Tatiana
06.09.05,13:05
Som úpne bezradná, môžete prosím poradiť a pomôcť s mojím problémom:
Manželovi som kúpila pekné nohavice /naivka/ v cene 1680,- Sk. /To boli najdrahšie nohavice, ktoré som mu kúpila počas nášho 18-ročného manželstva/. Boli bavlnené, aspoň tak to je napísané na vísačke. Práve preto, že bola tam 100% bavlna, tak som sa rozhodla, že ich nebudem prať v pračke, ale v rukách. Hneď pri namáčaní - pri asi 30 stupňovej vode, keď som dala tekutý prášok na vlnu, sa mi na nohaviciach spravili fľaky. Bola som hneď na druhý deň reklamovať v obchode a oni asi po 3 týždňoch dali odpoveď, že som ich zle prala. Neviem ako som ich mala prať.......
A teraz neviem ako ďalej. Poradíte mi čo ďalej? Ako a na koho sa obrátiť?
Už vopred Vám ďakujem.
ormika
06.09.05,11:09
Pravdepodobne sa obráť na obchodnú inšpekciu (bývalá šojka). Tam by ti mohli apoň poradiť.
Luba2
06.09.05,11:10
Neviem, ale ja by som im do predajne napísala list, že s ich odpoveďou nesúhlasím, opísala by som, ako je odporúčané ich prať, zárověň ako som ich prala a rovnaký list by som zaslala na SOI. S tým, že v liste by som predajňu upozornila, že to bude riešené cez SOI, ak nezmenia názor.
pyton
06.09.05,11:22
Neskúsiš to vyprať ešte raz a dobre vymáchať? Inak, na jednych manž. nohaviciach /čiernych značkových.../ sa tiež robia také fľaky /mapy/, hoci ich perem poruby v pračke na 40°C. Tiež ma to udivuje...........
Tatiana
06.09.05,11:42
Vymáchala som ich asi 5x - nepomohlo absolútne nič.
Tweety
06.09.05,12:05
Som úpne bezradná, môžete prosím poradiť a pomôcť s mojím problémom:
Manželovi som kúpila pekné nohavice /naivka/ v cene 1680,- Sk. /To boli najdrahšie nohavice, ktoré som mu kúpila počas nášho 18-ročného manželstva/. Boli bavlnené, aspoň tak to je napísané na vísačke. Práve preto, že bola tam 100% bavlna, tak som sa rozhodla, že ich nebudem prať v pračke, ale v rukách. Hneď pri namáčaní - pri asi 30 stupňovej vode, keď som dala tekutý prášok na vlnu, sa mi na nohaviciach spravili fľaky. Bola som hneď na druhý deň reklamovať v obchode a oni asi po 3 týždňoch dali odpoveď, že som ich zle prala. Neviem ako som ich mala prať.......
A teraz neviem ako ďalej. Poradíte mi čo ďalej? Ako a na koho sa obrátiť?
Už vopred Vám ďakujem.Na každom oblečení by mali byť uvedené spôsoby údržiavania, ak si postupovala podľa nich, tak potom ostáva iba trvať na reklamácii.
Evaman
06.09.05,12:40
Výrobok aj s neuznanou reklamáciou treba odniesť na Slovenskú obchodnú inšpekciu , oni Ti na žiadosť odošlú tovar do štátnej skúšobne na preskúšanie tovaru, kde zároveň zistia , či bolo s výrobkom zaobchádzané tak ako malo a či je chyba u výrobcu. Zdá sa mi ale , že si za to musíš zaplatiť sama a ak Ti reklamáciu uznájú a pravda bude na Tvojej strane, všetky náklady Ti potom vrátia aj s peniažkami spolu za zakúpený tovar. Skús sa pohrabať na ich stránke www.soi.sk , v Košiciach sídlia na Vrátnej 3, pokiľ sa nepresťahovali, naposledy som tam bola minulého roku.
Naďa
06.09.05,12:58
Súhlasím s predchádzajúcou odpoveďou. Dodávam len, že stanovisko predajcu za zvykne meniť v prospech kupujúceho, ak zistí, že nespokojný zákazník sa mieni obrátiť na ŠOI-ku.
Tatiana
06.09.05,14:02
Poraďáci, díky Vám za rýchle odpovede.
Bionda
07.09.05,08:00
Každé oblečenie, tovar a všetko čo si kúpite musí obsahovať slovenský návod na údržbu event. vám pri predaji musí predajca priložiť, ak si postupovala pri praní tak ako bolo na návode( pri oblečení na štítku), stalo sa to do pol roka, musia reklamáciu vybaviť, ak sa nemýlim po pol roku ste vy povinní preukázať, že ste postupovali správne. Tak vraví Zákon o ochrane spotrebiteľa 634/1992, treba zistiť, či kupovaná vec nepodlieha certifikácii a ak áno či vlastní certifikát , musíte okrem dokladu o kúpe dostať aj záručný list §10 o všetkom potrebnom hovorí , a hlavne žiadny predajca vás nesmie šikanovať tým, že vám povie, že je len predajca a vy sa máte obrátiť na dovozcu alebo výrobcu!!!
Súhlasím s ostatnými, že treba napísať nesúhlas s riešením reklamácie a naozaj ďalším riešením je Slovenská obchodná inšpekcia. Mali by ti dokázať čím si sa previnila, že škvrny vznikli...
a jasné reklamácia nesmie trvať dlhšie ako 30 dní, inak sa považuje chyba za neodstrániteľnú a máte nárok na vrátenie plnej čiastky.
Marti.ka
21.12.06,05:31
Ahojte poraďáci. Možno sa to niekomu bude zdať banálne, keďže mi nebola vybavená reklamácia len za 99 Sk, ale ide o prístup a princíp.
Synovi sa po dvoch mesiacoch nosenia odlepila podrážka, potrhal zvršok a polámala päta na papučiach.
Už pri podaní reklamácie sa predavačka vyjadrila, že tieto papuče sú nezreklamovateľné, že sú znosené.
Včera mi povedali, že mi reklamáciu neuznali z dôvodu "znosenia". Chcela som vidieť nejaké vyjadrenie prečo, ale nič také neexistovalo. Vrátili mi papuče v takom stave ako som ich doniesla. Podala som žiadosť o nové posúdenie a znova ich zreklamovala. Doteraz syn nosil papuče celý rok a ešte sú nositeľné aj pre dcéru. Ale to bola iná značka.
Viete mi niekto poradiť, či je tento postup predajne správny? Doteraz som s reklamaciami problém nemala, tak som sa o to až tak nezaujímala. ďakujem za všetky rady a postrehy.
Marína
21.12.06,07:41
Poraďáci, díky Vám za rýchle odpovede.
Tatiana, ako si nakoniec s tými nohavicami dopadla?
Marianna01
21.12.06,19:11
Mňa často prekvapuje arogancia predávajúcich, ktorí nie sú ochotní uznať vady na výrobkoch. Jedna známa mi tiež rozprávala, ako kúpila začiatkom zimy synovi kopačky, dostal ich na vianoce. Keď ich na jar začal nosiť, po bokoch koža praskla (a to boli za niekoľko tisícoviek!). Kamarátka ich zobrala do obchodu, kde ich kúpila, topánky síce zobrali, ale s tým, že do 30 dní sa vyjadria. Do 30 dní sa vyjadrili - samozrejme, reklamáciu zamietli a ešte akým spôsobom! Vraj topánky neboli reklamované ihneď, ako sa na nich vyskytla závada, na vady na topánke sa neposkytuje záruka 2 roky a podobné veci, ktoré sa dokonca pokúsili oprieť o Obchodný zákonník. Tak som sa mierne vytočila, obratom napísala list, kde som docitovala ich necelé citácie príslušných paragrafov a jasne dala vedieť, že nemajú len práva, ale aj povinnosti voči kupujúcim. Bola som v liste dosť tvrdá, oháňala som sa SOI a súdnymi inštanciami - a hneď bola reklamácia uznaná. Ale ja som bola vo švungu - pekne im za to, že topánky chceli vymeniť za nové poďakovala a trvala na práve vrátenia peňazí. Vrátili a boli ticho.
Marianna01
21.12.06,19:14
A už len na margo - mamina si kúpila u vietnamcov nejaké tristokorunové šľapky. Po týždi sa jej doslova rozpadli - práve pred obchodom toho Vietnamca. Tak tam vbehla, ukázala mu, čo sa stalo. Vietnamec milý nepýtal ani blok, podal jej tristo korún a vypoklonkoval ju z dverí. A mama bosá! :D Bola nútená si u toho istého Vietnamca kúpiť iné šľapky! Aj tak sa riešia reklamácie. No a samozrejme, tie druhé už stáli trisopäťdesiat...;)

Vietnamec, získal čistých päťdesiat korún...
Tweety
21.12.06,19:29
A už len na margo - mamina si kúpila u vietnamcov nejaké tristokorunové šľapky. Po týždi sa jej doslova rozpadli - práve pred obchodom toho Vietnamca. Tak tam vbehla, ukázala mu, čo sa stalo. Vietnamec milý nepýtal ani blok, podal jej tristo korún a vypoklonkoval ju z dverí. A mama bosá! :D Bola nútená si u toho istého Vietnamca kúpiť iné šľapky! Aj tak sa riešia reklamácie. No a samozrejme, tie druhé už stáli trisopäťdesiat...;)

Vietnamec, získal čistých päťdesiat korún...To bol teda veľmi chytrý obchodnícky ťah.
Bionda
21.12.06,19:29
Marti.ka, je možnosť spísať znova reklamáciu a ak nepochodíš, obrátiť sa o prešetrenie na SOI. Nuž je to tak, že po pol roku si Ty povinná preukázať, že si s vecou nakladala tak, ako uvádza výrobca, t.j. že si si poškodenie nespôsobila ty neodbornou manipuláciou.
Nuž ale SOI je tu na to, aby to posúdila... nuž skús....