milos1507
30.11.09,12:59
Zdravim, potreboval by som poradit... Asi pred dvoma mesiacmi mi bola z auta odcudzena hotovost 100EUR, na aute vznikla skoda za viac ako 300EUR. Pachatela policia chytila a usvedcila. Mna by zaujimalo ako a kde si mam narokovat na nahradu skody :confused: Za vase rady Vam velmi dakujem
Chobot
30.11.09,12:08
Zdravim, potreboval by som poradit... Asi pred dvoma mesiacmi mi bola z auta odcudzena hotovost 100EUR, na aute vznikla skoda za viac ako 300EUR. Pachatela policia chytila a usvedcila. Mna by zaujimalo ako a kde si mam narokovat na nahradu skody :confused: Za vase rady Vam velmi dakujem

Škodu si môžeš nárokovať od páchateľa cez občiansko-súdne konanie.

Nie som si istý, či sa to dá aj počas trestného konania voči páchateľovi, ale zdá sa mi, že nie. Ak ešte nebol odsúdený, skús si zistiť, či si môžeš v trestnom konaní uplatniť náhradu škody.
Petra Nová
30.11.09,13:50
Prekvapuje ma, že pri výsluchu Ťa policajti neupozornili, že škodu si môžeš uplatniť v trestnom konaní. Podmienkou pre jej priznanie je, aby výška škody bola riadne vyčíslená a preukázaná. Inak by Ťa súd v trestnom konaní( ak k nemu dôjde) odkázal na občiansko-právne konanie.