dodomore
29.11.09,10:41
Viete mi niekto dat odpoved?
Moja druzka je na 6 rocnej materskej,ale popri tom si privyraba,ma dohodu s istou spolocnostou a spisuje zmluvy,hlada klientov..
Kedze sa jedna iba o privyrobenie si,a jej prijem za rok 2009 je nieco okolo 2000 euro,zaujimalo by ma,ci bude musiet zaplatit 19% dan z prijmu...
Podla mojich informacii sa tato dan neodvadza,pokial sa neprevisil 12 nasobok minimalnej mzdy,je to pravda?
Dakujem vam za odpoved...
Zoltán Kovács
29.11.09,09:54
Viete mi niekto dat odpoved?
Moja druzka je na 6 rocnej materskej,ale popri tom si privyraba,ma dohodu s istou spolocnostou a spisuje zmluvy,hlada klientov..
Kedze sa jedna iba o privyrobenie si,a jej prijem za rok 2009 je nieco okolo 2000 euro,zaujimalo by ma,ci bude musiet zaplatit 19% dan z prijmu...
Podla mojich informacii sa tato dan neodvadza,pokial sa neprevisil 12 nasobok minimalnej mzdy,je to pravda?
Dakujem vam za odpoved...

Z príjmu cca 2000 eur daň nevychádza, nakoľko si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku na seba (čo je niečo cez 4000 eur na rok 2009).
O akú dohodu sa jedná? Dohoda o pracovnej činnosti, resp. nejaká mandátna alebo príkazná zmluva?
dodomore
29.11.09,10:46
Z príjmu cca 2000 eur daň nevychádza, nakoľko si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku na seba (čo je niečo cez 4000 eur na rok 2009).
O akú dohodu sa jedná? Dohoda o pracovnej činnosti, resp. nejaká mandátna alebo príkazná zmluva?
Dakujem za skoru odpoved...
Jedna sa o dohodu o obchodnom zastupeni,(obchodny zastupva spolocnosti)cela praca spociva v tom ze sa oslovia ludia a v pripade zaujmu sa s nimi spise zmluva,na zaklade ktorej mozu vyuzivat sluzby spolocnosti..
Mozete mi teda poradit,aka je maximalna suma,za ktoru sa este nemusi odvadzat dan?
Vdaka.
Zoltán Kovács
29.11.09,10:52
Nezdaniteľná čiastka na rok 2009 je 4.025,64 €. Ak jej príjem presiahne 50% tejto sumy vznikne povinnosť podania daňového priznania. Ale daň bude ešte stále nulová.
dodomore
29.11.09,11:17
Nezdaniteľná čiastka na rok 2009 je 4.025,64 €. Ak jej príjem presiahne 50% tejto sumy vznikne povinnosť podania daňového priznania. Ale daň bude ešte stále nulová.
Dakujem za odpoved...
Pripadne este otazka,ako si vyratam ciastku ktoru teda mozem zarobit a zaroven z ktorej nemusim este platit dan?
Nerad by sme presvihli tuto hranicu,to by sa pripadne v decembri radsej nefakturovalo...
Pripadne je nejaky rozdiel pri vypocte dane pre osobu na 6 rocnej materskej a osobe,ktora to vykonava popri zamestnani?
Vdaka za odpoved.
veronikasad
29.11.09,11:21
Dakujem za odpoved...
Pripadne este otazka,ako si vyratam ciastku ktoru teda mozem zarobit a zaroven z ktorej nemusim este platit dan?
Nerad by sme presvihli tuto hranicu,to by sa pripadne v decembri radsej nefakturovalo...
Pripadne je nejaky rozdiel pri vypocte dane pre osobu na 6 rocnej materskej a osobe,ktora to vykonava popri zamestnani?
Vdaka za odpoved.
Doplň prosím :
1. poberá rodičovský príspevok do 6 rokov veku alebo je len prihlásená v soc. poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku ?

2. má pridelené DIČ na daňovom úrade ?
dodomore
29.11.09,11:50
1-predlzena 6 rocna materska,bez prispevku
2-ma dic
Tweety
29.11.09,12:20
Nezdaniteľná čiastka na rok 2009 je 4.025,64 €. Ak jej príjem presiahne 50% tejto sumy vznikne povinnosť podania daňového priznania. Ale daň bude ešte stále nulová.
Zolo dovolím si Ťa poopraviť. NČ je vo výške 4O25,70€.
Zoltán Kovács
29.11.09,12:22
Zolo dovolím si Ťa poopraviť. NČ je vo výške 4O25,70€.

Jasné Tweety, zabudol som zaokrúhliť.
dodomore
29.11.09,12:33
Hmm,zatial som sa teda nic nove nedozvedel,zaujimave,ze takto som dopadol aj u uctovnicky,ktora mi robila danove priznanie?
Nechapem,ludia co to robia,mi nevedia dat priamu odpoved?
Preco?
dodomore
29.11.09,13:05
Alebo sa teda spytam trochu inak,doterajsi sucet prijmov za rok 1950 euro,do konca roka moze pribudnut mozno do 1000 euro.
Kolko bude musiet zaplatit na dan z prijmu?Nikolko?(pretoze 2950-4025=-1075)
Dakujem.