Erika686
29.11.09,21:03
Urobila som si web stranku na zozname- meu. Zadala som vsetky indicie, ale ked si dam do googla nazov, tak mi nic nevyhodi. Preco?
Deiky
29.11.09,21:17
Urobila som si web stranku na zozname- meu. Zadala som vsetky indicie, ale ked si dam do googla nazov, tak mi nic nevyhodi. Preco?


Po vytvoreni sa nebudes automaticky zobrazovat vo vyhladavacoch. najpr ta musia zaindexovať...
Kym to google a ine vyhladavace zaindexuju potrva to zopar dni, mozno aj tyzdnov.... Zoznam je objemovo navstevovany google ho indexuje castejsie...

No ani tak nemusis svoju stranku najst podla zadanych klucovvych slov sa môzes kludne objavit aj na poslednej strane, alebo vôbec...
Charon
30.11.09,05:05
Erika, je možné sa nechať googlom zaindexovať manuálne,

http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

a na stránke: http://www.google.com/submityourcontent/index.html

máš zaujímavé nástroje pre Teba, ako Webmastera...
mpca
30.11.09,05:09
Aj súhlasím aj nesúhlasím...
Po prvé musíš mať napísané na tej stránke aj ako sa majú správať roboti po nájdení,, napr porada má:






a zaregistruj svoju stránku pre rýchlejšie prvotné naindexovanie:
http://www.google.com/addurl/
TomasHC
30.11.09,06:58
Aj súhlasím aj nesúhlasím...
Po prvé musíš mať napísané na tej stránke aj ako sa majú správať roboti po nájdení,, napr porada má:






a zaregistruj svoju stránku pre rýchlejšie prvotné naindexovanie:
http://www.google.com/addurl/

To vobec nie je potrebne!

Admin Note: The robots directives of index, follow or all are not required as it is the default behavior of indexing spiders.

Indexacia je automaticky predvolena (default), ak prave NECHCES indexovat, treba uviest noindex, nofollow :--- S manualnym pridanim do indexu samozrejme suhlasim.

Nechapem ale pisanie adresy web stranky do google/vyhladavaca (lebo je to zbytocne a nelogicke), i ked to vela ludi tak nelogicky robi :( Vyhladavat sa maju keywords, nie adresa stranky!!!
Erika686
30.11.09,14:13
To vobec nie je potrebne!

Admin Note: The robots directives of index, follow or all are not required as it is the default behavior of indexing spiders.

Indexacia je automaticky predvolena (default), ak prave NECHCES indexovat, treba uviest noindex, nofollow :--- S manualnym pridanim do indexu samozrejme suhlasim.

Nechapem ale pisanie adresy web stranky do google/vyhladavaca (lebo je to zbytocne a nelogicke), i ked to vela ludi tak nelogicky robi :( Vyhladavat sa maju keywords, nie adresa stranky!!!
Ale ved ja zadavam keywords ;), vselijake a nic mi nevyhodi.
Dakujem vsetkym za rady, idem to teda skusit zaindexovat manualne.
Fero11
30.11.09,14:57
skus si prestudovat :)
Charon
30.11.09,15:43
Ale ved ja zadavam keywords ;), vselijake a nic mi nevyhodi.
Dakujem vsetkym za rady, idem to teda skusit zaindexovat manualne.
Erika, problém je aj v tom, že Tvoja stránka je možno už aj naindexovaná v google, ale nie je tak populárna ako ostatné. Resp. je úplne neznáma. Google zoraďuje stránky rôznymi spôsobmi. Popularita, návštevnosť, prepojenie na iné stránky a podobne. Nemôžeš chcieť aby napr. pri slove "účtovníctvo" dala Tvoju stránku na prvé miesto, resp. na prvú stranu, keď stránok venovaným účtovníctvu je veľa teda okolo 813 000 a sú populárnejšia ako Tvoje.
AK chceš aby Tvoja stránka bola vždy hore, resp. na prvej strane, musí byť Tvoja stránka niečím výnimočná a musí ponúkať iné veci ako ostatní. Musí byť jedinečná, iná ako ostatné, musíš ponúknuť niečo, čo iní neponúkajú.
Alebo si zaplatíš a google Ti ju vždy dá na prvé miesto.
TomasHC
01.12.09,11:42
Erika, problém je aj v tom, že Tvoja stránka je možno už aj naindexovaná v google, ale nie je tak populárna ako ostatné. Resp. je úplne neznáma. Google zoraďuje stránky rôznymi spôsobmi. Popularita, návštevnosť, prepojenie na iné stránky a podobne. Nemôžeš chcieť aby napr. pri slove "účtovníctvo" dala Tvoju stránku na prvé miesto, resp. na prvú stranu, keď stránok venovaným účtovníctvu je veľa teda okolo 813 000 a sú populárnejšia ako Tvoje.
AK chceš aby Tvoja stránka bola vždy hore, resp. na prvej strane, musí byť Tvoja stránka niečím výnimočná a musí ponúkať iné veci ako ostatní. Musí byť jedinečná, iná ako ostatné, musíš ponúknuť niečo, čo iní neponúkajú.
Alebo si zaplatíš a google Ti ju vždy dá na prvé miesto.

...a o tomto je "vedna disciplina" nazyvana SEO optimalizacia :D Zaoberaju sa tym aj rozne "firmy", ale je to "relativne jednoduche".

Zacni na http://www.tvorba-webu.sk/seo-optimalizacia-pre-vyhladavace/ - ale typujem ze to bude pre Teba "spanielska dedina". Ak neplanujes utok na vrcholne priecky v indexe, tak to neries...
Zita5
06.02.10,08:15
Prosím odborníkov znalých o radu , ako mám postupovať .

Zaregistrovala som si riadne doménu aj je to už vyplatené , aj by sme mohli začať pracovať na stránke , lenže ....

webovú stránku mi robí človek- príbuzný , ktorý je USA . Čo sa týka prihlásenia a hesla , to je všetko v poriadku . Len mi telefonoval , že aby som zavolala do firmy registrátora , že ako sa dostanem na FTP , nakoľko jemu nie je možné sa tam pripojiť resp.dostať .Tak som aj spravila , uvedená firma mi poslala návod ....lenže tento návod som preposlala do USA a dnes som dostala odpoveď , že on pozná postup ako sa dostať na FTP totožný , ktorý zaslali od registrátora , ale že on má podozrenie , že oni blokujú prístup z USA , takže aby som im preposlala jeho email a nech sa vyjadria , že či blokujú prístup z USA.

Prosím o radu , či je také niečo možné , nakoľko ma hnevá , že všetko je vybavené- zaplatené a nemôžeme začať pracovať na webe, nakoľko nám v tom niečo bráni .Ako mám z mojej strany postupovať ?

Ďakujem .
Zita5
06.02.10,09:02
Prosím odborníkov znalých o radu , ako mám postupovať .

Zaregistrovala som si riadne doménu aj je to už vyplatené , aj by sme mohli začať pracovať na stránke , lenže ....

webovú stránku mi robí človek- príbuzný , ktorý je USA . Čo sa týka prihlásenia a hesla , to je všetko v poriadku . Len mi telefonoval , že aby som zavolala do firmy registrátora , že ako sa dostanem na FTP , nakoľko jemu nie je možné sa tam pripojiť resp.dostať .Tak som aj spravila , uvedená firma mi poslala návod ....lenže tento návod som preposlala do USA a dnes som dostala odpoveď , že on pozná postup ako sa dostať na FTP totožný , ktorý zaslali od registrátora , ale že on má podozrenie , že oni blokujú prístup z USA , takže aby som im preposlala jeho email a nech sa vyjadria , že či blokujú prístup z USA.

Prosím o radu , či je také niečo možné , nakoľko ma hnevá , že všetko je vybavené- zaplatené a nemôžeme začať pracovať na webe, nakoľko nám v tom niečo bráni .Ako mám z mojej strany postupovať ?

Ďakujem .

Už som si problém našla , predpokladám, že to bude správne riešenie . Vlastne ja musím povoliť IP adresu dotyčného,a musím ju tam vpísať , že má oprávnenie prístupu . Nakoľko je to tam blokované .
miroporada
03.07.10,21:25
Urobila som si web stranku na zozname- meu. Zadala som vsetky indicie, ale ked si dam do googla nazov, tak mi nic nevyhodi. Preco?

Vyborna otazka..preco.. lebo SEO (http://www.seopedia.sk) .. precitaj si par clankov a dostanes sa do problematiky a urcite ti to pomoze.
pistik71
07.07.10,15:17
Nechapem ale pisanie adresy web stranky do google/vyhladavaca (lebo je to zbytocne a nelogicke), i ked to vela ludi tak nelogicky robi :( Vyhladavat sa maju keywords, nie adresa stranky!!!

Nie je to tak ako vyzera, urcite je to na nieco uzitocne, ale skor pri SEO, ako pre vyhladanie obsahu.
Deiky
11.07.10,09:06
Pri alexa ranku to ma napr. svoj vyznam zadavat url webu : ))