danka63
30.11.09,12:01
Ahojte poradaci,

zase mam problem ohladne dovozu ojazdeneho auta z CR kategorie M1. Ide o to, ze auto sme doviezli este v case, ked sme neboli platcom DPH. Bolo to 16.5.2009. Auto nam Cesi predali pod §63 zak. 235/2004 Sb. o DPH. Sme spolocnost, ktora sa sice zaobera predajom aut, ale toto auto sa zaradilo do investicneho majetku v 07/2009, ked sme konecne vybavili slovenske znacky /SPZ/. Az od 1.7.2009 sme sa stali platcom DPH. Vie mi prosim Vas niekto poradit, co sme mali ohladom DPH urobit a dokedy. Myslim, si ze sme mali do 7 dni od uskutocnenia zdanitelneho plnenia co je v nasom pripade 16.5.2009 odviest z tohto auta DPH na vystupe. Je to spravne? A ako bude vyzerat pripadne priznanie k DPH, ked som este nebola platcom?
Dakujem velmi pekne za Vase nazory.
Vladimír Ozimý
30.11.09,11:49
Ahojte poradaci,

zase mam problem ohladne dovozu ojazdeneho auta z CR kategorie M1. Ide o to, ze auto sme doviezli este v case, ked sme neboli platcom DPH. Bolo to 16.5.2009. Auto nam Cesi predali pod §63 zak. 235/2004 Sb. o DPH. Sme spolocnost, ktora sa sice zaobera predajom aut, ale toto auto sa zaradilo do investicneho majetku v 07/2009, ked sme konecne vybavili slovenske znacky /SPZ/. Az od 1.7.2009 sme sa stali platcom DPH. Vie mi prosim Vas niekto poradit, co sme mali ohladom DPH urobit a dokedy. Myslim, si ze sme mali do 7 dni od uskutocnenia zdanitelneho plnenia co je v nasom pripade 16.5.2009 odviest z tohto auta DPH na vystupe. Je to spravne? A ako bude vyzerat pripadne priznanie k DPH, ked som este nebola platcom?
Dakujem velmi pekne za Vase nazory.

dôležité je či ste prekročili limit na povinnú registráciu podľa § 7 zákona o DPH (13 941,45 EUR). Ak áno mali ste pred nadobudnutím sa registrovať a odviesť daň bez nároku na odpočet do siedmych dní tak ako píšete (§78).
Ak hodnota neprekročila túto sumu potom Vám mala česká spoločnosť faktúrovať dodanie z českou daňou.
danka63
01.12.09,10:24
Dakujem velmi pekne za odpoved. Sumu EUR 13 941,45 sme prekrocili, ale sme sa nikde neregistrovali a az od 1.7.2009 sme sa stali stvrtrocnym platcom DPH. Mozete mi poradit ako mam teraz postupovat? Ako bude pripadne vyzerat priznanie k DPH?