laka
30.11.09,12:27
Dobry den,

potrebujem od Vas radu.
Pracujem v hoteli, bezne fakturujeme s DPH. Sluzba je poskytovana na Slovensku. Klient sa dozaduje vratenia DPH. Mali sme tu uz raz taky pripad, avsak nam poslali potvrdenia na tlacive z EU a nebol problem vystavit fa bez DPH. Tito klienti su taliani a poslali nam tlacivo z roku 2008 zrejme z ich danoveho uradu, kde sa pise ze su oslobodeni od dane.
Mozete mi prosim poradit ake tlacivo je vseobecne pre zahranicne firmy, ktore podla nasho zakona 46 ods. 6 su oslobodene? Na nasom danovom mame tlaciva iba po slovensky.

Dakujem
Vladimír Ozimý
30.11.09,11:45
Dobry den,

potrebujem od Vas radu.
Pracujem v hoteli, bezne fakturujeme s DPH. Sluzba je poskytovana na Slovensku. Klient sa dozaduje vratenia DPH. Mali sme tu uz raz taky pripad, avsak nam poslali potvrdenia na tlacive z EU a nebol problem vystavit fa bez DPH. Tito klienti su taliani a poslali nam tlacivo z roku 2008 zrejme z ich danoveho uradu, kde sa pise ze su oslobodeni od dane.
Mozete mi prosim poradit ake tlacivo je vseobecne pre zahranicne firmy, ktore podla nasho zakona 46 ods. 6 su oslobodene? Na nasom danovom mame tlaciva iba po slovensky.

Dakujem

§ 46 ods. 6 v našom zákone o DPH budete ťažko hľadať
laka
30.11.09,12:37
pardon 43 ods 6
Vladimír Ozimý
30.11.09,12:43
pardon 43 ods 6

§43 ods. 6 je priamo naviazaný na ods. 7 a tam je povedané aké tlačivo musia predložiť. Ich príslušný štátny orgán. Takže ak to predkladajú na ich tlačive ktoré platí u nich je to v poriadku. Podľa mňa im to môžete oslobodiť.
laka
02.12.09,09:26
Dakujem za odpoved.

Pekny den