gurma
29.11.09,14:02
Zdravím ,má niekto skúsenosť s Poľskými stavebnými firmami tu u nás na Slovensku?Môže mi po vlastných skúsenostiach nejakú doporučiť?Za informáciu vopred ďakujem.
220870
29.11.09,13:38
To si už rovno zavolajte Ukrajincov tí sú ešte lacnejší .
Kolenčík
29.11.09,14:11
Treba v prvom rade vedieť, čo chceš stavať chalupu, garáž, komín, bytovku, chodník abo čo ?
gurma
29.11.09,14:43
Bude to motorest cca-2500 m.Pojekt je,LVje,právoplatné SP vydané.
TomasHC
30.11.09,06:23
Od poliakov jedine krowky :(
iv@n
30.11.09,21:30
Od poliakov jedine krowky :(
mne sa teda s poľskými firmami jednalo zatiaľ lepšie ako so slovenskými.
od jedného výrobcu okien sme brali tovar a len tak medzi rečou spomenul, že dodáva aj viacerým firmám v našom okolí a že či nechceme tak ako oni vyrobiť okná bez nálepiek "made in poland" alebo s custom nálepkami našej firmy. spomeňte si na to, ked budete kupovať zaručene slovenské okná s prirážkou :D
nie je chybou poliakov, že tam slováci chodia nakupovať treťotriedny kšunt za pár peňazí.
chandler
01.12.09,07:05
ak zhanas referencie na nete a ide ti iba o cenu. tak to dopadne ako vzdy :) vyberes tu najlacnejsiu a potom sem budes pisat ake su tie stavebne firmy otrasne :)
dolfort
01.12.09,07:59
Môj názor - dobré a zlé stavebné firmy sa dajú nájsť na Slovensku rovnako ako aj v Poľsku. Aj tu na porade sú desiatky tém kde sa rieši nekvalitná robota slovenských majstrov. A vo všeobecnosti, zohnať aj u nás majstra ktorý robí dobre, rýchlo, kvalitne, zodpovedne a za normálne peniaze je DOSŤ veľký problém. Na čokoľvek - či je to murárčina, voda, elektrika, kúrenie, klampiarčina, tesárčina, skrátka čokoľvek.

Takže tých Poliakov by som zase až tak nezatracoval. Treba len hľadať a povedal by som dokonca že s rovnakou kvalitou vedia byť lacnejší.

Jediný rozdiel je v tom, dať si extra veľký pozor aby človek nezostal "odžubany" a bez prachov. Orava má dosť rozvinuté kontakty na PL, tam by som zháňal referencie.
220870
01.12.09,08:30
Oraváci čo robia v okolí TN spomínali že ich z Oravy vytláčajú lacnejší Poliaci.S tou kvalitou to bude určite podobné ako na Slovensku.Ten čo sa rozumie a vie urobiť kvalitne má dosť zákaziek a tým aj vyššiu cenu.Babrák ktorému nezáleží na kvalite veľa vecí pokazí ,ale je lacnejší.
Alenka35
03.01.10,18:12
ja by som si neobjednavala z polska firmu, ak ano tak urcite je potrebne zabezpecit to riadne zmluvou.
lapejko
03.01.10,19:07
mám priame skúsenosti sPoliakmi, občas s nimi spolupracujem, doporučujem Vám však zaplatiť si skúseného stavbársky zdatného človeka, ktorý s nimi bude denne v kontakte a všetko bude priebežne kontrolovať a bude ZODPOVEDNÝ za ich kvalitu!
pivko
03.01.10,19:33
Zdravím ,má niekto skúsenosť s Poľskými stavebnými firmami tu u nás na Slovensku?Môže mi po vlastných skúsenostiach nejakú doporučiť?Za informáciu vopred ďakujem.
Moj názor je taký že firma ktorá urobí robotu kvalitne bude min.na tej istej cenovej úrovni ako naša nakoľko mzdy robotníkov v Polsku su vyššie ako u nás a ešte by firma musela plaťiť pracovníkom ubytovanie/ ak nestaviaš 5km od hranice/ a diety. Iné to je u tzv. sukromníkov,ale to už nieje firma. Dajú sa dohodnúť dobré ceny a kvalitná robota na konkrétne práce/ okná , dvere, kuch.linka,prídu urobia/ ale celú stavbu by som určite Polskou firmou neriešil. Mne robili Poliaci z Targu krb v apartmáne a cena bola cca 50% čo by zobrala firma v PP.:mee: