Zuna111
30.11.09,07:53
Ahoj,
potrebujem poradiť ohľadne internetu a pevnej linky pre malú firmu. Doteraz sme mali tieto služby cez nájomcu, teraz by sme potrebovali zaviesť novu pevnu linku a neobmedzený internet. Poradí mi niekto lacné riešenie? Nemáte skúsenosti, ktorý operátor je najlacnejší?
Ďakujem
Fero11
30.11.09,07:05
Zalezi od toho akych providerov tam mate dostupnych. Ak to nieje niekde fakt mimo ...... tak vo vacsine miest resp. aj dedin je dostupny ADSL od t-com.
Dalej to zavisi aj od poctu pocitacov, resp. aky pozadujete traffic (dnes je 99% inet sluziab neobmedzenych jak datovo, tak casovo)
Od t-comu by som odporucil turbo2/3/4, ceny su vid http://www.t-com.sk/magio-internet-za-1-euro-mesacne#turbo2 (zaujmave, ze s pevnou linkou je to lacnejsie ako bez :) )samozrejme ak je tam nejaka optika, cenovo priblizna sluzbam turbo od t-comu, tak radsej berte optiku
Blankake
30.11.09,07:08
Skús si pozrieť tu, aké možnosti sú vo vašom okolí.

http://www.porovnat.sk/
jojom
30.11.09,12:27
Pre malú firmu úplne stačí T-com - turbo 2, ale ak tam máte možnosť ísť na optiku tak ako píše Fero11 berte tú ( optik 2 by mal stačiť ). Fon podľa toho ako veľa mesačne voláte. Ale na výber je tam dosť. Ak aj máte viac PC tak na router čo vám dajú sa dá pripojiť naraz 4 pc ( ja som pripojil za seba dva routre a možem zapnúť 6 pc ( nie je to ideálne riešenie ale da sa aj tak). Spolu by to malo výjsť do 30 - 40€ mesačne.
mecky
30.11.09,15:00
. Ak aj máte viac PC tak na router čo vám dajú sa dá pripojiť naraz 4 pc ( ja som pripojil za seba dva routre a možem zapnúť 6 pc ( nie je to ideálne riešenie ale da sa aj tak). Spolu by to malo výjsť do 30 - 40€ mesačne.
ehm neviem naco 2 routre ked sa tym zbytocne zvysuje zlozitost siete ved na to predsa sluzi switch
jojom
01.12.09,05:22
ehm neviem naco 2 routre ked sa tym zbytocne zvysuje zlozitost siete ved na to predsa sluzi switch

jj ale nemám switch a kupovať sa mi nechce.
Jeden router mám naviac ( tak som ho nastavil ako switch ). To mám doma, vo firme by som to riešil switchom.
Zuna111
01.12.09,08:49
Dakujem za radu, som totalny IT analfabet. Problem je ten, že pevna linka ktorá tam bola zavedená bude zlikvidovana a bude sa musieť zaviesť nová. Skusim vydopytovať telefonicky, uvidim či sa to bude dať stihnut.
Ahoj. Z.
Fero11
01.12.09,09:15
Podla mna je jedno ci bude zrusena, alebo nie. Provider ked ukonci zmluvu, tak urcite nevytrhuje kable zo steny, ani ich nevykopava zo zeme, ani nestrhava zo stoziarov.
Ak teraz Vas prenajimatel zrusi sluzby od t-comu, tak Vasa firma si moze objednat nove sluzby a mozno do 2-3 pracovnych dni to budete mat aktivovane.
Samozrejme ak majitel objektu nezrusi telekomunikacne kable v objekte