cowboyka
30.11.09,13:37
Má niekto skúsenosť s tupozrakosťou a následnou laserovou operáciou očí? Robí sa to u nás na Slovensku a ak má niekto prehľad, robia to aj v Košiciach?

Vďaka:confused:
bettylou
30.11.09,12:51
inga26
30.11.09,21:05
Tupozrakosť sa nedá odstrániť operačne, do určitého veku sa dá korigovať prelepovaním zdravého oka, vtedy sa choré očko "núti" k vyššiemu výkonu. platí- čím skôr( a dôsledne ) začneš s prelepovaním oka, resp. s okluzorom, tým lepšie.

p.s. azda o pár rokov bude aj v tomto medicína trochu ďalej...
cowboyka
01.12.09,07:04
no idem na vyšetrenie a dám vedieť, či sa dá astigmatizmus - tupozrakosť operovať
silviaz
01.12.09,10:13
No ja mam tupozrake obe oci a podla ocneho lekara sa to operovat neda.
cowboyka
01.12.09,15:41
no objednali ma na stredu 9. - potom dám info, či sa to dá operovať
robert36
05.12.09,19:20
OK daj vedieť moja manželka má to isté. Tak dik.
cowboyka
06.12.09,11:42
OK daj vedieť moja manželka má to isté. Tak dik.
oki, hneď dám nové info - idem tam na 10.00, vraj vyšetrenie trvá 1 hodinu, potom poobede sa ozvem, či to bude reálne resp. aké sú vyhliadky, či áno alebo nie
cowboyka
09.12.09,12:57
no takže ľudkovia - tupozrakosť resp. astigmatizmus s cylindrami sa dá operovať. Bola som dnes na komplexnom vyšetrení a do -7,0 dipotrií žiaden problém a taktiež som mala cylinder o 180 stupňov a fakticky žiaden problém. Som objednaná na operáciu na 30.12. - takže držte palčeky - fakt serióznosť v Košiciach - OFTUM - laserové centrum - zatiaľ klobúk dole, uvidíme počas operácie a po operácií .....
inga26
09.12.09,14:52
Zrejme si si zamenila tupozrakosť- amblyopia ( zatiaľ neoperovateľné) s astigmatizmom, ktorý je operovateľný; napr http://www.videnie.sk/operacie-oka/lasek

držím palčeky, aby všetko prebehlo tak ako má, a skoré uzdravenie
cowboyka
09.12.09,16:11
Zrejme si si zamenila tupozrakosť- amblyopia ( zatiaľ neoperovateľné) s astigmatizmom, ktorý je operovateľný; napr http://www.videnie.sk/operacie-oka/lasek

držím palčeky, aby všetko prebehlo tak ako má, a skoré uzdravenie
ja som laik, ja iba čo my vraveli lekári, ale dík za upozornenie :-DDD som zasa múdrejšia a vďaka aj podporu, pekný zvyšok večera
kukučka
09.12.09,16:31
tu to máš vysvetlené aj s obrázkami laser (http://www.cmo.sk/laser.html)
cowboyka
10.12.09,06:06
ja idem na operáciu prostredníctvom tejto firmy:
http://www.excimer-kosice.sk/kontakt.html

Ďakujem všetkým
dobsony
10.12.09,12:09
môžem sa spýtať že koľko stojí takáto operácia?
cowboyka
11.12.09,05:42
môžem sa spýtať že koľko stojí takáto operácia?
vstupné vyšetrenie som platila 40€
samotný zákrok 500€ / oko t.j 1000€ za obe oči + k tomu dostanem vraj slnečné okuliare
cowboyka
05.01.10,14:40
takže ľudia, podstúpila som nakoniec laserovú operáciu oboch očí naraz a som akurát 6-ty deň po zákroku. Vraveli mi, že po vybratí ochranných šošoviek musím začať pomaly zaťažovať oči, tak to robím z každej strany, len ma mrzí, že zaostrovanie by malo byť do blízka vraj do mesiaca a celkovo do pol roka. Pracujem ako sekretárka, takže to bude pre mňa dosť zložité, v piatok idem na druhú kontrolu, tak sa ich musím nato opýtať, ako to vlastne je... Samotný zákrok nebolí, potom som mala tri dni bolesti, ale už je to ok - už keby som mala orlí zrak :-))), ale aj to bude ....
JuKaS
05.01.10,17:11
už keby som mala orlí zrak :-))), ale aj to bude ....

Držím palce - veľa zdravíčka prajem.
cowboyka
06.01.10,09:32
už keby som mala orlí zrak :-))), ale aj to bude ....

Držím palce - veľa zdravíčka prajem.
ďakujem veľmi pekne, zasa sa ozvem po ďalšej kontrole ....:-)))
cowboyka
09.01.10,17:37
no, takže ďalšia kontrola za mnou. Už som dokonca aj čítala a zvládla som to. No vymenili mi očné kvapky a ďalšia kontrola až o tri týždne. Zatiaľ je to v poriadku, i keď mi vraveli, že mám sa pripraviť na dobu rekonvalescencie tak od 1 - do 6-tich mesiacov. Do jedného mesiaca by sa mal stabilizovať zrak do blízka a maximálne do šiestich mesiacov do diaľky, ale to je už maximum a je to u každého individuálne.
Takže dnes som presne desať dní po operácií a môžem celkom fajn fungovať - síce ostrosť je neostrá :-) a ma to niekedy až znervózňuje, ale stálo to zato .... Neľutujem nič a vrelo každému odporúčam.
cowboyka
19.01.10,07:51
takže - som dnes 20-ty deň po operácií a vidím striedavo oblačno - iba na počítač je to stále rozmazane a niekedy mi to pri práci veľmi sťažuje - upokojujem sa tým, že ešte neprešiel mesiac, aby som to mohla vydedukovať. 27.1 idem na kontrolu takže uvidím. zatiaľ nič neľutujem iba tú rozmazanosť pri počítači a neónové svetlá ma zabíjajú - som taká svetloplachá.

Má niekto iné skúsenosti s týmto zákrokom - bola by som povďačná, ak by sa niekto ozval, aby sme si vymenili skúsenosti - veľká vďaka
misomiso
19.01.10,08:01
takže - som dnes 20-ty deň po operácií a vidím striedavo oblačno - iba na počítač je to stále rozmazane a niekedy mi to pri práci veľmi sťažuje - upokojujem sa tým, že ešte neprešiel mesiac, aby som to mohla vydedukovať. 27.1 idem na kontrolu takže uvidím. zatiaľ nič neľutujem iba tú rozmazanosť pri počítači a neónové svetlá ma zabíjajú - som taká svetloplachá.

Má niekto iné skúsenosti s týmto zákrokom - bola by som povďačná, ak by sa niekto ozval, aby sme si vymenili skúsenosti - veľká vďaka


Tiez uvazujem na operaciou. Z toho, co pises mi nie je jasne - vidis lepsie ako predtym, ci nie? Kolko si mala dipotrii povodne?
cowboyka
20.01.10,05:45
Tiez uvazujem na operaciou. Z toho, co pises mi nie je jasne - vidis lepsie ako predtym, ci nie? Kolko si mala dipotrii povodne?
ahoj, no operáciu samotnú vôbec neľutujem, zatiaľ nenosím okuliare a to som mala dioptrie -5,5 a -5,75 a vidím normálne, ibaže to stále kolíše a včera mi akurát môj operatér písal, že mám byť kľudná, že pri vyšších dioptriách je doba dlhšia, ako som písala toho 27. idem na kontrolu, potom napíšem, či mi ešte nejaké tie dioptrie ostali alebo nie, ale aj keby ostali, tak už nechcem nosiť okuliare, človek si zvykne a je to sakramentsky rozdiel vidieť takto ako mať okuliare a zakaždým ich hľadať lebo nevidím.

Vrelo odporúčam, i keď som niekedy nervózna, keď vidím neostro, ale nedá sa to porovnávať so stavom, keď som nosila ešte okuliare, ta asi tak.
G4bormen
23.02.10,17:56
Ahoj, mám taký zvláštny problém, celé roky som si myslel že mi trocha škúli ľavé oko, cca posledných 5rokov, pracujem s ľudmi, ak s nimi komunikujem tak vidím že majú problém mi pozerať do očí a tak som si myslel že asi mi škúli oko, nejako som ten problém ignoroval na ľavom oku a problém bol že som na pravé oko začal slabšie vidieť, často som trávil čas pri počítači a možno som aj občas začal uprednosťňovať ľavé oko a pravé som viac prižmuroval. Posledné 2 týždne mám pocit že sa mi stav viac zhoršil, rozmýšľal som, kde je problém, pozrel nejaké staršie fotky a skutočne prižmurujem viac pravé oko, ako keby nevedelo zamerať presne rovnako ako ľavé oko, ak sa scem niekomu pozerať do očí, tak oči sa snažím vypúliť až mam pocit že mi vypadnú, len aby som nemal to pravé také prižmúrené proste :-((
A včera tuším som si asi uvedomil že asi mi neškúli ľavé oko ale pravé oko trpí tupozrakosťou, ale stále si nie som istý :-(
Bol som pred rokom u svojej očnej, ona povedala že je u mňa všetko v poriadku až na to že na pravé oko nevidím až tak dobre, že je to u mňa vraj psychické, tomu neverím. Bol som na prehliadke v železničnej nemocnici, tak som sa pýtal či nevidia že by som škúlil alebo dačo podobné, či by nevedeli pomôcť a doktorka povedala že mi nevie pomôcť lebo u mňa nič nevidí, možno len minimálne škúlenie vidí....čiže som z toho teraz jeleň, som sa začal pomaly chystať do novej nemocnice, tam je vraj centrun športovej medicíny alebo niečo také podobné, scel by som sa tam objednať a nech mi konečne povedia čo mám a či sa to dá operovať, lebo posledné dni strašne namáham ľavé oko a dosť ma bolí a to pravé je zase neustále také ako keby umrtvené nereaguje tak dobre :-((
Nevieš mi ty poradiť nejakú najlepšiu očnú ambulanciu v KE kde by mi naisto povedali diagnozu a vedeli aj pomôcť ? Alebo skočiť tam kde ťa vyšetrovali pred operáciou a poradiť sa s nimi ? Za radu a odpísanie vopred ďakujem.
cowboyka
24.02.10,09:00
Ahoj, mám taký zvláštny problém, celé roky som si myslel že mi trocha škúli ľavé oko, cca posledných 5rokov, pracujem s ľudmi, ak s nimi komunikujem tak vidím že majú problém mi pozerať do očí a tak som si myslel že asi mi škúli oko, nejako som ten problém ignoroval na ľavom oku a problém bol že som na pravé oko začal slabšie vidieť, často som trávil čas pri počítači a možno som aj občas začal uprednosťňovať ľavé oko a pravé som viac prižmuroval. Posledné 2 týždne mám pocit že sa mi stav viac zhoršil, rozmýšľal som, kde je problém, pozrel nejaké staršie fotky a skutočne prižmurujem viac pravé oko, ako keby nevedelo zamerať presne rovnako ako ľavé oko, ak sa scem niekomu pozerať do očí, tak oči sa snažím vypúliť až mam pocit že mi vypadnú, len aby som nemal to pravé také prižmúrené proste :-((
A včera tuším som si asi uvedomil že asi mi neškúli ľavé oko ale pravé oko trpí tupozrakosťou, ale stále si nie som istý :-(
Bol som pred rokom u svojej očnej, ona povedala že je u mňa všetko v poriadku až na to že na pravé oko nevidím až tak dobre, že je to u mňa vraj psychické, tomu neverím. Bol som na prehliadke v železničnej nemocnici, tak som sa pýtal či nevidia že by som škúlil alebo dačo podobné, či by nevedeli pomôcť a doktorka povedala že mi nevie pomôcť lebo u mňa nič nevidí, možno len minimálne škúlenie vidí....čiže som z toho teraz jeleň, som sa začal pomaly chystať do novej nemocnice, tam je vraj centrun športovej medicíny alebo niečo také podobné, scel by som sa tam objednať a nech mi konečne povedia čo mám a či sa to dá operovať, lebo posledné dni strašne namáham ľavé oko a dosť ma bolí a to pravé je zase neustále také ako keby umrtvené nereaguje tak dobre :-((
Nevieš mi ty poradiť nejakú najlepšiu očnú ambulanciu v KE kde by mi naisto povedali diagnozu a vedeli aj pomôcť ? Alebo skočiť tam kde ťa vyšetrovali pred operáciou a poradiť sa s nimi ? Za radu a odpísanie vopred ďakujem.
no, ja som bola v Košiciach na Mlynskej ulici a majú tam aj očnú ambulanciu v rámci toho všetkého. Neviem, či sú najlepší, ale čo sa týka môjho zákroku, tak som pozerala na certifikáty a skúsenosti, takže s tým nebol problém. No, čo sa týka tvojich problémov, tak neviem ti poradiť, ale skús tam ísť - ambulujú denne a v očnej ambulancii je MUDr. Lenártová, tak ti budú vedieť poradiť, resp. sa ťa rovno ujmú. Aspoň takto ti viem poradiť
cowboyka
27.04.10,17:30
takže ďalšie skúsenosti - som 3,5 mesiaca po operácií a v podstate ľavé oko je stabilizované a vidím suprovo, ale to pravé oko stále nieje ok. Tvrdia mi síce, že až po pol roku to môžem skonštatovať, no neviem, čo si teda mám o tom myslieť. Buď to oko je veľmi ešte oslabené alebo neviem, mám niekedy chuť ísť aj za nejakým iným odborníkom na jeho názor - iba tak, čo oni nato - niežeby som nebola spokojná s doktormi, ale čím viac ľudí, tým viac názorov a z toho si urobím nejaký ten svoj - len neviem, kde by som mohla ešte takéto niečo riešiť - pozná niekto nejaké iné centrum v Košiciach ako bolo na Mlynskej resp. teraz už vraj na Moldavskej - sa presťahovali.
mmj
18.05.10,15:12
cowboyka - priatel bol pred necelym rokom laser.operacii oboch oci,podobne ako ty. dioptrie mal 4. ja som ho odhovarala, aby nesiel - dlho sme este spolu neboli, tak aby sa potom nezlakol :D... operovali ho v nitre, dr. Mattova. prvy tyzden po operacii ho velmi boleli oci. pouzival kvapky asi 5x denne - pravidelne. obcas, ked bol unaveny, alebo prudko zmenil pohlad napr. zo stola na monitor, musel dlhsie zaostrovat. myslim, ze teraz je to uz v poriadku. vsimla som si, ze kvapky si dava uz len obcas.

tiez mal pocit, ze jedno oko "potrebuje" dlhsi cas na zahojenie a tiez mu povedali, ze to moze trvat aj 6mesiacov, kym sa to vyrovna. dost sportuje a ked chodi plavat, pouziva okuliare.

inak ked som sa ho pytala, ci by siel napriek tej bolesti este raz na operaciu, povedal, ze ano. drzim peste, nech mas skoro "ostry" zrak...
kaivorus
20.05.10,07:14
problémom u očí môžu byť aj cudzorodé mikroorganizmy, ktoré sa pasú na výžive oka, prechádzajúcej cez skelet a popri skelete očného nervu.
Tým, že sa nedostáva výživa do oka, prejavuje sa to následkami : zelený , šedý zákal, šerosleposť, zdvojené videnie,..
Odstránte ich,a postupne dodávajte správnu výživu , a oči sa pomaly vedia regenerovať...
Empen
20.05.10,11:16
robia to na Klinike Neovize Brno zrak sa dá zlepšiť podstatne ale tupozrakosť sa úplne odstániť nedá ale aj tak sa to velˇmi oplatí mám s tým osobnú skúsenosť a som veľmi spokojná. V Košiciach to vôbec nevedeli riešiť, vraj sa to nedá
cowboyka
21.05.10,05:05
cowboyka - priatel bol pred necelym rokom laser.operacii oboch oci,podobne ako ty. dioptrie mal 4. ja som ho odhovarala, aby nesiel - dlho sme este spolu neboli, tak aby sa potom nezlakol :D... operovali ho v nitre, dr. Mattova. prvy tyzden po operacii ho velmi boleli oci. pouzival kvapky asi 5x denne - pravidelne. obcas, ked bol unaveny, alebo prudko zmenil pohlad napr. zo stola na monitor, musel dlhsie zaostrovat. myslim, ze teraz je to uz v poriadku. vsimla som si, ze kvapky si dava uz len obcas.

tiez mal pocit, ze jedno oko "potrebuje" dlhsi cas na zahojenie a tiez mu povedali, ze to moze trvat aj 6mesiacov, kym sa to vyrovna. dost sportuje a ked chodi plavat, pouziva okuliare.

inak ked som sa ho pytala, ci by siel napriek tej bolesti este raz na operaciu, povedal, ze ano. drzim peste, nech mas skoro "ostry" zrak...
nooo, odstupom času musím konštatovať, že sa to fakticky stabilizuje - ešte stále to nieje ono, no je to tak 80:20, ešte to stále nieje 100%, ale vôbec nič neľutuje tak, ako tvoj priateľ, podstúpila by som to znovu, lebo ten pocit života bez okuliarov sa nedá opísať - jednoducho nádhera a dokonca môžem nosiť aj slnečné okuliare, ktoré som nenosila pekných pár rokov :-))

ps. Ďakujem za podporu :-)
kaciatko1
21.08.10,16:49
ahojte. chcem sa spytat, ci neviete nejake novinky pri tupozrakosti. je to mozne operovat? velmi pekne vam dakujem.
kaciatko1
21.08.10,16:51
pre Empena.
prepac, toto nie je odpoved na tvoju spravu, ale chcem sa spytat, ci si bol na operacii s tupozrakostou?..ako to cele dopadlo?...zlepsil sa ti zrak?...pises, ze sa to vyliecit uplne neda, ale aka je sanca, ze sa ti zrak zlepsie....prosim, odpovedz mi.dakujem
cowboyka
25.08.10,07:20
odstupom času t.j. viac ako pol roka sa všetko ustálilo ibaže mi na ľavom oku pribula dioptria +. Nie je to hendikep, no niekedy je to dosť nepríjemné.... Tak neviem, ale neľutujem, život bez okuliarí sa nedá opísať.
Empen
09.02.11,11:09
Operovať sa to dá.Niektorí doktori otom asi(?)nevedia ja som si to vyhľadala, robia to v Brne a už vraj aj v Bratislave. Je to klinika Neovize. Mám osobnú skúsenosť, z Brna podarilo sa to a zrak sa dcére veľmi zlepšil.
marybaby
02.05.11,12:10
Ahojte, má niekto skúsenosť s klinikou Cornea laserové centrum BA?Už som objednaná na vyšetrenie 11.05. Mám hypermetropiu +3,5.
vogueestylee
03.05.11,07:59
http://www.mojevideo.sk/video/c031/lasik_laserova_operacia_oci.html

v komentoch su skusenosti niektorych co na to boli, operacia neboli, pooperacne bolesti kamarat povedal ze boli maximalne ake zazil ako bolest v zivote ale trvali 3 dni ze da sa to prezit

uprimne - ja by som na to nesiel, radsej okuliare a v lete dioptricke slnecne.. na zenach myslim ze okuliare vobec nevadia, na muzoch je to velky handicap ale nic co by lepsie auto nespravilo :cool: :) srandujem... :)
Aldan
06.05.13,05:31
dajte si stránku neovízia.sk --ide to výmenou vnútroočnej šošovky, známa bola na tom pred rokom. len je to suma od 1000 E. Ja som chcela vedieť reakcie na túto výmenu šošovky. lasserom nie sú také dobré výsledky ja mám + 5 a k tomu astigmatizmus.
lujza.j
06.05.13,06:32
mimotemyposledný príspevok 2r dozadu, téma z roku 2009
swepd
29.01.16,05:05
Zdravim.Ja som bol na operaciu v roku 2008 v BA na klinike OFTUM.Po 8rokoch citim ze zrak sa uz zhorsuje a ucinnost laserovej operacie vyprchava.Tak isto mam tupozrakost.Keby uz konecne vedeli operovat so 100% cysledkami!