ja pre túto spoločnosť spisujem prípady, ktorá pomáha v získaní odškodnenia poškodených pri dopravných nehodách a tak jednou vetou ako ste to vy napísali to v podstate nie je pravda, takže keď nie ste správne informovaný netreba sa k to vyjadrovať.
Ani právnik, ktorý zastupuje klienta pri odškodnení to neurobí zadarmo pre jeho pekné oči a ešte musí poškodený platiť poplatky právnikovi dopredu a potom ešte si stiahne právnik 25% províziu s celej vymoženej sumy a na to sa ešte počíta DPH 19%, alebo inak podľa zmluvy, takže aj tu je to dojednané zmluvne. Takže je to troška inak ako ste mali informáciu a ja radšej zaplatím odborníkom a mám 100%, že peniaze sa uplatnili v plnej výške.
220870
27.06.10,07:00
Pri dopravnej nehode máte nárok na vyplatenie vštkej škody ktorá vám bola spôsobená vecnej ,odev ,rozbitý mobil,okuliare ....atd,na zdraví posudzuje sa to podľa tabuliek strát odškodné sa vypláca zo 16 000 000 milónov korún,minimálne plnenie je 0,5% čo je 80 000 SKK.Ďalej máte nárok na bolestné od poisťovne ktorá poisťovala to auto.Máte nárok na uplatnenie škody zo spoločenského uplatnenia ,toto sa uplatňuje na Sociálnej poisťovni,plnú náhradu liečenia od zdravotnej poisťovne ,v tomto prípade sa nebojte a pre dcéru pýtajte adekvátnu liečbu aj v zahraničí nemal by s tým byť problém lebo všetky náhrady liečby si zdravotná uplatní u poisťovateľa auta ak tom prekročí 16000000mil SKK tak to doplatí ten kto škodu spôsobil.
PS: pán-i bucino nič ste tu tej osobe neporadili porada je o tom že si radíme navzájom ZADARMO nie si tu robiť reklamu.Ak sa v tom všetkom tak perfektne vyznáte tak ma doplnte alebo opravte na čo všetko vzniká nárok?to je rada a potom možno aj vaša reklama.
bucino
27.06.10,08:59
pre 220870:
Keby som si robil reklamu tak uvediem svoje meno, ale ja si nemusím robiť reklamu sám pre seba ale pre spoločnosť xxxx odškodnenia určite áno, pretože pre túto spoločnosť spisujem autonehody, a ona zastupuje klienta pri uplatňovaní si odškodnenia pre poškodených pri dopravných nehodách.
A čo sa týka poradenia pre poškodených na zdravý keď si tu radíme?
To čo napísal 220870 by bolo pekné ale nieje to tak jednoduché a vôbec to nieje správna informácia v celku.
Ak si poškodený na zdravý uplatňuje nároky musí vedieť ako postupovať a čo presne predložiť aby nárok poisťovňa uznala. Mal by poznať v celku Všeobecné poistné podmienky platné pre Povinné Zmluvné poisťenie aby vedel argumentovať položky, ktoré mu poisťovňa vylúči pri likvidácii a toto je najväčší problém.
Vaše tvrdenie že minimálne plnenie je 0,5% čo je 80 0000 SKK bola by som rada, keby ste napísali kde ste také čítali, lebo toto sa vôbec nezakladá na pravde. Nie je žiadna minimálna hranica plnenia. Poisťovníctvo robím od roku 1994 a Zákonné poistenie som na Slovensku školil tak viem presne o čom hovorím a aj napriek mojej dlhoročnej praxe v poisťovníctve som veľmi rada že na Slovensku spoločnosť Votum-centrum odškodnenia zastupuje poškodených v odškodnení pri dopravných nehodách, lebo je široký okruh právnych vecí, ktoré s odbornosťou a so skúsenosťami pracovníci tejto spoločnosti zvládajú a pomáhajú poškodeným na zdraví.
Takže moja rada?
Navštívte stránku xxx
bedsnv
13.06.11,14:47
dobry den mam tieš skusenost poradte.10.10.2002 som mal autonehodu nie mojou vynou čo uznala policia i vynníčka bola odsudena poistovna mi vyplatila smiešne bolestne...nakolko som bol 4,5roka PN absolvoval som 7operacii a bol mi priznany tu na slovensku čiastočný inv.dochodok podla sudnej znalkine v čechách by som mal iste cely moje bodovanie 1100bod bolestne a 310 staž.spol upl. trvale nasledky priznali mi ZTP poistovna sa brani mal som pred autonehodou priem.zarobok 200 000 kč ročne čistý príjem po odpisoch,a iba vydaje na liečbu lieky doprava zajacove 20korunačky ...ma stali 100 000sk na čo mam teda este narok
preboha
01.08.11,18:54
Pre preboha:
a vy chodíte do práce zadarmo?
Nikto nezavádza a ja pre túto spoločnosť spisujem prípady, ktorá pomáha v získaní odškodnenia poškodených pri dopravných nehodách a tak jednou vetou ako ste to vy napísali to v podstate nie je pravda, takže keď nie ste správne informovaný netreba sa k to vyjadrovať.
Ani právnik, ktorý zastupuje klienta pri odškodnení to neurobí zadarmo pre jeho pekné oči a ešte musí poškodený platiť poplatky právnikovi dopredu a potom ešte si stiahne právnik 25% províziu s celej vymoženej sumy a na to sa ešte počíta DPH 19%, alebo inak podľa zmluvy, takže aj tu je to dojednané zmluvne. Takže je to troška inak ako ste mali informáciu a ja radšej zaplatím odborníkom a mám 100%, že peniaze sa uplatnili v plnej výške.
axbx, ak profesionál inkasuje 30% z vymoženej sumy, nerobí zadarmo. hovoriť o 19% DPH v tejto súvislosti je zábavné. Navrhujem, aby ste zvážili ďalšie príspevky.........
Ice dive
01.08.11,19:30
axbx, ak profesionál inkasuje 30% z vymoženej sumy, nerobí zadarmo. hovoriť o 19% DPH v tejto súvislosti je zábavné. Navrhujem, aby ste zvážili ďalšie príspevky.........
holt profesionál sa nezaprie:D:D:D

inak ak príde do našej poisťovne likvidátorom správa od takýchto "profesionálov" čo vymôžu všetky nároky poškodeného samozrejme za províziu, tak to nemá opodstatnenie skôr je to pre poškodeného nevýhodné, keďže si platí túto externú službu...

príkladom sú prehnané faktúry za odťahy... likvidátor sa len pousmeje a zoseká náhradu, lebo je neprimerané ak si firma účtuje za odťah osobného auta v rámci mesta 150 € keď obyčajná odťahovka účtuje 50 .€
bedsnv
11.08.11,15:05
tak že prešlo kopec času a jedine čo som sa tu dozvedel je ...
vela slov a rada žiadna -1vlastne odborníci -požiadal som isté nemenované firmy(V...M.a pod...)chvýľu sa ako že zaujímali a potom nič asi sa nejako zlakli že sa jedna o česko slovensky problém.dostal som 600tis pričom moje vydaje su momentalne cca200tis sk stal som sa invalidom bez remesla ,bez práce život naruby,bez vahania by som dal 30%z vymoženej čiastky aby sa to skončilo a vedel na čom som.Tak a teraz radte?
preboha
11.08.11,19:20
holt profesionál sa nezaprie:D:D:D

inak ak príde do našej poisťovne likvidátorom správa od takýchto "profesionálov" čo vymôžu všetky nároky poškodeného samozrejme za províziu, tak to nemá opodstatnenie skôr je to pre poškodeného nevýhodné, keďže si platí túto externú službu...

príkladom sú prehnané faktúry za odťahy... likvidátor sa len pousmeje a zoseká náhradu, lebo je neprimerané ak si firma účtuje za odťah osobného auta v rámci mesta 150 € keď obyčajná odťahovka účtuje 50 .€
no - neviem, ale ak je raz v OZ napísané, že s hradí skutočná škoda, tak aj odťah za 300 EUR je moja škoda, ktorú viem preukázať, a ktorú budem chcieť uhradiť. Či sa likvidátor bude usmievať, alebo nie mi bude vcelku jedno. Ak to nezaplatí, na súde mu to vysvetlia.