evalota
29.11.09,17:52
Som učiteľka MŠ, so stredoškolským vzdelaním,od 1.11.2009 mi bola odobratá výnimka zo vzdelania, teda prachádzam do ôsmej platovej triedy.Chcem ísť späť do deviatej s tým, že si chcem urobiť prvú atestáciu.Pýtam sa, či prvá atestácia závisí od získania kreditov(30 kreditov sa môže už premieňať na prvú atestáciu), alebo môžem požiadať na základe zákona 317/2009 príslušnú školu, ministerstvo o atestáciu bez získavania kredditov
susann2
29.11.09,17:11
Som učiteľka MŠ, so stredoškolským vzdelaním,od 1.11.2009 mi bola odobratá výnimka zo vzdelania, teda prachádzam do ôsmej platovej triedy.Chcem ísť späť do deviatej s tým, že si chcem urobiť prvú atestáciu.Pýtam sa, či prvá atestácia závisí od získania kreditov(30 kreditov sa môže už premieňať na prvú atestáciu), alebo môžem požiadať na základe zákona 317/2009 príslušnú školu, ministerstvo o atestáciu bez získavania kredditov
Podľa vyhlášky 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní..., v § 6 ods. 5 je uvedené, že na prípravné atestačné vzdelávanie, môže byť prijatý pedagogický zamestnanec, ktorý sa k termínu podania prihlášky preukáže najmenej 30 platnými kreditmi.
chorvatik
30.05.11,15:41
Dobrý deň,
ja by som sa chcela uistiť, že ak nazbieram 60 kreditov, tak sa môžem prihlásiť iba na atestačnú skúšku. Ale neviem, kde si to mám potom nájsť - na nejakej fakulte asi. Ale témy vyhlásia oni aj pre tých, ktorí "u nich" neabslovovali akreditačné vzdelávanie?
Alebo si nazbierať iba 30 kreditov a prihlásiť sa na akreditačné vzdelávanie?
zdenka131
30.05.11,17:00
Dobrý deň, potrebné informácie sú tu:

http://www.mpc-edu.sk/aktuality/nove-oznamenie-k-atestaciam
petra137
09.06.11,15:17
Skúste sa zamyslieť nad absolventmi šesťročného štúdia na konzervatóriu (diplomová práca, obhajoba diplomovky, záverečné skúšky ), ktorí boli zaradení do 9. platovej triedy nie na výnimku a po prijatí zákona si niekto na ministerstve zmyslel, že vyššie odborné vzdelanie, ktoré máme po šesťročnom štúdiu, je totožné s tým vaším štvorročným a zaradil nás do 8. platovej triedy?Čo vlastne chcete?