Claira
30.11.09,13:30
Poprosim o radu s nasledovnym problemom. Zamestnanec vyhral sud z dovodu neplatneho skoncenia PP a teraz mu musim doplatit mzdu. Neviete mi poradit ci je tuto mozne vyplatit v jednej sume a z tejto odviest odvody/dan alebo treba opravit spätne vsetky mesiace za ktore sa usly zarobok vyplaca + s tym suvisiace opravy miezd, mesacnych vykazov, prehladov... So zamestnancom sme dnom dorucenia rozsudku rozviazali pracovny pomer. Dakujem moc a uz teraz sa obavam odpovede :(
Chobot
30.11.09,12:42
Poprosim o radu s nasledovnym problemom. Zamestnanec vyhral sud z dovodu neplatneho skoncenia PP a teraz mu musim doplatit mzdu. Neviete mi poradit ci je tuto mozne vyplatit v jednej sume a z tejto odviest odvody/dan alebo treba opravit spätne vsetky mesiace za ktore sa usly zarobok vyplaca + s tym suvisiace opravy miezd, mesacnych vykazov, prehladov... So zamestnancom sme dnom dorucenia rozsudku rozviazali pracovny pomer. Dakujem moc a uz teraz sa obavam odpovede :(

Nemusíš sa obávať odpovede. Pravdepodobne vás, ako firmu súd zaviazal vyplatiť zamestnancovi nejakú sumu, ako náhradu mzdy. Ak by aj neuviedol konkrétnu sumu, vypočítaš, koľko mu tá náhrada mzdy robí za tie mesiace, za ktoré mu máte náhradu vyplatiť. To celé v jednej sume vyplatíš v jednom mesiaci, teda v poslednom vyúčtovaní mzdy. Nemusíš spätne robiť vyúčtovania za jednotlivé mesiace.
Andyke
30.11.09,12:44
Claira
30.11.09,13:01
Aha. Ja som bol v tom, ze treba doplatit minimalne zdravotne a socialne poistenia sa obdobia spätne kedze zamestnanec bol vlastne po cely cas nasim zamestnancom. Myslel som to z toho dovodu lebo zamestnanec by mohol byt ukrateny o odvody na starobne, nemocenske... postenie a bude mu toto za cele obdobie nevyplacania mzdy chybat. Sa mi zda ze som aj nieco v tomto duchu na porade cital. Som vcelku prekvapeny. Kazdopadne, dakujem za info.
Andyke
01.12.09,01:19