mubo
30.11.09,12:58
Ahojte poraďáci, mám nasledovný problém, klient si objednal na Ukrajine dopravu tovaru, ale faktura mu neprišla z Ukrajiny, ale zo Seychelles. Spadá táto platba za faktúru do zrážkovej dani? Keďže nemáme zmluvu o dvojitom zdanení.

ďakujem za pomoc vopred
mubo
01.12.09,07:37
nepomôže mi nikto ????
IvoM
01.12.09,07:51
§ 43
Daň vyberaná zrážkou

(1) Z príjmov podľa odsekov 2 a 3 sa daň vyberá zrážkou, pričom sa použije sadzba dane podľa § 15.

(2) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou okrem príjmov plynúcich stálej prevádzkarni týchto daňovníkov (§ 16 ods. 2) sa vyberá zrážkou, ak ide o príjmy podľa § 16 ods. 1 písm. c), d) a e) prvého až tretieho bodu a výnos z dlhopisov a pokladničných poukážok.



§ 16
Zdroj príjmov daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou

(1) Príjmom zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou je príjem

a) z činností vykonávaných prostredníctvom jeho stálej prevádzkarne,
b) zo závislej činnosti vykonávanej na území Slovenskej republiky alebo na palubách lietadiel alebo lodí, ktoré sú prevádzkované daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou,
c) zo služieb vrátane obchodného, technického alebo iného poradenstva, z riadiacej a sprostredkovateľskej činnosti a podobných činností poskytovaných na území Slovenskej republiky, aj keď nie sú vykonávané prostredníctvom stálej prevádzkarne,


Služba bola poskytnutá na Ukrajine takže podľa mňa nie.
mubo
02.12.09,08:41
ďakujem!