lova717
29.11.09,09:20
Zdravim kto mi vie pomoct hladam informacie okolo problematiky odbornej sposobilosti...
odvody,dane ,preukazanie praxe,tlaciva...
Pomozete mi kazdou informaciou.

Dakujem
Economic
29.11.09,09:45
Zdravim kto mi vie pomoct hladam informacie okolo problematiky odbornej sposobilosti...
odvody,dane ,preukazanie praxe,tlaciva...
Pomozete mi kazdou informaciou.

Dakujem

Odvody budeš platiť vtedy, keď Ťa spoločnosť, alebo podnikateľ pre ktorého vykonávaš činnosti prihlási na zdravotné s sociálne poistenie.
Na preukázanie odb. spôsobilosti Ti treba buď výučný list, môže byť aj ÚS vzdelanie alebo môže byť aj VŠ + potrebnú prax preukázať od toho, pre koho si ju skutočne vykonával. Nepíšeš aký konkrétny predmet budeš zastrešovať, Ťažko takto všeobecne odpovedať. Remeselných a viazaných predmetov je tam uvedených veľa. Uveď viac v prípade potreby.
lova717
07.01.10,08:32
Dakujem za radu ide o ocnu optiku,som ocnym optikom rad bi som robil garanta inej optike s tim ze budem zamestnany u mojho terajsieho zamestnavatela(prebral som to snim a suhlasi) preto ma to zaujima ako je to mozne pravne + asi si budem musiet viest uctovnictvo???je mozne niekde na internete najst aj prislusne tlaciva na odbornu sposobilost ,zmluvu na odbornu sposobilost atd zatial som este nepodnikal a tato problematika je mi cudzia...ale budem vdacny za kazdu pomoc.
Danila
07.01.10,09:17
Dakujem za radu ide o ocnu optiku,som ocnym optikom rad bi som robil garanta inej optike s tim ze budem zamestnany u mojho terajsieho zamestnavatela(prebral som to snim a suhlasi) preto ma to zaujima ako je to mozne pravne + asi si budem musiet viest uctovnictvo???je mozne niekde na internete najst aj prislusne tlaciva na odbornu sposobilost ,zmluvu na odbornu sposobilost atd zatial som este nepodnikal a tato problematika je mi cudzia...ale budem vdacny za kazdu pomoc.Výkon odbornej spôsobilosti pre právnickú a fyzickú osobu je podmienený trvalým / aj keď kratším / pracovným pomerom.....
Economic
07.01.10,14:53
Dakujem za radu ide o ocnu optiku,som ocnym optikom rad bi som robil garanta inej optike s tim ze budem zamestnany u mojho terajsieho zamestnavatela(prebral som to snim a suhlasi) preto ma to zaujima ako je to mozne pravne + asi si budem musiet viest uctovnictvo???je mozne niekde na internete najst aj prislusne tlaciva na odbornu sposobilost ,zmluvu na odbornu sposobilost atd zatial som este nepodnikal a tato problematika je mi cudzia...ale budem vdacny za kazdu pomoc.

Podľa mňa by to mohla vykryť aj dohoda na niekoľko hodín.
Zoltán Kovács
07.01.10,14:59
Podľa mňa by to mohla vykryť aj dohoda na niekoľko hodín.

Musí byť trvalý prac.pomer. Dohoda o vykonaní práce, resp. pracovnej činnosti nestačí.
ludex
07.01.10,14:59
Výkon odbornej spôsobilosti pre právnickú a fyzickú osobu je podmienený trvalým / aj keď kratším / pracovným pomerom.....

Si si istá? Ja mám človeka,ktorí mi robí odbornú spôsobilosť na nákl. dopravu a zamestnávam ho na polovičný úväzok.
Danila
07.01.10,15:03
Si si istá? Ja mám človeka,ktorí mi robí odbornú spôsobilosť na nákl. dopravu a zamestnávam ho na polovičný úväzok.Veď som ani nič iné nepovedala.:) A ak neveríš mne, prečítaj príspevok Zoliho.....;)
Zoltán Kovács
07.01.10,15:04
Si si istá? Ja mám človeka,ktorí mi robí odbornú spôsobilosť na nákl. dopravu a zamestnávam ho na polovičný úväzok.

No polovičný úväzok môže byť predsa TPP a nie DoPČ. Keby bol na DoPČ tak máš problém.
ludex
07.01.10,15:12
Veď som ani nič iné nepovedala.:) A ak neveríš mne, prečítaj príspevok Zoliho.....;)

Ospravedlňujem sa! Nečítal som pozorne! :mee: