rommy
30.11.09,10:29
Ahoj poraďáci, máme zamestnankyňu ktorá je u nás na hlavný PP a je momentálne na PN, ale pracuje ešte aj na skrátený PP v inej firme, musí si aj tam dať vypísať potvrdenie o PN? Pretože si dala len z HPP.
veronikasad
30.11.09,09:32
Ahoj poraďáci, máme zamestnankyňu ktorá je u nás na hlavný PP a je momentálne na PN, ale pracuje ešte aj na skrátený PP v inej firme, musí si aj tam dať vypísať potvrdenie o PN? Pretože si dala len z HPP.
Ak je uznaná PN len na prácu vo vašej firme a v inej pracuje, nemusí.

Inak treba 2 PN-ky - pre každého zamestnávatela osobitne
rommy
30.11.09,09:40
Nepracuje ani v tej druhej a ani dlho nebude zrejme, lenže som volala s pani z druhej firmy a povedala že ona tú PN nepotrebuje že u nich robí len na skrátený pomer, tak ma to troška zarazilo.
Andyke
30.11.09,09:44
A čo jej dajú ? Dovolenku alebo neplat. voľno? Podľa mňa nech si vypýta PN aj pre 2. firmu u lekára.
veronikasad
30.11.09,09:45
Nepracuje ani v tej druhej a ani dlho nebude zrejme, lenže som volala s pani z druhej firmy a povedala že ona tú PN nepotrebuje že u nich robí len na skrátený pomer, tak ma to troška zarazilo.
nech si dá vystaviť 2 PN-ky, aj v druhej firme má nárok na náhradu príjmu počas DPN (prvých 10 dní) a ak bude PN trvať dlhšie, odstúpia PN-ku do sociálnej poisťovne.

mimotemyČo jej chce vykazovať počas neprítomnosti ?
rommy
30.11.09,10:58
No to by zaujímalo aj mňa, ja som jej odporučila nech si dá vystaviť aj druhú PN a nech ju tam pošle.
Ďakujem :)